Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Медиумсково прегрупирање е одвратно. Анал 5 го шутна васе лудиот и сега ги исклучуваат оние психопатине што се јавуваат, а се од небањата проминенција. четникот со голф терени и хациенди во Зелениково исто не е нешто активен. На бурекот му наложиле да укине политика, па ги викнал глупердиве со тетоважи и сега од овој тип на медиумски хард-кор фолклор остана само крмакот миленко со нов тип риалити-шоу - беседи за геополитика на дијаспората. Ликовите во публика :facepalm: - сигурно има некои од нив овде што пишуваат.
Назад им е медиумската зима на ДПМНЕ. Наскоро ќе се промени и уредувачката политика на МРТВ, па ќе им остане само Шител за ширење вести наменети за ликови како @VOLK2234 и компанија. Џабе потоа Гвујо ќе сече црвени ленти во Сармазалино, ќе нема како да ја продаде приказната за мегауспешност. Порталите од типот на Курир е Република немаат влијание кај постарата публика која воглавно за светот се информира од телевизија.

Следен чекор потоа би бил Гвујо да пресече црвена лента во Идризово, вест која со задоволство ќе ја пренесат сите медиуми во Македонија.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.510
Ова говедо со неговите првезоци какви што ги гледаме и овде, минатава деценија нанесе непоправлива штета на партијата, а и на македонската кауза.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ќе гледаме циркузи до крајов на годинава.
Црпко визионерот дебатер татаро-шип. од Муртино ќе мора да одработи за тие што го спремаа од надвор и што го донесоа. На дугарчето несакам да сум му во кожа.
Долг си е долг. Беса е беса. Ќе дебатираме. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ќе гледаме циркузи до крајов на годинава.
Црпко визионерот дебатер татаро-шип. од Муртино ќе мора да одработи за тие што го спремаа од надвор и што го донесоа. На дугарчето несакам да сум му во кожа.
Долг си е долг. Беса е беса. Ќе дебатираме. :)
Kако не ви се смачи со дебилните приказни, чудо едно.

Ви ги сервираат и ги менуваат со таква брзина што се не знаете до каде сте, и која приказна моментно ја верглате.

Прво беа жолтите комбиња кој го прислучкуваа Гвујо. Потоа беше тезата дека не е важно што има на бомбите, туку кој прислушкувал. Потоа (веројатно, кој се ќе запамти) беше Сорос, па формирањето на СОС со неколку докажани пушикури. Со Сорос не биваше, беше премногу апстрактен непријател.Потоа беше тиранската платформа и распадот на Македонија. Најново се вратија на приказната дека ДПМНЕ гради, а СДСМ уништува, па го гледаме Гвујо секој ден во друг град како нешто отвара, па дури и фасади. Гвујо ја отвори новата фасада на болницата во Битола. :icon_lol:

Мора малку да успорат со приказните, се губите во нив.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Kако не ви се смачи со дебилните приказни, чудо едно.
Чудно. Ваљда јас реков дека имам позитивен однос кон платформата?
Јас реков дека ме спремаат поголемите од надвор?
Јас барав на Водици да се сретнувам со Веруш пошто тоа било поважно дури и од празникот?
Јас реков дека ќе дебатирам за знаме , за грб и за химна?
Тоа не значело дека ќе се сменат ама бидејќи нашите сограЏани албанци имале мака па да си го кажеле мислењето. Ние сме едно опШество. Зошто да се плашиме од дебата. :D
ДЕ БА ТА ЗА ЗНА МЕ И ХИМ НА. А ЛО. ДЕ ЧКО ПЕ ТРЕ СА ШО СТА ВРО БО КИ БО ГАЦ КА КО ГОД.[DOUBLEPOST=1495879337][/DOUBLEPOST]@Ставрогин зашто вакви љуми работи правиш одпосле пишуваш мислење? :)
Иначе цијашот Бејли е обвинет и му е покрената тужба за трошење пари на УСАИД преку фондација Отворено Општество- СОРОС за буткање на легално избрана влада во Македонија.
Човекот ќе иде на суд. Лабаво. Онака апстрактно. :D
Пошто многу апстрактен непријателот. Апстрактен бе. :pos:
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.510
А едно време што имаше 3000 муџахедини на граница кои само што не влегле?

Поглупа хорда немало у историја на Македонија од сендвичиве куртонски.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Член од
12 март 2009
Мислења
19.972
Поени од реакции
15.996
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ако има и пратеници на сдс со пасоши од „нашиот источен сосед“ и тие се. Ова „одродени“, КУРир реторика, немој со мене, жити младост....на пензионерине кога се возиш во автобус - со тој јазик.
Мој речник е. А ти можеш, за другите немој. Јазикот твој е виден.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Сега се сетивте на речникот? Кај беше години на назад да прашаш ?
Озбл Владе, убаво ти пишаја дека у последно време како дива коза се понашаш на форум.
На нормални дискусии со навреди возвраќаш,незнам што ти е проблемот, дали неможиш да се помириш со реалната состојба, или за нешто сосем трето се работи.

Дај смири тоа нервите малце, па ти и уставников сте единствени со цел форум што е во конфликт.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
....шише текила, табани на маса и поглед кон хоризонтот...мислам Падрон се наоѓа у Скопје..:cool:
Шишето е стандард наметнат од опшеството, шо има во него е веќе право на личен избор, текила не би бил мој сигурно, блазе тебе иначе, кој како си ја наредил ;)

Мене како ми стои, работата е Аш Бубата :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom