Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Да резимираме,

@Let 3 тврди дека е подобро станеме дел од Илирида,

@concrete тврди дека во Вардарска бановина би било подбро,

Без навреда @lans , дали би ги застапувал Б`лгарските интереси на зелената маса,

Може некој од админите/модеарторите да спроведе анкета?

Резултатот прибидејки е постигнат на Кајагана форум, ќе го викаме Јајце на око мировен договор,

Студио?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Јас не тврдам такво нешто.
Напротив, истакнат и влијателен члену, со своите пишувања тврдеше дека слично на Швицарска во Македонија нема горди чеда на Александар, со тоа импутирајки дека се работи за Македонски Срби и Бугари :lolzz: имено.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Напротив, истакнат и влијателен члену, со своите пишувања тврдеше дека слично на Швицарска во Македонија нема горди чеда на Александар, со тоа импутирајки дека се работи за Македонски Срби и Бугари :lolzz: имено.
аааа, за то ли кажуваш
то се вика халуцинација
ние од страна можеме да приметиме дека халуцинираш, ти не.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
аааа, за то ли кажуваш
то се вика халуцинација
ние од страна можеме да приметиме дека халуцинираш, ти не.
Погрешна констатација, тоа се вика сарказам ;) лавови мои морски :tapp:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.112
Поени од реакции
37.093
Чоек, јас имам против лажниот патриотизам шо го пропагирате цело време.

Плукаш по ЕУ, а од друга страна се радуваш што си пишан како европски граѓанин. Секој поразлично шо мисли од тебе го етикетираш како предавник, а од друга страна у џеб напрчен ти е бугарскиот пасош. До кога бе вака? До кога??
:pos::zver: Кога ќе научиш да правиш разлика помеѓу идеолошки убедувања и обичен документ за олеснителни околности можда и ќе сватиш. И американскиот естаблишмент го мразам и го плукам , па пак сакам да одам у Америка да шетам. Тотално две неповрзани работи.
Си ми го цитирал мислењето од сосема трета тема во која нема никаква политичка конотација , во тема во која си дежурен опседнат во последните 2 години на форумот.
Оддамна си реков дека не влегувам веќе во политички дискусии на форумот , два пати бев баниран за глупости и едноумие шо владее овде. Чао.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Да резимираме,

@Let 3 тврди дека е подобро станеме дел од Илирида,

@concrete тврди дека во Вардарска бановина би било подбро,

Без навреда @lans , дали би ги застапувал Б`лгарските интереси на зелената маса,

Може некој од админите/модеарторите да спроведе анкета?

Резултатот прибидејки е постигнат на Кајагана форум, ќе го викаме Јајце на око мировен договор,

Студио?
аааа ти ова мноогу плитко ...Вардарска Бановина???
Ај не заебаај , ако сме кај тоа јас имам кристално јасна слика на целата приказна и таа е основата на сите мои ставови и размислувања за концептот : како понатака.
Вардарска бановина тебе веројатно ти се врти во умот на основа на фактот дека АСНОМ-ска , за сега единствената модерна држава на Македонците е скоцкана (благодарение на влијанието на Коминтерната врз Тито& коминисти да ја овозможат) на српскиот дел од Колачот Македонија..Една среќна околност нашите напори еднаш да се поклопат со интересите на тогаш, а и денес моќен систем.
Претходно истиот тој проект генериран во Бугарскиот окупиран дел не успеал заради многу причини кои и ден денес постојат и се поинтензивно се враќаат во игра, Во овој момент ја ништат таа АСНОМ-ската Македонија. И како поминува време се повеќе ќе успева, бидејќи хемијата за разложување на Македонското име е очигледно ефикасна..
Се помалку Македонци , а се повеќе џукели...:) :) :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Кoмплет oд пoчетoк дo крaј е демaгoгијa.Зa држaвa не требa сaмo влaдa пa aкo сaкaaт и aнгелa меркел некa јa стaвaт премиер дa ни биде.зa држaвa требa нaрoд.a тoa тукa oдaмнa гo немa.сo зaпрежни кoли вo глaвниoт грaд држaвa не се прaви.сo брзa пoмoш штo дoaѓa пoсле 35 минути држaвa немa.сеa едни цигaништa претoвaриле кoњчњ сo цигли немoже дa ги влече пaднa гo мaвaa сo стaпoви немoжеше дa стaне 15 минути гo кревaвме цел сooбрaќaј блoкирaн.ни зaев ни свети зaев немoже дa пoмoгне
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.057
Поени од реакции
8.631
Гледаш ли колку е длабока водата или тешко?
Погледни ги гумите на возилата лево и процени самиот, наместо да ти кажуваат од штаб.
Зошто не напишеш колку човечки жртви однесоа овие поплави во Струмица?
Колку човечки жртви однесе поплавата во Неготино во 1995?
Колку човечки жртви однесе поплавата лани во Стајковци?
Напиши на кој датум беше таа поплава и каква програма на тој датум емитуваа телевизиите со национална фреквенција.
Напиши следново утро, ноќта по трагичната поплава, каква програма идеше на Смртв, Шител и Анал5.

Кога ќе го напишеш сето ова, ако сакаш, можеш да ставаш слики и од поплавите во Бангладеш.

@Ilumious, @Peja989, се согласувате ли?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Кoмплет oд пoчетoк дo крaј е демaгoгијa.Зa држaвa не требa сaмo влaдa пa aкo сaкaaт и aнгелa меркел некa јa стaвaт премиер дa ни биде.зa држaвa требa нaрoд.a тoa тукa oдaмнa гo немa.сo зaпрежни кoли вo глaвниoт грaд држaвa не се прaви.сo брзa пoмoш штo дoaѓa пoсле 35 минути држaвa немa.сеa едни цигaништa претoвaриле кoњчњ сo цигли немoже дa ги влече пaднa гo мaвaa сo стaпoви немoжеше дa стaне 15 минути гo кревaвме цел сooбрaќaј блoкирaн.ни зaев ни свети зaев немoже дa пoмoгне
..и Лесото е држава , а таму ни брза помош нема... :) Не е тоа елементот кој одредува имање или немање на држава , туку темната просторија, ламби со зелен абажур, пури и добар стар виски... :) :)
Инаку циганскиве баханалии се засниваат само на две работи: затворени фабрики за сапун и многу соросови пари у шутка...:) :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Гледаш ли колку е длабока водата или тешко?
Погледни ги гумите на возилата лево и процени самиот, наместо да ти кажуваат од штаб.
Зошто не напишеш колку човечки жртви однесоа овие поплави во Струмица?
Колку човечки жртви однесе поплавата во Неготино во 1995?
Колку човечки жртви однесе поплавата лани во Стајковци?
Напиши на кој датум беше таа поплава и каква програма на тој датум емитуваа телевизиите со национална фреквенција.
Напиши следново утро, ноќта по трагичната поплава, каква програма идеше на Смртв, Шител и Анал5.

Кога ќе го напишеш сето ова, ако сакаш, можеш да ставаш слики и од поплавите во Бангладеш.

@Ilumious, @Peja989, се согласувате ли?
Другар, HDD со лоши сектори кога ќе го пуштиш на chkdsk вади поразбирливи и поиздржливи информации од постовите на Иреал и Конкрит. Џабе пробуваш со аргументи, од 2015 повеќе од пола форум од секоја област му објаснува, но бадијала.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.922
Какви директиви бе @мкд владе ? За што зборуваш ти? Какви наредби? Чоече немам јас проблем ако те увредив прв и на глава да ми се посериш, нема да цмиздам, мене ме нервира што од најнормална дискусија со мене маваш со лични навреди.

Не си цвеќе владе, немој да се правиш светец, незборам само за тебе,општо зборам за сите. Сите знаеме во каков залет бевте во преѕизборниот период, и не само лични навреди,некои од вас се служ и со нешто многу повеќе од тоа, закани.
Каде те имам навредено лично тебе во нашата преписка ? Ако се насекира за твоите ајде ке ги наречам сопартијци тоа е сосем друг муабет и во најмала рака оправдано, така да немој да ми се нервираш без потреба , посебно сега кога падна режимот.
Па и не сум цвеќе, уште помалце светец. Никогаш не сум се ни правел светец нити ме третирале тука како светец. За залет, лични навреди и закани види провери си во вашите редови. Ќе забележиш дека тоа ви е партиска доктрина ( за на форумот ) со години наназад. И уште и ке видиш дека некои ваши членови не се придржуват на последните директивите дадени од централата да прекинат со говор на омраза , навреди и закани. Гледај таму подприбериги, ману му заушки. Власт си или што си пичкаму матер.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
.И како поминува време се повеќе ќе успева, бидејќи хемијата за разложување на Македонското име е очигледно ефикасна..
Се помалку Македонци , а се повеќе џукели...
:) :) :)
Тито, Сталин, Лазо и Киро настрана, објасни ми само кои се тоа тие Македонци а кои џукели во овој даден момент?
Сега и тука. Која ти е реперна точка за таква поделба?
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Абе гнасо една,погледни во огледало ќе видиш што е лингур.

И кур да не те боли за моите критики.Што да ти правам што немаш сопствено мислење.

И прекини да ми реплицираш немам намера со психопат да ја оправам работава.
Ti da ja opravas rabotata ? O, Alahu dragi.
Lingur ne e fizicka osobina, ako mozes malce da definiras, sto za tebe znaci lingur ? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom