Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Dzevat Ademi memoar kje napishe na govornica sea. Zatvor, vojni... :D

@Ставрогин што се објаснуваш, гледаш збори за високо образование, а ќе се укинува екстерното за основците и средношколците. Па уште пробува да објасни дека било добра мерка.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Реков пред многу страни дека очекувам Заев да исполни тоа што рече дека ќе го укине екстерното и МРТВ претплата. Почна со екстерното, сега ќе видиме за претплата.
Оваа нова изјава му е скроз на место:
"...парно ќе плаќаат само тие што го користат, нема да толерираме криминал."

Ја сум рекол дека никад нема да гласам за СДСМ и до сега си го држев зборот, али ако продужи вака Заев, некако ми личи дека ќе си го погазам зборот на локални. али да почекаме, можеби Заев ќе амнестира воени злосторници, можеби ќе дозволи вехабијски капитал да влезе во Македонија за евтини пари у џеб, па ќе имаме џамии насекаде, можда ќе се договори со албански банди да убиваат наши полицајци за да дефокусира нешто и така натаму и така натаму...

Колку многу лицемерни небулози во еден пост.
До задутре можам да ти цитирам и со линкови да ти покажам колку си лицемерен. За знамето, за понижувањето на Македонија и Македонците, за пун курац ретардации што си ги срочил. Ко ние овде да сме живееле на Марс до вчера и поима неаме какви гомна владееја и зашто протуви ко тебе им се слуги.

Но зошто би се објаснувал со предавници што и мајка си би ја шитнале за сендвич, бедна плата у администрација или ветувања?
Со такви како тебе нема потреба од тоа.
..Лорде не се вади, но иде Дунав , може ќе те испере.., ако не... бар ќе можеш елегантно да се удавиш...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.299
Поени од реакции
81.495
..Лорде не се вади, но иде Дунав , може ќе те испере.., ако не... бар ќе можеш елегантно да се удавиш...
Не. Ја нема да се удавам. Тебе те чекам, пошто нели, ти ќе си правел лордовски рецки на кундакот од пушката.
Но, како што ми изгледа, единствени рецки што ќе ги правиш се тие над креветот во Идризово.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Во право си, откако ДПМНЕ ги воведоа дисперзираните студии и екстерното, состојбата во образованието нагло се поправи. Еве ти и доказ за тоа:

http://ako.mk/македонските-деца-меѓу-најнеписмени/
И ја го кажав истото, не ми треба некој сајт ако.мк без разлика кој го финансира да ме просветли а тоа што ќе укинеме екстерно, рдт и ред други работи е чиста пропаганда и министерства ќе скратија ама у последен момент сфатиле дека е тоа лоша реформа.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
И ја го кажав истото, не ми треба некој сајт ако.мк без разлика кој го финансира да ме просветли а тоа што ќе укинеме екстерно, рдт и ред други работи е чиста пропаганда и министерства ќе скратија ама у последен момент сфатиле дека е тоа лоша реформа.
Jас мислам дека ти сам не се разбираш што сакаш да кажеш. Треба да има екстерно или не? Треба да се укине или не?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
..негде имаш голем куршлус , се надевам не е системски и непоправлив...Инаку некој, некои..ко грујо се минлива појава, да не е државотворниот сдсм да ја уговнуе работата секогаш до балчак со своето терцирање. Незнам што праел и напраил грујо , ама знам што напраил бране и еве сеа зајко и шеќерната му женска што прават. На моменти помислувам дека и се заебаа со грујо. Мислеа ќе сврши работа без тие да валкаат раце , ама небидна така...па мораат сами да ја свршуваат.. како што имаат ветено и наплатено уште мнооогу одамна... :) :)
И не туку пљукај неконтролирано по Тодор и не толку лекомислено лепи бугарски етикети...., некои работи не се баш такви какви некој у школо ти кажал...или американците ти кажуваат сега.[DOUBLEPOST=1496155739][/DOUBLEPOST]
...иста војска , немој сеа ти да ми се вадиш....да ниси одавде.. :) :)
Ти че ми кажиш по кого да плукам,време е да почни отворено да се зборува за тројанскио коњ вмро кој под маската на патриотизмот му се подметна на овај народ од страна на бугарските и грчките служби,оти ние аир од вмро не видовме ама зато бугарите си поделија еден куп пасоши а грците од опресор груле ги напрај жртва на нашата антиквизација.И на крајо ако вистина сите ние со сдс на чело сме предавници и ја продаваме Македонија,колкави пички ве прај то вас шо седите со скрстени раце,грабајте пушки одбранетеја.Ама нема оти национално сте шупливи и празни,се кријавте зад патриотизмот кој на дело немате мадина да го покажите,само на форуми прикаски за тргање рецки на кундак,е сега соберете се цело вмро и тргајте си влакна од пичка оти машки полни органи очигледно немате бескичмењаци едни:icon_lol:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Талат како сум ги дупел еј, процедурално не им дава, им држи лекции за собраниско работење ко на првачиња:pos:
Читај таму да не читам два пати му вика на некој од вмро.[DOUBLEPOST=1496157443][/DOUBLEPOST]:pos::pos::pos::pos: Седи Ѓорчев на место. Ко прваче го брка.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
...иста војска , немој сеа ти да ми се вадиш....да ниси одавде.. :) :)
Во мое време имаше околу 270.000 припадници на армијата од кои околу 45.000 офицери и подофицери.
И тоа распоредени од триглав до ѓевѓелија. Талат беше тогаш поручник или најмногу капетан, изгубен во тоа море на униформирани луѓе
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.299
Поени од реакции
81.495
Во мое време имаше околу 270.000 припадници на армијата од кои околу 45.000 офицери и подофицери.
И тоа распоредени од триглав до ѓевѓелија. Талат беше тогаш поручник или најмногу капетан, изгубен во тоа море на униформирани луѓе
И сега има отприлика толку такви луѓе униформирани, на тој простор. Што локални, што НАТО или ООН армиски сили. И понешто паравоени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom