Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

LondonAir

mocaccino
Член од
21 април 2017
Мислења
18
Поени од реакции
68
17. Ревизија на сите договори за нови автопатишта, ако се откријат криминали виновниците да одговараат.

18. Ревизија на законитоста за градба на Белата лудница, т.е. новиот централен штаб на вмро-дпмне и испитување на потекло на средствата. Ако се докажат тешки криминали, имотот да се конфискува и зградата да се пренамени во Музеј на жртви на грујовизмот.
#Траекторија #Талир
Ми се допаѓа што СЈО вака експресно ги исполнуваат желбите на странски служби.

А владата уште не е ни формирана. Тек тогаш...
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Kancheska, Ministerka za kultura, go izbrisha plochnikot so novinarkata na 24, so nekolku precizni odgovori vo gluvchja dupka ja pikna. A taa sirota ( t.n. novinarka) se zaleta, demek sega ke ja vrzam vo chvor Ministerkata...Kancheska mi go razubavi denot.


I spored ona shto go gledam, zhenata ima klasa, a real woman, po izgled i odnesuvanje. Aferim.... Vistinska dama.[/MEDIA]
Шо е толку нервозна дамава?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Нешто многу нервоза покажуваш како за некој кој не зависи од Вмро или Сдс
Нервозни се од синоќа изгледа им ја отсвирија последната филхармонија. :D
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Вол,не работам администрација!Глуп!Кои последни денови?Без разлика дали сдс или вмро за мене секогаш има работа,приватно терам.
Него 24/7 си на форумов дибек еден засукај ракави фати нешто работи лебот уште од твоите го јадеш паразит еден.
За вакви навреди бан се добива. Огледај се на форумџијата на кого што му одговараш. :)[DOUBLEPOST=1495451855][/DOUBLEPOST]
уставникот сега најде да тера правда со бугарите :facepalm: Нисам ја одавде...
Ти луташ ко „Максим по дивизија“. „Лево сметало“ си на форумов. Како старците од „Мапет Шоу“. Искомплексирана (несвесно) личност. Цел свет му е виновен... Мрчало...
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Мислев ми кажуваш за сега, а ти ми збораш за пред 70 години, ај ако одиме во минато, оти вие Бугарите ја окупиравте Македонија и правевте терор и насилие над народот?
Мислиш дека генерал Климент Бојаџиев од Охрид,кој бил началник на Прва бугарска армија во Првата светска војна е бил окупатор на Македонија?Тогаш испаѓа дека војвода Живојин Мишиќ од Шумадија бил ослободител:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Мислиш дека генерал Климент Бојаџиев од Охрид,кој бил началник на Прва бугарска армија во Првата светска војна е бил окупатор на Македонија?Тогаш испаѓа дека војвода Живојин Мишиќ од Шумадија бил ослободител:pos:
Еј, последен пат, пола саат ви бришам постови, префрлете се со овие дискусии во соодветната тема, мислам онаму цел подфорум дека и имате за вакви историски работи. Оставете ја темава.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Денеска е Св.Никола - летен, именден му е на човекот, затоа курвата албанска Фатиме сака да му го уништи именденот да не си го прослави на раат. (n)
 

LondonAir

mocaccino
Член од
21 април 2017
Мислења
18
Поени од реакции
68
Денот кога случајот Талир ќе биде затворен со правосилна судска одлука, ќе биде денот кога вмро-дпмне ќе биде избришана од централниот регистар и ќе престане да постои.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom