Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
А нема ли нешто како Army code, ако државата фрли кал на твоите загинати колеги ти да почнеш да агитираш против раководството, да се трудиш да не се заборава а не да се оставиш на изволте истото тоа раководство да те најмува за глупости како упади во собрание и после да си го добиеш за нив?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Зијадин Села отворено кажа дека не давал никакви гаранции за унитарноста на Република Македонија. Ајде сега сликајте се со гаранциите на Заев комуњари едни.:гомце:


Села го демантира Заев

Јас не сум потпишал никакви гаранции
http://dnevnik.mk/default.asp?ItemID=56359601ED7B2848865048EE0A22EDFB
Сака реприза,само овој пат ќе спаси ли жива тиква/
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
Кај се бореле овие? Во која кафана поточно. Тие што се бореле на фронт сеа им чкртате графити низ скопје.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Не бе батка, грешка си разбрал.
Пак ќе ти го кажам нештото што им го кажувам овде на сите бедни партиски заведени душички.
Нашиот менталитет е: Туширање со вода од усмрден расол не може да се смета за хигиенска мерка.
Али подобро на расол него на фекалии нели? Што ќе кажеш за денешниве новости?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
ili johan tarculovski, uste eden izmislen heroj od strana na sektata vmro dpmne, dokazan kriminalec, tepac na zeni, i dokazan ubiec na nevini civili za vreme na voeniot konflikt, i ko takov, UBIEC NA CIVILI, drzavata go preceka ko heroj.

.
Ако ништо друго Јохан е симбол на една неправда према нас од Хаг. Нашиот злосторник си одлежа, од нивните никој. А имаа далеку поголем матријал за лежење. Така да да не објаснуваме за невини цивили.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.516
Груевски закаснил пола саат на филхармонија.
Голем кур, тој има злодела и гревови за десет инкарнации да испаштаат, па сеа за ова.
Ако ништо друго Јохан е симбол на една неправда према нас од Хаг. Нашиот злосторник си одлежа, од нивните никој.
- затоа што токму тие кои го дочекуваа како херој, срамно и најтајно што можат ги ослободија од вина и лежење нивните воени злосторници, наспроти сите укажувања на светските фактори и наспроти сите правни, морални и етички норми.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
После снимкиве од Собрание пролив ги стегнало пола вмро. Како имаат лице да се правдаат јас не знам. Сечено лепено ууу.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Ако ништо друго Јохан е симбол на една неправда према нас од Хаг. Нашиот злосторник си одлежа, од нивните никој. А имаа далеку поголем матријал за лежење. Така да да не објаснуваме за невини цивили.
ne, nepravdata ja napravija dpmne sto gi amnestiraa hashkite slucaji, johan morase da odgovara za voeno zlostorstvo, kako sto i albanskite strukturi koi ja napadnaa makedonija a bea opfateni so hashkite slucaji, morase da odgovaraat.
Аpsurdot vo cela ovaa sitacija koj bese ovozmozen od dpmne e nie, kako napadnata drzava da bideme edinstvenite koi odgovarale za voeno zlostorstvo.

Ne e problem sto johan odgovaral, problem e sto samo toj odgovarase, toa se soglasuvam, za toa i imam zboreno tuka, toa e direktno ovozmozeno od najgolemoto politicno dno koe ovaa zemja go dozvieala, dpmne.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ако ништо друго Јохан е симбол на една неправда према нас од Хаг. Нашиот злосторник си одлежа, од нивните никој. А имаа далеку поголем матријал за лежење. Така да да не објаснуваме за невини цивили.
Јохан сам си го сместил за одење во Хаг. Кога дошле овие од Хаг да ги испрашуваат, овој се правел мангуп и зборел као демек одел таму да тепа Албанци со уште неколку од некоја безбедносна агенција, додека овие другите што биле со него си го покриле газот и го предупредиле Јохан дека многу глупости треска и дека овие од хаг се доста сериозни. Има пишувано Буре весник за ова.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Мислам дека после формирањето на влада ќе има масовни апсења на функционери на ДПМНЕ. Весело ќе биде. Денеска СЈО им објави тотална војна на ИК на ДПМНЕ.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.784
Ако се повлечат од преговори ќе сонува да стане премиер.Ќе си остане зајакот од Муртино а не премиер.
И без села ќе напрај влада Заев теши се со то уште малце после минимум 8 години ќе дремите во опозиција тое.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
..постирањето на ова ти е веројатно скриената шегаџуска жичка , која ја криеш како змија нозете... :) :) :) :)
Чисто од информативно дедуктивен карактер брајќа и сесри, ништо тенденциозно да се разбериме, далеку е од мајтап работата, ама па коа ќе видиш и онака не може многу да се стори :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.972
Поени од реакции
16.003
ДУП-от за Маџир маало и Ново маало го донесе администрацијата на тодорович, лажго ниеден. Имам пријател што има куќа таму и го знам тоа.

И доста манипулираш дека дуќанџиите "ќе си напраеле сами фасада", пошо преку Град Скопје и коце копукот покушавате да фукнете милиони за тоа гипсано барокно говно, ама нема да ви помине!
па и за сервисната улица на Кеј има Дуп ама Жерновски сака да ја спречи, зошто се молчи за Магир Маало ?? Таму нема ни услови за високоградба, проблеми со канализација итн...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom