Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
..занимливо грујо си го знаел народот, па иако криминалец со скорни, мува не го лазела??? Вака за информација , во кое својство коментираш , како ненароден елемент или припадник на некој друг народ??? Или дел на народот кој грујо не го знае..., ама затоа го знаат сорос , па усаид и неговите газди??? :) :)
Нешто ми падна на ум...... да не Алкалоид нешто ја прекрсти својата Вегета во УСАУД, ...., зачин и запршка за сите манџи???....или тоа беше Витаминка :) :)

Често пишуваш дека во туѓа раста само qr расте, и во право си, само знаеш што е полошо од тоа? Реторичко прашање.
Коа му правиш разбојништво на својот народ и својата држава.
Народот го порази ДПМНЕ, факт.
ДПМНЕ го порази СДСМ, уште еден факт.
Кој е победник?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.696
Поени од реакции
11.944
Оваа пвеводбеничка гнида во поранешна Југославија го отпуштиле откако му рекле "Судот во Македонија е мој суд".

Изгледа денес судот во Македонија е пвеводбенички суд, со оглед на тоа дека ги ослободува наследниците на оваа пвеводбеничка гнида.

 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
..занимливо грујо си го знаел народот, па иако криминалец со скорни, мува не го лазела??? Вака за информација , во кое својство коментираш , како ненароден елемент или припадник на некој друг народ??? Или дел на народот кој грујо не го знае..., ама затоа го знаат сорос , па усаид и неговите газди??? :) :)
Нешто ми падна на ум...... да не Алкалоид нешто ја прекрсти својата Вегета во УСАУД, ...., зачин и запршка за сите манџи???....или тоа беше Витаминка :) :)
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Арбен Тарвекириииииии??? :(
Знае некој нешто за овој иден министер на здравство:rolleyes:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Арбен Таравари. Не знаеле ни името да му го напишат
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Арбен Тарвекириииииии??? :(
Знае некој нешто за овој иден министер на здравство:rolleyes:
Јaс знaм.тoдoрoв мнoгу пaри укрaде умирaa луге пo бoлниците. Oвoј гo знaм мнoгу е бoлји. Мнoгу јa сaкa мaкедoнијa пoштен чoвек и плус пo 100€ ке дaвaaт нa преглед кoгa ке oдиме...дo сегa неписмени шљунги дoктoри врaбoтувaше вмрo a сегa тек зaмислете штo ке биде
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Јaс знaм.тoдoрoв мнoгу пaри укрaде умирaa луге пo бoлниците. Oвoј гo знaм мнoгу е бoлји. Мнoгу јa сaкa мaкедoнијa пoштен чoвек и плус пo 100€ ке дaвaaт нa преглед кoгa ке oдиме...дo сегa неписмени шљунги дoктoри врaбoтувaше вмрo a сегa тек зaмислете штo ке биде
Хорор:vozbud:
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Па, очигледно е дека зборуваме словенски јазик, традиции, итн.. Само, мене ме интересира, Словените кога дошле овде, пустелија ли нашле? Или се што не било словенско ликвидирале, иселиле... Ете од каде сме геноциден народ ние. Не за џабе во пљатформата и тоа го има. Плус, еден куп варварски племиња поминале, турци, итн... Ние сме останале „чисти словени“.[DOUBLEPOST=1495524314][/DOUBLEPOST]
Иванов да го казни Заев? Не сум мислел на тоа никогаш.
Уставот се гази „на велико“. Сум пишувал за некои работи. И доделувањето на мандат по втор пат не е предвидено во уставот, конкретно.
Епа зошто тогаш Иванов бара гаранции???? Дали е тоа предвидено во уставот?
И дали ако првото доделување на мандатот е неуспешно, уставот налага некоја процедура???
Уставот се изгази уште кога Иванов одби да го даде Мандатот на Заев откако Груевски не успеа да состави влада!
Као мој е мандатот мама ми го купи и ниедно дете освен брат ми нема да си игра со негО!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Арбен Тарвекириииииии??? :(
Знае некој нешто за овој иден министер на здравство:rolleyes:
Јас знам. Знам дека ќе бидеш фрлена во ќош и никој нема да збори со тебе, ти нема да сакаш да збориш со нив а и да сакаш нема да ги разбереш, пред твои очи ќе си земаат одмори и нема да работат туку тебе ќе ти ја остават работата. Ама ако, така треба, доста лежевте и не работевте, еден телефон не можете да кренете затоа сега матер ќе ви се ебе. На стари години ќе работиш и ќе прашаш уште дали има.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.922
Кили е Роџер Мур за Љутков и Ванчо Петрушевски.

Плус и чоекот има терминална болест за која "нормално" вас ве заболе.
Како бе не заболе? Па тоа беше и директната причина да избега од режимот. Не го оставаја дома да си одлгедува лекарства за свои и други потреби. Ај шо не го оставаја туку и сакај да го затворат херојот и тој нормално храбро и патриотски му ја здувна.[DOUBLEPOST=1495549335][/DOUBLEPOST]
Магаре за кур да фати ќе му го исуши :).
Туку гледај да не те спомни во некој пост оти знаеш после што следува :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Јас знам. Знам дека ќе бидеш фрлена во ќош и никој нема да збори со тебе, ти нема да сакаш да збориш со нив а и да сакаш нема да ги разбереш, пред твои очи ќе си земаат одмори и нема да работат туку тебе ќе ти ја остават работата. Ама ако, така треба, доста лежевте и не работевте, еден телефон не можете да кренете затоа сега матер ќе ви се ебе. На стари години ќе работиш и ќе прашаш уште дали има.
А ценaтa зa тoa јaс и ти ке јa плaтиме и другите кoгa ке oтидеме нa преглед a мoже кoлерa дa дoбиеме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom