Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Нешто многу нервоза покажуваш како за некој кој не зависи од Вмро или Сдс
Нервоза ме фаќа од некој глуп кој вреѓа.Не работат сите администрација на државна цицка па да се тресам.Реков,во врска со мојата работа ме заболе кој е на власт.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Колку си ги напика Гвујо со СЈО, мислам дека дури сега станува свесен. Катица можеби е дебела и неелоквентна, ама е како питбул, кога ќе фати не пушта.

Вчера со филхармонијата беше работата, маратонците го трчаат почесниот круг. Следна станица, Идризово.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.987
Поени од реакции
3.716
Колку од овие муповците денес се заминати на службен пат или на кардиологија? И како одеше постапката во собрание за одземање на имунитет?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.649
Поени од реакции
11.858
Колку си ги напика Гвујо со СЈО, мислам дека дури сега станува свесен. Катица можеби е дебела и неелоквентна, ама е како питбул, кога ќе фати не пушта.

Вчера со филхармонијата беше работата, маратонците го трчаат почесниот круг. Следна станица, Идризово Доминиканска Република, Белизе, Бразил, Панама, Кариби итн.
Поправено.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Поправено.
Да ни направи @Нuкола една кладионичарска анкета со прашање „Дали паторот (евентуално и братучед му) ќе одговара или ќе се нагоди?“, баш после истрагиве би било интересно. Со две опции „одговара“ или „се вади“, без манипулации во стилот на маде мкд.

Јас лично мислам дека ќе наебе. Многу е ангажиран во борбава, а и многу пропаднат у фаца и гестикулации.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.649
Поени од реакции
11.858
Да ни направи @Нuкола една кладионичарска анкета со прашање „Дали паторот (евентуално и братучед му) ќе одговара или ќе се нагоди?“, баш после истрагиве би било интересно. Со две опции „одговара“ или „се вади“, без манипулации во стилот на маде мкд.

Јас лично мислам дека ќе наебе. Многу е ангажиран во борбава, а и многу пропаднат у фаца и гестикулации.
Верувал или не, воопшто не гледам вести - ничии вести на ниту една телевизија.

Мислам дека доволно ми е дојдено преку глава од гледање како криминалците ликуваат пред камерите барем за оваа пролет.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ти луташ ко „Максим по дивизија“. „Лево сметало“ си на форумов. Како старците од „Мапет Шоу“. Искомплексирана (несвесно) личност. Цел свет му е виновен... Мрчало...
Ако не си пополнувал уплатници ти лично, ќе се обесам (со лајв стрим)...уште глумиш некој интелектуалец овде, мутав ниеден.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Можат да ги гонат и тие што уплаќале?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ако не си пополнувал уплатници ти лично, ќе се обесам (со лајв стрим)...уште глумиш некој интелектуалец овде, мутав ниеден.
Не бе лично да уплатувам. Компјутерски.. ставаш бланко.. име презиме.. и се печати.. Ехеее.. колку такви испечатив. Сакаш тебе нешто? Да не се мачиш, мрсулко еден неписмен. Сите ти се виновни на светов. 100КА.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom