Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Ме заболе Стојко дали ќе постои ДПМНЕ (нека му ја мислат тие што се во ДПМНЕ јас сум во ВМРО), мене ме интересира дали ќе постои МАКЕДОНИЈА, ама кога ќе видам колкумина од вас се подготвени да ја растурат искрено сум загрижен.
Со Путин на профилна нема потреба од загриженост. Само уште да се штелне муабетот дали сме антички или словени и ќе спаваш мирно. Путин наводно тоа му било најбитно, и му дал на Хорхе цевче и штит, и му рекол да одбере. Што одбрал овој допрва ќе видиме.

Чудно ми е единствено за Пендаровски како не доби некое министерство. Човекот може да биде за одбрана, интеграции, надворешни па и за внатрешни.
Добар аналитичар е, и има голема репутација помеѓу народов.
Да не го куваат за прецедник пак?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Опаа, што излегува.
Вучич и србските служби дирижирали кризата во Македониja

https://trud.bg/вучич-и-ср'бските-спецслужби-дирижир/

Еве го и оригиналот со поголеми детаjли.
https://www.krik.rs/lazanski-i-bia-u-makedonskom-scenariju/

Дали Миленко знаел со кого си имал ралота, когато го кани толкова често во неговото шоу :)
Плашеха србите со македонско сценарио,а то било Београдско сценарио маj, маj :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Чудно ми е единствено за Пендаровски како не доби некое министерство. Човекот може да биде за одбрана, интеграции, надворешни па и за внатрешни.
Добар аналитичар е, и има голема репутација помеѓу народов.
Претседател ќе биде, за да не ни се повтори некој фикус пак.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Ме заболе Стојко дали ќе постои ДПМНЕ (нека му ја мислат тие што се во ДПМНЕ јас сум во ВМРО), мене ме интересира дали ќе постои МАКЕДОНИЈА, ама кога ќе видам колкумина од вас се подготвени да ја растурат искрено сум загрижен.
Nemoj da bides zagrizen, Zajche e nasiot nov Mesija. Ke ne izvadi od ovaa deceniska apatija.
Zajche, starting strong is good, finishing strong is epic ! A ti Zajche milo nase, zapocna epic...kako ke zavrsis samo @concrete i negovata ekspertiza moze da ni go dolovi tvojot kraj. :)
 
D

DLM

Гостин
Ова е најјако.Но бугарите имаа право на вето во ЕУ и НАТО.Рама и он би лупнал вето за во НАТО.Мислам едно стотина пати и едните и другите го имаат спомнато ветото како алтернатива.

И јас неќам да ми одат пријателите во странство,добро здравство,добра плата....и од антички да се откажеме повторно ги имаме бугарите и албанците.
Од клипани и лажговци ти очекуваш да пишуват вистина?
Па само да ја земеме Хрватска, откако влезе во ЕУропска, иако правилен назив е ЧЕТВРТИОТ РАЈХ, ја напуштија повеќе од 500 илјади млади значи од 2011 за само 5 години населението се намали од 4,2 на 3,7 милиони. Бугарија има намалување на население за повеќе од 1,5 милиони.
Сите овие кои зборат за мед и млеко во ЕУропска не ги разбираат основните работи на кои почива таа империја (преференцијали како инструмент а империјализам како темел, а уште за себе велат биле левичари), а ако ги разбират а и понатаму опстојуват на тоа тогаш се работи за медицински случаи популарно наречени психопати од прв ред,
 
D

DLM

Гостин
Ќе му прават атентат на Ѓорѓија царот? :pos:
со толку команданти во влада и со командант на Собрание, не е за смеење работата!
Пред 12-3 години со само неколку команданди се успеа да „падне“ авион со Претседатал а не пак сега, и уште се бара тој што не сакал да патува со тој авион денес да биде нов претсдател!
Работата е дојдена до провалија.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Од клипани и лажговци ти очекуваш да пишуват вистина?
Па само да ја земеме Хрватска, откако влезе во ЕУропска, иако правилен назив е ЧЕТВРТИОТ РАЈХ, ја напуштија повеќе од 500 илјади млади значи од 2011 за само 5 години населението се намали од 4,2 на 3,7 милиони. Бугарија има намалување на население за повеќе од 1,5 милиони.
Сите овие кои зборат за мед и млеко во ЕУропска не ги разбираат основните работи на кои почива таа империја (преференцијали како инструмент а империјализам како темел, а уште за себе велат биле левичари), а ако ги разбират а и понатаму опстојуват на тоа тогаш се работи за медицински случаи популарно наречени психопати од прв ред,
Kај ојдоа младите?
во Русија?
 
D

DLM

Гостин
Со Путин на профилна нема потреба од загриженост. Само уште да се штелне муабетот дали сме антички или словени и ќе спаваш мирно. Путин наводно тоа му било најбитно, и му дал на Хорхе цевче и штит, и му рекол да одбере. Што одбрал овој допрва ќе видиме.



Да не го куваат за прецедник пак?
Големиот Човек и Претседател на целата вселена Владимир Путин е лек и прави ДЕРАТИЗАЦИЈА на сите квислинзи, демонкрати и бубашваби. :sekc:
И е против империјата на злото! :uzi:[DOUBLEPOST=1496046147][/DOUBLEPOST]
Kај ојдоа младите?
во Русија?
станаа модерни јаничари кај твоите газди.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
со толку команданти во влада и со командант на Собрание, не е за смеење работата!
Пред 12-3 години со само неколку команданди се успеа да „падне“ авион со Претседатал а не пак сега, и уште се бара тој што не сакал да патува со тој авион денес да биде нов претсдател!
Работата е дојдена до провалија.
Pendarovski beshe vo Dablin, praten kako pretstavnik od Trajkovski zaedno so pretstavnicite od drugata glava na izvrshnata vlast.
Ushte eden od nizata smeshni postovi, samo zatoa shto ne postoi dovolna informiranost.
 
S

silmarillion

Гостин
Големиот Човек и Претседател на целата вселена Владимир Путин е лек и прави ДЕРАТИЗАЦИЈА на сите квислинзи, демонкрати и бубашваби. :sekc:
И е против империјата на злото! :uzi:
Па пресели се у Русија и дојди херојски на тенк качен кога ќе влага моќната руска армија преку Табановце. Можда и ќе ти даде некоја од Доброшане чисто онака ко на филмоите.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.417
Поени од реакции
36.353
Претседател ќе биде, за да не ни се повтори некој фикус пак.
Има време, ќе бидат тек во 2019 што е пола мандат на оваа влада. Па и тогаш може да се повлече од позиција министер и да се кандидира за претседател.

Можеби процениле дека им треба во парламент, да ја води пратеничката група поради тенкото мнозинство.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Па пресели се у Русија и дојди херојски на тенк качен кога ќе влага моќната руска армија преку Табановце. Можда и ќе ти даде некоја од Доброшане чисто онака ко на филмоите.
Zoshto Dobroshane ? Moze i od Romanovce na patarina koga ke zastanat, ke se soberat lokalcite, ke mavtaat so znamenca, ke ima shirok izbor.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Големиот Човек и Претседател на целата вселена Владимир Путин е лек и прави ДЕРАТИЗАЦИЈА на сите квислинзи, демонкрати и бубашваби. :sekc:
И е против империјата на злото!
станаа модерни јаничари кај твоите газди.
Bo 2014 година само во Америка се иселија 391.000 руси
Колку американци или западно европејци или ете и од балканските земји, својата подобра иднина ја побараа во Русија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom