Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Avenger99

Гостин
Аман бе од три истрели го промашил... Инаку оправдана кауза.
Ниедно обид за убиство не е оправдано според мене, иначе, 2 куршуми испукал според МВР, како ги избегнал незнам, веројатно и обезбеувањето веднаш реагирало.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
Не е само на радиомилева туку на сите страни доаѓа „слободата“, а што очекувавте вие од власт која доаѓа со преврат?
За прашања и нејаснотии погледај Украина 2014-2017, таму се подобро објаснето.

еве и вест од Дневник
Миленко Неделковски означен за одстрел... на новата власт?

Прогонот почна!
„Од ОЈО го повикуваат како осомничен за кривично дело- загрозување на сигурноста преку ширење расистички и ксенофобични метеријали по компјутерскиот систем.“

хи хи хи хи Миленко (х)акер
Хм, што ли ќе прават со нас кои овде на фурумов си го ..?
По се изгледа не очекува долго жешко лето само овие што че заминат на Алкидик ќе се ладат.
Ништо нас во духот на демократијата најверојатно на сред плоштад на клада или така нешто хумано.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.851
Поени од реакции
14.249
Како не го погодил да го утепа мамето да му го ебам, колку деца како Тамара носи на душа копилево? :mad:

Ако не сум грешка, нели спомна некој од дпмне нешто за Тамара во парламент пред некој ден? Ништо чудно тоа да било како trigger за целава ситуација.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ниедно обид за убиство не е оправдано според мене, иначе, 2 куршуми испукал според МВР, како ги избегнал незнам, веројатно и обезбеувањето веднаш реагирало.
Велам дека каузата е оправдана. Се додека немаме асално судство, ќе се дешаваат вакви работи. Да имаше оставки, истраги, казни затвор кога се случија глупостите со девојчето може немаше да дојде до оваа ситуација.
 
A

Avenger99

Гостин
Велам дека каузата е оправдана. Се додека немаме асално судство, ќе се дешаваат вакви работи. Да имаше оставки, истраги, казни затвор кога се случија глупостите со девојчето може немаше да дојде до оваа ситуација.
Во секој случај, земање на правда во свои раце, посебно посегнување по нечив живот директно, не е оправдување.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.859
Поени од реакции
14.046
Се додека немаме судство и обвинителство кое ќе ги гони криминилаците граѓаните ќе ја земаат правдата во своите раце. Една секунда нема мирно да спијат ако останат на слобода. Многу зло направија. Ќе молат да ги притвараат сега.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.851
Поени од реакции
14.249
Сигурно не повеќе од Талат и останатите борци за слобода.
Не кур ме цитирај мене за Талат, многу добро и многу пати имам пишано на таа тема тука.

И според твојава логика командант флорина тепал наши луѓе, па оправдано им е на овие од ДПМНЕ, а? Битно наш човек да не краде и убива... :tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom