Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.510
OK, предавничкиве грујови мадиња имаат еден тон нерационални и лицемерни становишта. Навикнати сме на нивната небулозна реалност.
Али мислам дека врв им е кога зборат за устав, закони, право... Баш привезоците и слугите на човекот кој највише од сите се помоча и посра врз истите тие устав, закони, право...Баш тие кричри се повикуваат на тоалет хартијата од својот стопан.
:pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Озбл Владе, убаво ти пишаја дека у последно време како дива коза се понашаш на форум.
На нормални дискусии со навреди возвраќаш,незнам што ти е проблемот, дали неможиш да се помириш со реалната состојба, или за нешто сосем трето се работи.

Дај смири тоа нервите малце, па ти и уставников сте единствени со цел форум што е во конфликт.
Сакаш да кажеш дека комуњарите не можат да одговорат аргументирано на посочени законски факти, па удри на лични навреди.[DOUBLEPOST=1495880680][/DOUBLEPOST]
Владе вие можи да си ВЕРВАТЕ со џорџе и иреал. Јас не вервам на сендвичи
Престанете да вмешувате други непотребно. Нели не јадеш сендвичи, по директива.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Шишето е стандард наметнат од опшеството, шо има во него е веќе право на личен избор, текила не би бил мој сигурно, блазе тебе иначе, кој како си ја наредил ;)

Мене како ми стои, работата е Аш Бубата :)
....која буба; мојата 1200 да можам да ја воскреснам би го сторил тоа.., глуп будала ја дадов за 600 евра. А сеа ќа ја електрифицирав за тивко и за џабе да се возикам околу... ;) Или на некоја друга Буба мислеше??...знаев и една долгонога и разумно цицласта па кожа ко праска ..за мерак , магнет за очи...и раце.. и остало :) :)[DOUBLEPOST=1495881278][/DOUBLEPOST]
OK, предавничкиве грујови мадиња имаат еден тон нерационални и лицемерни становишта. Навикнати сме на нивната небулозна реалност.
Али мислам дека врв им е кога зборат за устав, закони, право... Баш привезоците и слугите на човекот кој највише од сите се помоча и посра врз истите тие устав, закони, право...Баш тие кричри се повикуваат на тоалет хартијата од својот стопан.
:pos:
...лажни лорде, баш такви џукели какви црташ се средуваат само со устав и закон, прекутрупа проаѓаат само исти такви џукели, а сите зависни и под диктат на својот господар.. Но светот не може да се потпира на таа широко раширена пракса, веќе пука по шавовите и ќе биде баханалија..со крв до колена...Се надевам дека пред да рикнам ќе си го направам и тој ќејф у животу..да напраам неколку лордовски рецки на кундак... :) :) :)
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.510
.Се надевам дека пред да рикнам ќе си го направам и тој ќејф у животу..да напраам неколку лордовски рецки на кундак...
Ах, се надеваш дека пред да рикнеш ќе ме убиеш.
Сирот ти. До таму стигна...
Ваљда треба да бидам радосен што сум мета на такви ко тебе, тоа значи на исправен курс дека сум. Зарем толку јако ти сметам. Дали треба да се консултирам со адвокат? Со агенција за обезбедување?
Или можда све тоа е џабе кај тебе, пошто ти си ефективен стрелец, ко О'рен Иши у млади години.

Да знаеш дека твоиве закани се пичкин дим у однос на заканите кои сум ги добивал од Муслиманите.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ах, се надеваш дека пред да рикнеш ќе ме убиеш.
Сирот ти. До таму стигна...
Ваљда треба да бидам радосен што сум мета на такви ко тебе, тоа значи на исправен курс дека сум. Зарем толку јако ти сметам. Дали треба да се консултирам со адвокат? Со агенција за обезбедување?
Или можда све тоа е џабе кај тебе, пошто ти си ефективен стрелец, ко О'рен Иши у млади години.

Да знаеш дека твоиве закани се пичкин дим у однос на заканите кои сум ги добивал од Муслиманите.
.....а бе не биди претенциозен , не се бутај таму каде не те викаат... Па со кого ќе се расправам овде на форумов, будалетинко лордовска???? Кога ќе се објави прекин на ловостојот има толку многу дивеч...не ми е јасно како можеш такво нешто и да помислиш...еден лорд.., јеботе благи бог.. :) :)
А за мирна рука , мирна ми е уште..,, погодуам у врат на 10 метра без потпирање... :) :)
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
....која буба; мојата 1200 да можам да ја воскреснам би го сторил тоа.., глуп будала ја дадов за 600 евра. А сеа ќа ја електрифицирав за тивко и за џабе да се возикам околу... ;) Или на некоја друга Буба мислеше??...знаев и една долгонога и разумно цицласта па кожа ко праска ..за мерак , магнет за очи...и раце.. и остало :) :)
Сеа и ти, по патриотски кључ давале алтани за плиносување аутомобили, ти као асли патриот гарант ќе скубнеше, и сеа во едната буба ке работеше...упс...возеше другата буба ;)

Нејсе, шала на страна, аш бубата мислев на некое специјално истражно одделение налик ФБИ, со прироритет политичка корупција, супервизија над сите останати безбедносни служби, згора спец суд со стандард од мин тројца осудени по јавно претпријатие од помалите, прогресивен минимум соодветно на големина на целта, пример ако е министерство експоненцијален пораст на минимален праг :) :) :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.510
.....а бе не биди претенциозен , не се бутај таму каде не те викаат... Па со кого ќе се расправам овде на форумов, будалетинко лордовска???? Кога ќе се објави прекин на ловостојот има толку многу дивеч...не ми е јасно како можеш такво нешто и да помислиш...еден лорд.., јеботе благи бог.. :) :)
А за мирна рука , мирна ми е уште..,, погодуам у врат на 10 метра без потпирање... :) :)
Не знам, мене адвокатот ми рече, у твојот пост имало основа за тужба. Ја лично не се разбирам у тие правни ствари. Не е тоа моја работа, адвокатскиот тим нека се занимава со тоа. Сега пратив депеша до застрахователната компанија да получи дополнителни човечки ресурси.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.972
Поени од реакции
15.996
.....а бе не биди претенциозен , не се бутај таму каде не те викаат... Па со кого ќе се расправам овде на форумов, будалетинко лордовска???? Кога ќе се објави прекин на ловостојот има толку многу дивеч...не ми е јасно како можеш такво нешто и да помислиш...еден лорд.., јеботе благи бог.. :) :)
А за мирна рука , мирна ми е уште..,, погодуам у врат на 10 метра без потпирање... :) :)
ја па мислев му се закануваш дека ќе му ја избричиш лордовската брада со тупа кама
....
ај немојте на форум како оној дебилот што сега станува технолошки вишок и не знае што да праи...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Нaјгoлемиoт пaрoдoкс е штo сите се зaлaгaме зa демoкрaтијa a дa немaше демoкрaтијa ништo oд нaпишaнoтo нa oвие 2100 стрaници немaше дa се случи.немaше дa пoстoјaт ни пaтриoти ни сoрoсoиди
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.510
Нaјгoлемиoт пaрoдoкс е штo сите се зaлaгaме зa демoкрaтијa a дa немaше демoкрaтијa ништo oд нaпишaнoтo нa oвие 2100 стрaници немaше дa се случи
И тоа е знак и показател дека има демократија?
Буричкање по гласачки вреќи, партиски мобинг на работа, гасење лифтови за да не можат да гласаат...и да не набројувам, све тоа е пичкин дим, неважно. За да се каже дека има демократија, доволно е тоа што по социјални мрежи со скриен идентитет може да се збори.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
И тоа е знак и показател дека има демократија?
Буричкање по гласачки вреќи, партиски мобинг на работа, гасење лифтови за да не можат да гласаат...и да не набројувам, све тоа е пичкин дим, неважно. За да се каже дека има демократија, доволно е тоа што по социјални мрежи со скриен идентитет може да се збори.
Дa не пoстoеше демoкрaтијa тoј штo ке буричкaше у вреките ке гo кaчеa у кoлa дa гo нoсaт у зaтвoр и пoсле ке кaжеa декa им избегaл нa семaфoр скoкнaл oд кoлa избегaл (2 метрa пoд земјa) a у случaјoв ни зaтвoр ќе oди некoј ни ништo немa дa се деси зaштo е демoкрaтијa
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.510
Дa не пoстoеше демoкрaтијa тoј штo ке буричкaше у вреките ке гo кaчеa у кoлa дa гo нoсaт у зaтвoр и пoсле ке кaжеa декa им избегaл нa семaфoр скoкнaл oд кoлa избегaл (2 метрa пoд земјa) a у случaјoв ни зaтвoр ќе oди некoј ни ништo немa дa се деси зaштo е демoкрaтијa
LoL, абре па тој што буричкаше у вреќи и тие што ќе го стрпале у кола, беа истите луѓе во државава.
:pos:
Сите вие сте хумористични ликови изглеа.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Иначе цијашот Бејли е обвинет и му е покрената тужба за трошење пари на УСАИД преку фондација Отворено Општество- СОРОС за буткање на легално избрана влада во Македонија.
Човекот ќе иде на суд. Лабаво. Онака апстрактно. :D
Пошто многу апстрактен непријателот. Апстрактен бе. :pos:
Ова коа штапски партизан ти објаснува што се случува и кои се последиците.:icon_lol:
Сигурен сум дека Администрацијата на САД се покака на барањата од Judicial Watch и во овој момент го бркаат Бејли од Македонија.. Исто како што го тргнаа Бејли после сослушувањето во Конгресот. Исто како што го тргнаа Бејли кога го избраа Трамп.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Ќе се прерасподелат постоечките администартивци и ќе работаат во 2 смени. Има доволно македонија администрација за 5 официјални јазици.
:facepalm::facepalm::pos:
Аплицирај за советник во владата на Зајко.

Глупостите во оваа држава мора да продолжат да се случуваат.

Не ми е јасно кај се раѓаат вакви ретарди како овој подолу??! На некоја радиоактивна депонија ли ги прават што се до толку без контакт со реалноста?
Кај на сета сиромаштија лудаците од претходната влада ги потрошија парите на народот за глупости сега пак овие ќе трошат на "углед". Станавме најголемата економска дупка во Европа, на овој му дошло до тоа како ќе не пишувале. Демек до сега бевме ѕвезди, и со восхит пишуваа за нас.
А бе не, не ни треба во Македонија бесплатен превоз, туку задолжително пресадување на мозок.

„Од она што го гледаме од надворешен изглед јасна ни е целата прикаска, тоа е кич, и тука нема друг збор. Мислам дека е неминовно враќање на старите фасади на објекти како „НАМА“, како на објектот на Владата, бидејќи би било од наша страна едноставно кукавички да речеме – во ред е, се потрошија пари за да се направи рефасадирање на владата и толку ќе не пишува во книги дека не сме направиле ништо. Значи ова ќе влезе во историја и веќе е влезено, не е само во наша историја, влезено е и во странска историја како еден преседан во архитектурата и урбанизмот општо во светот“, вели Пановски.
http://www.libertas.mk/eksperti-i-aktivisti-revizija-za-skopje-2014-oti-proektot-e-presedan/
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
И тоа е знак и показател дека има демократија?
Буричкање по гласачки вреќи, партиски мобинг на работа, гасење лифтови за да не можат да гласаат...и да не набројувам, све тоа е пичкин дим, неважно. За да се каже дека има демократија, доволно е тоа што по социјални мрежи со скриен идентитет може да се збори.
Немaлo тaкви гнaсoтии и гaдoсти дa се прaвaт
LoL, абре па тој што буричкаше у вреќи и тие што ќе го стрпале у кола, беа истите луѓе во државава.
:pos:
Сите вие сте хумористични ликови изглеа.
Се прaвиш декa не ме рaзбирaш или тaкa ти чини? Тoгaш немaлo дa пoстoјaт криминaлци штo ке буричкaле пo вреќи дa упрaвувaaт сo држaвa зa сеa ние дa пишувaме зa тoa
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom