Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.563
Поени од реакции
20.810
Пао. Честито другари да не дозволиме ни половина од дпмне да се повтори.

само да не се повтори и сдс од 2002-2006 .... или 1991-1998 па да биде куку нонен зашто сум го гласал.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.392
Поени од реакции
21.950
Мене само една работа ме интересира. Дали Заев го доби мандатот, затоа што се откажа од тиранската платформа или сепак ќе ја реализираат тиранската платформа?
rekol deka se otkazuva ama jas mislam deka sepak keja sprovedat platformata stoposto ne izlaza zaef ne trebase precedatelot da mugo dade mandatot ahh keni ja upropastat drzafata sega :( :place:
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.993
Поени од реакции
3.724
Тврдокорни... слабо! Ај што ве снема од улиците ве снема, ама и од форумов да не си дадовте оставки? Или користите тоалет... знаете она чувство како пред писмена работа по математика?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
mnogumina se spremaat, i od tie slepcite so go glasaa predavnickiot dudlac i sto sfatija kakva greska napravile i do koe derege istiot toj predavnik si kenja po drzavata. vlast da imaat tie so plukaat po se sto e makedonsko.
Ја пример плукам по се што е апашко. Независно тоа дали е турк, шип, каур, циган или шогоде.
Национализам е за дудлачи. Ко тебе и програмеров пример.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.596
Поени од реакции
43.188
Мене само една работа ме интересира. Дали Заев го доби мандатот, затоа што се откажа од тиранската платформа или сепак ќе ја реализираат тиранската платформа?
Од утре почнуваат, новиот ник ќе ти биде Bob Sfungjeri
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Многу ме интересира како ќе изгледаат известувањата на Сител, Курир и Република по врачувањето на мандатот. :D
Ќе има статија дека за 4 месеци саатот ќе се врати еден час поназад.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.563
Поени од реакции
20.810
Тоа пошто најверојатно не се сеќаваш што се случувало тогаш, ама не си ти крив, криви ти се родителите што не те исклецале порано.
Ниедна партија не може да биде вечно на власт, тие се менливи но простата маса народ ќе остане секогаш проста маса ( независно дали гласала за сдс или дпмне ) а ти си класичен пример.
 
C

Castiel

Гостин
Дали се луѓево реални за радување со новава власт дека ќе било подобро? Исти курац се сите. Буквално сите. Се сменија само криминалците што ќе се богатат наредни 4 години а народот па ќе си трпи. Боже проста маса народ ама сме страшно.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Дали се луѓево реални за радување со новава власт дека ќе било подобро? Исти курац се сите. Буквално сите. Се сменија само криминалците што ќе се богатат наредни 4 години а народот па ќе си трпи. Боже проста маса народ ама сме страшно.
После толку крадење не знам дали остана нешто за крадење.
 
V

viktora

Гостин
Тврдокорни... слабо! Ај што ве снема од улиците ве снема, ама и од форумов да не си дадовте оставки? Или користите тоалет... знаете она чувство како пред писмена работа по математика?
5a342a509bad637dcec82408c778e883.jpg
Другар ти ќе го јаде.Види што потпишал.:)
Да видиме Али,Села и џихадистине како ќе реагираат.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.845
Поени од реакции
13.888
Тоа пошто најверојатно не се сеќаваш што се случувало тогаш, ама не си ти крив, криви ти се родителите што не те исклецале порано.
Ниедна партија не може да биде вечно на власт, тие се менливи но простата маса народ ќе остане секогаш проста маса ( независно дали гласала за сдс или дпмне ) а ти си класичен пример.
Куртон еден ти ќе ми кажуваш што се случувало. Од вакви релативизатори ко тебе остана вмро на власт 11 години. Не се сеќирај уште од прв ден ќе ги критикувам јас сдсм, а ваквите ко тебе ќе клечат и ќе пушат, безразлика кој е на власт. Бркај работа сега, знам дека ви се руши светот пред очи. Тежок е ударот од земја. 11 години живеевте во бајка, не ни помисливте дека можете да паднете. Бркај работа сега не ме цитирај жити се.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
само да не се повтори и сдс од 2002-2006 .... или 1991-1998 па да биде куку нонен зашто сум го гласал.
Spored mene najdobar period bese tokmu toj 2002-2006 so Nikola Popovski kako minister za finansii. Se nadevam Zajko ke go angazira povtorno vo novata Vlada. Samo on ako moze da ne izvadi od finasiskite gomna u koi ne frlija Gruevski & co.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom