Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.299
Поени од реакции
81.496
Акo ти oд пoстoт тoa си сфaтил....
Не знам што пишува во постот (сигурно нешто паметно), ама гледам море од зборови, лишено од суштински правописни елементи.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Не знам што пишува во постот (сигурно нешто паметно), ама гледам море од зборови, лишено од суштински правописни елементи.
Ме пoнесе жaртa, зaтoa.Еве пoлекa се пoпрaвaм.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Влада со 61 пратеник е речиси невозможно да функционира. Прв пат после 11 декември мислам дека нови избори се најдобро решение.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Еј дoбрo штo гo спoмнa.Тoј е прaв лик дa биде ЌOСЕТO.Ете oн ке јa брaни Мaкедoнијa.
Берберите се крволочни и мрачни типови, во минатото вадеа заби без анестезии, пуштаа крв на пациенти и изведуваа грозоморни обреди на полноќ на гробишта каде силуваа јазовци и принесуваа деца како жртви на сатаната.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Берберите се крволочни и мрачни типови, во минатото вадеа заби без анестезии, пуштаа крв на пациенти и изведуваа грозоморни обреди на полноќ на гробишта каде силуваа јазовци и принесуваа деца како жртви на сатаната.
Се слoжувaм.[DOUBLEPOST=1495992876][/DOUBLEPOST]Негo нештo гo немa БАТКO ЃOРЃИЈА oд Кумaнoвo дa дoдaде нештo нa фoрумoв.Тaкви рaбoти у тoј стил се пишувaaт.
 
Последно уредено:
M

MD_

Гостин
Нека одат да се утепаат уште одма ако Рамиз Мерко во новата влада биде назначен за привлекување на странски инвестиции :tapp:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Од друга страна Грујо треба да даде одговор зашто БЕСА и Заев не напраиле коалиција ако се знаат нивните наци барања и нели подготвеноста на Заев се да прифати?
Моментно, ова е најинтересно прашање. Заев очигледно одби да им потпише на БЕСА било каков документ кој би значел редефинирање на државата.

Баш ме инетересира што има сендвич популацијата на форумот да каже на ова? :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Моментно, ова е најинтересно прашање. Заев очигледно одби да им потпише на БЕСА било каков документ кој би значел редефинирање на државата.

Баш ме инетересира што има сендвич популацијата на форумот да каже на ова? :)
Почекај, му треба време на шишмишот да смисли нешто па да ги брифира, прекомплексно е ова.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Причекајте малку. Моментално имаат инструкции за поплавата од Струмица да ја прикажат како библиски потоп, па утре ќе излезат со „диме спасов“ сценарио за ова.

А сигурно нешто креативно ќе биде: „не прифатил, ама ќе прифати...не може да му се верува“
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
http://24vesti.mk/ministrite-na-zaev

Според мене Спасовски не е кадарен да биде министер за внатрешни, овој Сугарев не знам на кого мислат, јас го знам Сугарески. Ако тоа е он, што им беше координатор на пратеничка група порано, тапа избор според мене.
Лично мене ми се свиѓаат изборите за одбрана, надворешни, образование и финансии.
За другите немам некое мислење за сега, ќе почекам.

Седум министерства без ресор има моментално.....тоа треба да се среди и да биде едно до две максимум, не гледам поента од толкави трошоци. Истата функција може да ја спроведуваат тела што ќе бидат директно под Владата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
http://24vesti.mk/ministrite-na-zaev

Според мене Спасовски не е кадарен да биде министер за внатрешни, овој Сугарев не знам на кого мислат, јас го знам Сугарески. Ако тоа е он, што им беше координатор на пратеничка група порано, тапа избор според мене.
Лично мене ми се свиѓаат изборите за одбрана, надворешни, образование и финансии.
За другите немам некое мислење за сега, ќе почекам.

Седум министерства без ресор има моментално.....тоа треба да се среди и да биде едно до две максимум, не гледам поента од толкави трошоци. Истата функција може да ја спроведуваат тела што ќе бидат директно под Владата.
Кој е во потесен избор за здравство, имаш инфо некое?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Кој е во потесен избор за здравство, имаш инфо некое?
Како ме прашуваш, ко да сум во штаб (ко некои други тука :D ). :P
Колку што пратев вести денеска, Ахмети кажа дека здравство ќе биде оној неврологот од Алијанса за Албанците. Тоа беше и како шпекулација изминатава недела по медиумиве.

Пошто Пендаровски го нема во оваа листа, очекувам повторно да биде кандидат за претседател 2019.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom