Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Значи на крај добиваме дека од Беса ќе гласаат за законите ама нема да бидат во влада, што значи дека со последниве случувања Заев ја отфрли платформата, и сега останува нејасно како понатаму.
@WestBE што вика координаторот како понатаму? Платформа прифаќаш? Влада има ли?

Инаку за министрите, МНР и финансии (y), другите така така, Кочо (n).
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
@мкд владе, не си ме разбрал. Во дискусија со к3б, пиша : ,сега со овај ќе паѓам коефициент, тој барем е интересно глуп'' (горе/доле вака беше пишано, ме мрзи да го барам) и веднаш ме цитираш мене. Логично е да помислам дека мене ми се обраќаш, освн со мене и со к3б со друг тој момент не беше во дискусија. Ајде остави како било, да не дефокусираме.
 
V

viktora

Гостин
Села со двајца пратеници лапа две министерски места.Браво за црпнатиот и влада со 62 пратеници.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Овој за здравство новиов барем има школо, Тодоров какво школо има? Средно уличарско.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Села со двајца пратеници лапа две министерски места.Браво за црпнатиот и влада со 62 пратеници.
Тамам си е владата, 62 пратеници за да ве дупат во мозок. Ќе напишев здрав мозок, ама некако не одговара.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.920
@мкд владе, не си ме разбрал. Во дискусија со к3б, пиша : ,сега со овај ќе паѓам коефициент, тој барем е интересно глуп'' (горе/доле вака беше пишано, ме мрзи да го барам) и веднаш ме цитираш мене. Логично е да помислам дека мене ми се обраќаш, освн со мене и со к3б со друг тој момент не беше во дискусија. Ајде остави како било, да не дефокусираме.
Или на Алда или на Зарни мислев. Се си мислам за Зарни беше муабетот , тој се декларира како социјала. Било како било мало недоразбирање, ништо страшно :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не бе црпнат,вас ве дупат а не ви текнува.Се радувате ко курви на илјадарче а шипциве све ви исполапаа.Со пушка не успееа ама со вас успееа.Уште и се радувате зошто во го начукале.Мизерии невидени.[DOUBLEPOST=1496007021][/DOUBLEPOST]
Немаше.По интересен им е вака глуп да си остани.
Што лапнаа Дуи а што немаа порано?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.417
Поени од реакции
36.353
Нема поглуп од тебе, чесен збор. Ова е лекција од политика која Заев му ја одржа на ДПМНЕ. Ги задржа четирите клучни министерства, одбрана, внатрешни, надворешни и финансии, не му даде на БЕСА никакви гаранции за некакво редефинирање на државата, а ДУИ не доби ништо повеќе од времето кога беше со ДПМНЕ.

А Гвујо остана со таквото во раце. Доби таков ќотек во политичка смисла, што може комотно веднаш да поднесе оставка и да бега во Белизе.

ГЛУП.
Не само тоа. Го задржа (најбитното) министерство каде што се вртат најмногу пари - транспорт и врски.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.783
Гла клавам ако овај мандат небиди најуспешен досега откако сме независни.Едноставно ВМРО толку многу се експонираја со криминалите шо СДСМ доби влада во најдобар можен момент и мислат дека следат 10+ години владеење на СДСМ ако не се деси нешто измеѓу ама чисто сумњам.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
И по кој знае кој пат сендвич луѓето се излажани. Тирански платформи, кантонизации, федерализации, курци палци, за на крајот самиот Ахмети да ретерира од платформата, и да прифати минимален број на министерства, плус и релативно неважни. Што се однесува до Села, го доби министерството на Тодоров, во кое бандера да ставиш ќе биде подобра од министерот за смрт, и министерство за локална самоуправа кое генерално е кур се тресе во ладна вода.

Како ве превесла Заев, епски. Не ми се верува што ви направи, ваков секс ретко се гледа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom