Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Ова твоево "во тој период ние излегувавме и закрепнувавме економски од воен конфликт" е типичната реторика на Бранко Црвенковски, немој ни да момент да помислиш дека ти држи вода.

Видовме ние чесно и домаќинско работење со парите на народот од страна на Владо Димов, кој до денешен ден е во бегство, ама тој не е твојот миленик Никола Поповски.

Патем, и во времето на твојот миленик Никола Поповски младите си заминуваа, разликата е во тоа што денес заминуваат во многу поголеми и помасовни емиграциски бранови, но и претходно си заминуваа.
Mene drugi ne me interesiraat jas za ovoj covek sum ubeden deka e profesionalec i deka takov ni treba momentalno za izlez od sranjeto vo koe DPMNE povtorno ne frli.
Neznam zosto ti e problem da prifatis fakt sprotiven od tvoite ubeduvanja. Mozda long term ne bi bil dobar na taa funkcija so takva politika na stedenje, ali deka e efektivna e veke provereno i treba da mu se dade sansa.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
и во затвор ќе има лекарска нега. Плус во затвор ќе биди стално под надзор и ако му се слоши одма ќе викнат брза помош а вака сам замисли дома во џакузи да му се снеарни или дур е негде сам.
така де, плус во џакузи топла вода има, вазодилатација прави, мозочен удар може да го стрефи.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
На сите сега здраствената состојба ке им се слоши, што е нормално тешко се дава власт после 11 години и мене би ми се слошило
 
W

wicked_1

Гостин
Лекарското на Кочан не било уверливо според СЈО. Не знам каков вид на лекарско мислење се дава во ваков случај за да имаш оправдание (дали е само изјава/писмено мислење или мораат да достават снимки, ЕКГ, ехо..? @wicked_1 @true blue )

Зошто резултати од ехо и од екг не можеш да измајмунисаш ама ако е само писмено мислење можеш сешто да измислиш. Само што уверена сум дека пишувало нешто како тонсилитис дека е причината, како децана кога бегаат од часови. :D
Не мора којзнае какво да е ако стои зад него, доволен е обичен лекарски извештај кај што констатира тоа и тоа.

Ама во секој случај пред да се одлучи по предлог за мерка, треба да го сослушаат и лекарот што го издал наодот, да образложи подетално.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
не се партиски прикаски тоа се податоци на Светската банка а такви податоци има и европската комисија за исленици (мигранти)
Светската банка не е во рацете на СДСМ.
Значи према тебе која мака натерала 600.000 Македонци да избегаат од овде за 10 години?
Aj da ne ja rastegame sega kolku veke zaminale. Megu tie se i onie podareni 150000 drzavjanstva na ljockite od kosovo koi se vratija doma ama se vrakaat ko bumerang po potreba za izbori. Ama toa ne e ni vazno. Za selenje pocnaa i se poveke razmisluvaat luge i familii dobro situirani i finansiski i socijalno koi nemaat potreba i prethodno nikogas ne ni pomisluvale za toa. Se posle izborite i velepredavstvoto.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.757
Поени од реакции
9.922
Им се слоши на потрчковците, оние најгоре си ги ладат моментално. Де платформа де гаранции незнам што, се инатеа неколку месеци па на крај си се договорија никој нема да ги чепне. За 10-11 години ќе пишуваат опозиционери вмровци овде ако крадел Грујо што не го затвориле. И така, loop без крај се додека не остане плакатолепач во државава што не е вработен во администрација. Подобро и не заслужува народов ако сме искрени, во гените ни се крадењето и ујдурмите. Па еден саглам политичар да излезеше 27 години, они сите исти...мислам дека не е случајност, ова посочува што семка сме. Туку ајде, за секоја власт 11 години се повеќе од доволно. Здраво е да смени власта, се надевам грешам со песимизмов.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.129
Aj da ne ja rastegame sega kolku veke zaminale. Megu tie se i onie podareni 150000 drzavjanstva na ljockite od kosovo koi se vratija doma ama se vrakaat ko bumerang po potreba za izbori. Ama toa ne e ni vazno. Za selenje pocnaa i se poveke razmisluvaat luge i familii dobro situirani i finansiski i socijalno koi nemaat potreba i prethodno nikogas ne ni pomisluvale za toa.

Со среќа кај и да одиш, само немој Љубљана да одиш... слушам по загадена дури и од Скопје била. А и државата им е пред распад... среќа босанците се таму па се држат некако.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Aj da ne ja rastegame sega kolku veke zaminale. Megu tie se i onie podareni 150000 drzavjanstva na ljockite od kosovo koi se vratija doma ama se vrakaat ko bumerang po potreba za izbori. Ama toa ne e ni vazno. Za selenje pocnaa i se poveke razmisluvaat luge i familii dobro situirani i finansiski i socijalno koi nemaat potreba i prethodno nikogas ne ni pomisluvale za toa.
За селење почна луѓето да мислат откако вмро не е на власт ти ебам логиката твоја ти ебам, младите од 2011 масовно бегаат алоо во кој свет живееш или со сила се правиш на будала
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Најмногу ми се прави меракот за пропагандните куртони како свињата Миленко (и сличните) шо квичи сега, знае дека ќе секнат паричките, ќе се отвори фиоката со неговата извршна пресуда, и сите тие другите ќе осетат, па редно е, го отруја народот со нивните лаги, омраза и гнев што го ширеа секојдневно.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
За селење почна луѓето да мислат откако вмро не е на власт ти ебам логиката твоја ти ебам, младите од 2011 масовно бегаат алоо во кој свет живееш или со сила се правиш на будала
Za selenje sekogas mislel narodot i odel na pecalba, ama sega pocnaa da se pakuvaat i tie so ne mislele nikogas da se selat. Mislam deka si dovolno pameten da gi razlikuvas dvete raboti.[DOUBLEPOST=1495034035][/DOUBLEPOST]
Со среќа кај и да одиш, само немој Љубљана да одиш... слушам по загадена дури и од Скопје била. А и државата им е пред распад... среќа босанците се таму па се држат некако.
Pa ekonomski se tikvi, ama za nivna sreka barem predavnici nema.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Море сте го јаделе ви дојде крајот на сите вие неписмени и прости што 11 години раководите со државата и админстрација, крај на ерата на простјалакот
 
L

Löwe

Гостин
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Море сте го јаделе ви дојде крајот на сите вие неписмени и прости што 11 години раководите со државата и админстрација, крај на ерата на простјалакот
Tocno, dovaga erata na Sela, Ljamalari,Ahmeti i nivnata kafekuvarka ZZ.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.297
Поени од реакции
16.344
Jaс мислам дотичнава треба парите да ги вложи во интезивен забрзан курс по правопис и правоговор.




"Kогај", "знаем", "праем", "парете", "праќем"... класичен смрдкор неписмен. МРШ
Ја мислим дека треба тебе да ти се извинуа свите шо ти збора на дијалект.
Еве и ја ќе ти се извиним.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom