Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.006
Поени од реакции
3.751
Не се надевај предвреме и многу,ел црпнато нема да трае повеќе од 3 месеци,бидејки со локалните ќе има предвремени
За секој случај проверете во законите како стои работата со тоа дали може да се кандидираат градоначалници од шутка и идризово, како и тоа дали може да се кандидира некој што е во бегство....оти ке немате кандидати. Имајте во предвид и тоа дека гласачите се сончогледи, познавам мнозина кои беа ептен ,,тврдокорни,, а сега се на линија од ,,ма никогаш не сум бил за вмро, неутрален сум, немам ќар од никого,, па до ,,еве ми ја членската од СДСМ,,. Размислете и за тоа од кај ке најдете пари (легални, оти сериозно ке ви бараат завршна сметка за изборните трошоци) за сендвичи, сладоледи и реклами, и на кои медиуми (освен на курир) ке се рекламирате, оти гледам и медиумските газди полека го вртат бродот што подалеку од вас. Не се надевајте многу на локалните избори.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
вакви прашања имаат и друг облик
шо тебе лично ти изгради и направи минатата власт?
pa vaka, od moja gledna tocka eve pustija uvoz na vozila, inaku seuste groto vozila po ulicite ke bea zastavi ili sve ke bese so stransli tabli. so.toa prknaa i servisite i majstorite. pocnaa masovno da se gradat stanovi, se uprosti procedurata za gradenje namesto so godini da se trca po dozvoli, da ne se napravese ova vo skopje denes stan mozebi ke cinese 2000e+ za kvadrat itn. mnogu moi poznanici se vrabotija i narodot realno zivee podobro nego porano.... eve za pocetok nekolku plusovi.
 
V

viktora

Гостин
Велиш дека немал средно, а завршил заради добивање повисока функција, ако веќе оди на повисока функција, мора веќе да имал некаква, тогаш имал и тоа без средно? Пиздарија комши.Пак.

За да напишеш дека му даваш на некој од гостите осум месеци ладно под овие околности, мислам дека проценја правиш врз основ на оперативни извештаи шо ги добуваш по сателитски линк?
Или?
Приредба.
50% од администрација се неписмени,што те чуди.Диплома добиваш за 2к и тоа за недела дена без да се појавиш.Тоа не е од сега.Дваесет и кусур год се тера така.
А за ова,за брат му на Аљи го добив од прва рака.Од штабот ми кажаа.Знаеш јас сум партиски војник,патриотче,сендвичар,ќосе..дрн,дрн...и така.[DOUBLEPOST=1495491138][/DOUBLEPOST]
pa vaka, od moja gledna tocka eve pustija uvoz na vozila, inaku seuste groto vozila po ulicite ke bea zastavi ili sve ke bese so stransli tabli. so.toa prknaa i servisite i majstorite. pocnaa masovno da se gradat stanovi, se uprosti procedurata za gradenje namesto so godini da se trca po dozvoli, da ne se napravese ova vo skopje denes stan mozebi ke cinese 2000e+ za kvadrat itn. mnogu moi poznanici se vrabotija i narodot realno zivee podobro nego porano.... eve za pocetok nekolku plusovi.
А бе требаше да ги пуштат уште со југовци да се курчат.Југо све исти курац,али бандажи,вуфери внатре....болид.А оние со фиќовци да љубоморат.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Научна фантастика е Фатиме, законот за градење не го познава, ги пука членовите од ракав за одобрение а цитира членови за идеен проект, што немаат врска со градба ама онака. Бар посрепмна да излезеше а не вака да се брука
Сеа и правници ли станавте? :pos:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.577
Поени од реакции
20.843
Сеа и правници ли станавте? :pos:
Не сме сите форумски паразити како тебе, некои од нас идат секојдневно на работа и се занимаваат со одредена проблематика.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
pa vaka, od moja gledna tocka eve pustija uvoz na vozila, inaku seuste groto vozila po ulicite ke bea zastavi ili sve ke bese so stransli tabli. so.toa prknaa i servisite i majstorite. pocnaa masovno da se gradat stanovi, se uprosti procedurata za gradenje namesto so godini da se trca po dozvoli, da ne se napravese ova vo skopje denes stan mozebi ke cinese 2000e+ za kvadrat itn. mnogu moi poznanici se vrabotija i narodot realno zivee podobro nego porano.... eve za pocetok nekolku plusovi.
Заслужуваш работно место во ТВ Сител. Сериозно. Латас гомна да јаде.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Не сме сите форумски паразити како тебе, некои од нас идат секојдневно на работа и се занимаваат со одредена проблематика.
Со која проблематика се занимаваш?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Заслужуваш работно место во ТВ Сител. Сериозно. Латас гомна да јаде.
ke prokuvas covece, poleka odmori malce, otvori prozor. :v[DOUBLEPOST=1495492184][/DOUBLEPOST]
Сеа и правници ли станавте? :pos:
od vas se zarazivme[DOUBLEPOST=1495492360][/DOUBLEPOST]
da ti kazam i jas sum protiv poveketo lamarini od sk2014, ama galiive ne se losi, edino tie mi fakaat oko :v
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
ke prokuvas covece, poleka odmori malce, otvori prozor. :v[DOUBLEPOST=1495492184][/DOUBLEPOST]
od vas se zarazivme[DOUBLEPOST=1495492360][/DOUBLEPOST]
da ti kazam i jas sum protiv poveketo lamarini od sk2014, ama galiive ne se losi, edino tie mi fakaat oko :v
Што сега? Ти кажувам за арно ти види шо муабет ми праиш. Ај шо ЕУ и Словенија не чинат, бар во Сител ТВ може ќе се пронајдеш.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Кажува дека бил поттикнат од своите патриотски чувства и испровоциран од пеењето на химна на туѓа држава, а во раце држи потврда за неосудуван извадена за вадење на бугарско државјанство... :toe:
Кои патриоти они се предавници исто како цело ДПМНЕ и сите нивни членови и симпатизери.

Јас велам години назад дека when the shit hits the fan сите "патриоти" ќе бегаат во Бугарија и еве киднал баткава.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: DB.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
За секој случај проверете во законите како стои работата со тоа дали може да се кандидираат градоначалници од шутка и идризово, како и тоа дали може да се кандидира некој што е во бегство....оти ке немате кандидати. Имајте во предвид и тоа дека гласачите се сончогледи, познавам мнозина кои беа ептен ,,тврдокорни,, а сега се на линија од ,,ма никогаш не сум бил за вмро, неутрален сум, немам ќар од никого,, па до ,,еве ми ја членската од СДСМ,,. Размислете и за тоа од кај ке најдете пари (легални, оти сериозно ке ви бараат завршна сметка за изборните трошоци) за сендвичи, сладоледи и реклами, и на кои медиуми (освен на курир) ке се рекламирате, оти гледам и медиумските газди полека го вртат бродот што подалеку од вас. Не се надевајте многу на локалните избори.
..не губи време овде набавуј некој половен мотор хоум , напиши на него гатам у гравче и птичји џигери и тргни на турнеа по Европа.. Ќе се напуниш пара ко Грујо... :)
А за ВМРО ич не бери гајле, не се малолетни , имаат и пара ко зелка, дури и крави да јадат има, а народ после шипатарскиве срање гласа за ВМРО биди сигурен. Остануе да си побараш азил потоа, зошто повратниот удар овде ќе биде и шокирачки и безмилосен... :) :) :)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Не сме сите форумски паразити како тебе, некои од нас идат секојдневно на работа и се занимаваат со одредена проблематика.
На пример со вицето? Или тоа колку во иднина ќе укради сдс?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
ke prokuvas covece, poleka odmori malce, otvori prozor. :v[DOUBLEPOST=1495492184][/DOUBLEPOST]
od vas se zarazivme[DOUBLEPOST=1495492360][/DOUBLEPOST]
da ti kazam i jas sum protiv poveketo lamarini od sk2014, ama galiive ne se losi, edino tie mi fakaat oko :v
Мене па баш најпротив најсмешни ми се, некои работи од СК2014 може да пројдат, на пример R2D2 зградана ми е ок замисла, обвинителството само малце претерано е со кичот. Во Дизниленд во Париз имаш исти вакви галии само тие се ставени да плашат деца, овие демек градот да го разубават :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom