Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Иванов да го казни Заев? Не сум мислел на тоа никогаш.
Уставот се гази „на велико“. Сум пишувал за некои работи. И доделувањето на мандат по втор пат не е предвидено во уставот, конкретно.
Правно гледано немаше две доделувања на мандат.
Првото доделување на партија БЕЗ мнозинство во собрание е нелегитимно.
Значи само давањето на мандат наЗаев кој достави доказ дека има мнозинство во собрание е по устав.
Замисли во иднина било кој претседател кој сака да поништи самиот избори, може да му даде мандат на само еден пратеник, тој кутриот нема да може да направи влада, и пак избори, и следен пат може да даде мандат на партија со 2 пратеници и пак нема влада и пак избори....
Зато е наведено во устав, кристално јасно, мандат се дава на партија или партии со мнозинство во собрание да не може секој паљачо од претседател да изиграва господар на македонија и над македонските закони и устав
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
За секој случај проверете во законите како стои работата со тоа дали може да се кандидираат градоначалници од шутка и идризово, како и тоа дали може да се кандидира некој што е во бегство....оти ке немате кандидати. Имајте во предвид и тоа дека гласачите се сончогледи, познавам мнозина кои беа ептен ,,тврдокорни,, а сега се на линија од ,,ма никогаш не сум бил за вмро, неутрален сум, немам ќар од никого,, па до ,,еве ми ја членската од СДСМ,,. Размислете и за тоа од кај ке најдете пари (легални, оти сериозно ке ви бараат завршна сметка за изборните трошоци) за сендвичи, сладоледи и реклами, и на кои медиуми (освен на курир) ке се рекламирате, оти гледам и медиумските газди полека го вртат бродот што подалеку од вас. Не се надевајте многу на локалните избори.
Кој од каде сака нека се кандидира,кој каде и на кого го дал задникот под кирија и кој од кого земал пари и сендвичи нека му ја планира и нека мисли како ќе враќа

сдс никогаш не сум ги сакал,ниту па сум гласал за докажани криминалци и преваранти.
Симпатизер сум на дрпмне и од 91 наваму секогаш за нив сум гласал и пак ќе гласам за нив,но под услов да се среди и исчисти партијата од недокажаните криминалци
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.922
Море на комуњарите уште не им се верува дека Заев ќе биди Премиер.
Добро е дишите малце, прашање на денови е само.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
received_10213035237380245.jpeg
Условна од 6 месецаааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POVELETE NA AJVAR SITE PRAVI MKEDONCI DA UMRAT SLUGITE NA GAVOLOT ZEMETE SIREJNE VE CEKAME BUJRUM ZA MN GODINI VEKOVIT DEN .!.
 
L

Löwe

Гостин
И зa тебе вaжи тoa немa дa куртули никoј
Супер. Ќе се спасат идните поколенија и ќе си почнат од 0.[DOUBLEPOST=1495549727][/DOUBLEPOST]
Кој од каде сака нека се кандидира,кој каде и на кого го дал задникот под кирија и кој од кого земал пари и сендвичи нека му ја планира и нека мисли како ќе враќа

сдс никогаш не сум ги сакал,ниту па сум гласал за докажани криминалци и преваранти.
Симпатизер сум на дрпмне и од 91 наваму секогаш за нив сум гласал и пак ќе гласам за нив,но под услов да се среди и исчисти партијата од недокажаните криминалци
Затварај тема одма
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
сдс никогаш не сум ги сакал,ниту па сум гласал за докажани криминалци и преваранти.
Симпатизер сум на дрпмне и од 91 наваму секогаш за нив сум гласал и пак ќе гласам за нив,но под услов да се среди и исчисти партијата од недокажаните криминалци
За во 11 години власт ВМРО изгради врв на партија на луѓе кои се меѓусобно поврзани со нелегални зделки и криминални активности. Тоа се пратеници, министри градоначалници директри началници....
Во “долните“ ешалони има луѓе кои се со здрави идеи, без криминал, чесни, поштени. Али како тие ќе успеат да сменат тие што се на челни позиции на партија?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Супер. Ќе се спасат идните поколенија и ќе си почнат од 0.
Ке се спaсaт кoгa кoмплет цел свет ке гo снемa пa пoсле милиoни гoдине ке се ствoри некoе пoубaвo местo зa живеење
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.922
Не знам јас во приватни одам каде се културни и стручни, а не како bijons и katina ороспијата.
Во кој приватни одиш бе со 9000 плата ? На ветеринар те носат твоите ?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.225
Поени од реакции
16.748
Арбен Тарвекириииииии??? :(
Знае некој нешто за овој иден министер на здравство:rolleyes:
Ок е, работи на нервна клиника. Од Тодоров полош не може да биде во никој случај.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.225
Поени од реакции
16.748
Не знам јас во приватни одам каде се културни и стручни, а не како bijons и katina ороспијата.
Многу срања и грешки од приватните се праќаа и оправаа на државна клиника. Само за тоа не смее да се пишува, па не се информирани луѓето.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.922
Не ти е срам толку постар а да ме вреѓаш? :(
Не бе каде гледаш ти тука навреди? Ти тука лично и персонално се жалеше, коси корнеше, солзи лееше дека земаш помалце од минималната плата или поточно 9000 денари. Па ете ме заинтересира на кој приватни клиники те носат твоите. Ти со 9000 денари чисто се сомневам дека сам можеш да си дозволиш таков луксуз. Така да или одиш на приватен ветеринар или те носат твоите каде што те носат. Ако грешам дај сподели во кој тоа приватни одиш каде што се културни и стручни за да и ние заштедиме некој денар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom