Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.053
Поени од реакции
8.629
Многу си им изнапишал на некои кои овде немаат капацитет за ова што си го изнапишал.
Тие знаат само дека екстерното треба да се укине... и дека режимот го вовел... Толку.
Не можат да кажат зошто не чини, и дали нешто од тоа чини... Јас не го бендисувам екстерното, ама сметам дека мора да има контроли од државата. Ептен се забега во незнаења и еден куп петкаши.
За разлика од знаењето на вашиот најјак новинар - дипломиран географ?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Е толку е изборот. Сорос, бегалците, тиранската платформа, битно се гради, Трамп, Дип Стејт, терористи на граница. Како во филмската индустрија, се потрошија темите.
Ле Пен?
 
D

Daedalus

Гостин
Е толку е изборот. Сорос, бегалците, тиранската платформа, битно се гради, Трамп, Дип Стејт, терористи на граница. Како во филмската индустрија, се потрошија темите.
Може цел нов жанр на филмови да се напраи, „македонски неореализам", ќе биде некој надреализам у кој, режисери ќе бидат ликовиве.

Само го утнаа периодот за праење такви филмови, едно 10 години.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
:brlav:
Виц на годината. ХА ХА ХА ХАА...
И јас не знам што се заморувам со некој кој вреди 12,000 месечно.
Мајсторе, не знаеш да пишуваш бе. Не знаеш каде треба голема буква, не знаеш да пишуваш едноставно, тоа е тоа. Научи да пишуваш па реплицирај ми, ако сакаш и часови ќе закажеме. Неписмен си.
 
D

DLM

Гостин
Следи го Ставрогина.. дежурниот мангуп. Секој пост му е за бришење, невреден. Ха ха ха... А изигрува интелектуалец. А само досетки пишува, емотикони.. Никаква дискусија.
По неколку-дневни обиди за комуникација со момчето, увидов дека не постоии надеж за него така што заврш на игнор, и сега можам да ти речам дека ми е жал, секоја душа заслужува да се бориш за неа ама сеуште мислам дека не постои надеж за него!
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
D

Daedalus

Гостин
По неколку-дневни обиди за комуникација со момчето, увидов дека не постоии надеж за него така што заврш на игнор, и сега можам да ти речам дека ми е жал, секоја душа заслужува да се бориш за неа ама сеуште мислам дека не постои надеж за него!
И ти си убер писмен. „Се' уште", се пишува одвоено.
 
D

DLM

Гостин
Какви се овие страхотни Вистини кои ти ги откриваш на форум? Сакаш утре да те ликвидираат поради ова што го пишуваш? Остај ги овците да живеат у матриксот со делузиите што им ги пласираат ЕУ и Америте.

Македонецот стана странец у сопствената држава ради такви ко црпнатиот. Ете, БЕСА, си кажаа гласно и касно кој бил планот. И сега народот кој го бранеше македонскиот идентитет, ќе треба да лежи по затвори, додека терористи од ДУИ, ќе зборат албански у парламент!
AI ги писват пораките така да може да ми се фатат за онаа подолгото и да врескаат Револуција![DOUBLEPOST=1496239169][/DOUBLEPOST]
Груевски му предложил на Ахмети пленарни и владини седници на албански, двојазични униформи во полицијата и здравството

http://fokus.mk/galerija-gruevski-mu-predlozhil-na-ahmeti-plenarni-i-vladini-sednitsi-na-albanski-dvojazichni-uniformi-vo-politsijata-i-zdravstvoto/
Некогаш беше Телма дознава, сега работите си дојдоа на свое место
Па имаме Фокус дознава, па 24 вести дознава па еден куп клонови на мрежата кои служат единствено да креират слика дека ете се работи за голема група на луѓе кои мислат исто....

И онаа што е фасцинантно е дека навистина се фаќа голема група на луѓе во мрежите, кој и да го правел сценариото заслужува Оскар.
Ете признавам фантастично изработено сценарио.[DOUBLEPOST=1496239404][/DOUBLEPOST]
И ти си убер писмен. „Се' уште", се пишува одвоено.
Шо да праам што да чинам јас вечерно си имам тутурутко мила, ама затоа ете прилика за тебе госпон шаренко да го повториш знаењето и граматиката.

упс сум напишал Шаренко со маља Буква, се извинувам господа шаренковци, вие шаренковци кои во слободно време сте колектори!
 
Последно уредено од модератор:

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
AI ги писват пораките така да може да ми се фатат за онаа подолгото и да врескаат Револуција![DOUBLEPOST=1496239169][/DOUBLEPOST]
Некогаш беше Телма дознава, сега работите си дојдоа на свое место
Па имаме Фокус дознава, па 24 вести дознава па еден куп клонови на мрежата кои служат единствено да крират слика дека ете се работи за голема група на луѓе кои мислат исто....

И онаа што е фасцинантно е дека навистина се фаќа голема група на луѓе во мрежите, кој и да го правел сценариото заслужува Оскар.
Ете признавам фантастично изработено сценарио.[DOUBLEPOST=1496239404][/DOUBLEPOST]

Шо да праам што да чинам јас вечерно си имам тутурутко мила, ама затоа ете прилика за тебе госпон шаренко да го повториш знаењето и граматиката.
...коа ќе земеш во обзир дека е ангажиран третокласен филмаџија , да скоцка се тоа.., почнувам да се прашувам што долно ниво се нашиве извикани уметници од таа бранша..и писци на сценарија... :) :)
 
V

viktora

Гостин
http://fokus.mk/galerija-gruevski-mu-predlozhil-na-ahmeti-plenarni-i-vladini-sednitsi-na-albanski-dvojazichni-uniformi-vo-politsijata-i-zdravstvoto/

И сеа шу праиме. Протести, платформи, борба до смрт против двојазичност и федералиџација.

Ајде сендвичи, бујрум одговорете

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Кога Заев го гледавте на видео и не правевте будали лепено,сечено,зошто да верувам на некој документ и тоа објавен на Фокус?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
да бе, ќе им веруваме на сител, канал 5, курир, република...

Кога Заев го гледавте на видео и не правевте будали лепено,сечено,зошто да верувам на некој документ и тоа објавен на Фокус?
телефонските разговори беа сечени лепени монтирани, снимките од собраните се сечени лепени монтирани
се што укажува на криминалите на дпмне е сечено лепено монтирано
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
абе на youtube секакви глупости има. од каде да знаеш што е вистинско, а што сечено лепено монтирано
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom