Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Затоа повеќе од било кога ни` е потребна трета опција, додека сеуште не сме допреле некое ново дно кое би го трасирало патот за македонски Хитлер и за македонски нацисти. Пастирот и пвеводбениците се најобични плутократи, но не се нацисти, но сепак треба да послужат како пример за тоа какви луѓе не ни` требаат на власт, но ниту во опозиција, бидејќи нацистите се повеќе од бетер од ваквите плутократи.
Не викам дека не е.
Левица сум ја коментирал порано, не би се повторувал. Потенцијал има, ама и суети малку повеќе, требаа малку помудро во дадениов момент. Јас паторот во моментов го перцепирам како примарно зло за општествово и сакам да ти кажам дека тој треба да е таргетот. А, трета опција треба час поскоро да се појави, што побрзо и да гради капитал до следните избори, а не на месец дена пред нив, како Левица. Ете во тој контекст - тие се испокараа меѓу себе? Постојат ли уште? Ако сакаат да бидат сериозно сфатени, мора да се цело време активни.
Главната поента ми е дека за тие работи треба во друго време да се збори. Сега имаме проблеми од друг тип, за кои би требало да се збори сега.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.827
Поени од реакции
2.694
Леле ме уништи.. тоа не го менува фактот за другите 2 постирани нели ? И да се надоврзам за спиновите, странски служби и жолти комбиња прислушкувале? Илирида 2009 - Тетово да ти било 2017? Баш у патриотската влада се појавуваат вакви ствари? Диме Спасов бил бркан затоа беше ко излезен од ГТА по улиците рајт? Немој за спинови плис, јас споделувам слика, и да не сум бил во право НЕ Е НАПИШАНА ОД МЕНЕ туку СПОДЕЛЕНА. Овие спинови ваши партиски ги има по медиуми и ве откриваат во секунда. Сечено лепено монтирано е #1 спин у поновава светска политика. Еј сечено лепено монтирано :pos:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Оф леле за Спинови некој најде кажи. Како беше она со Албанското знаме во Тетово?
Со токмаци се убедувате? Оној за кебапите што скапуе у затвор за небањативе постои само ако има слика од него со кебапите у рака. Сакаат сликовито да им се прикаже инаку не разбираат.
Затоа им напраи паторот она дизнилендон 2014, за да гледаат. Тоа дека немаат пари да мрднат од дома, да прошетаат по светов им е вон ментален домет.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.827
Поени од реакции
2.694
Со токмаци се убедувате? Оној за кебапите што скапуе у затвор за небањативе постои само ако има слика од него со кебапите у рака. Сакаат сликовито да им се прикаже инаку не разбираат.
Затоа им напраи паторот она дизнилендон 2014, за да гледаат. Тоа дека немаат пари да мрднат од дома, да прошетаат по светов им е вон ментален домет.
Ама битно се гради
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Леле ме уништи.. тоа не го менува фактот за другите 2 постирани нели ? И да се надоврзам за спиновите, странски служби и жолти комбиња прислушкувале? Илирида 2009 - Тетово да ти било 2017? Баш у патриотската влада се појавуваат вакви ствари? Диме Спасов бил бркан затоа беше ко излезен од ГТА по улиците рајт? Немој за спинови плис, јас споделувам слика, и да не сум бил во право НЕ Е НАПИШАНА ОД МЕНЕ туку СПОДЕЛЕНА. Овие спинови ваши партиски ги има по медиуми и ве откриваат во секунда. Сечено лепено монтирано е #1 спин у поновава светска политика. Еј сечено лепено монтирано :pos:
:kafence:
 
Последно уредено:

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.827
Поени од реакции
2.694
Толку ви држи гз на цел колектив партиски, ете ко лешинари ќе се фрлите а кога доаѓа време за да одговорите се криете ко Грујо од дебата.Иначе епик ти беше спуштањето со од другар ти бабата. Кај кого идеш на часови по пропаганда и спин кај Латас?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Толку ви држи гз на цел колектив партиски, ете ко лешинари ќе се фрлите а кога доаѓа време за да одговорите се криете ко Грујо од дебата.Иначе епик ти беше спуштањето со од другар ти бабата. Кај кого идеш на часови по пропаганда и спин кај Латас?
Се согласувам со твојата констатација за партискиот колектив, но јас не сум од Дпмне, па мене да ме прашуваш.
Тоа со баба му на другарот е вистина, ден денес го колне Бранко.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.491
Поени од реакции
5.994
Ова е вистина, а тоа претходното врска нема.
Лудилото е до таму отидено што нема да ме чуди да почнат дилтовци да си бутаат,
да се сликаат и да ги ставаат сликите на ФБ со наслов:
Видете режимот што ни направи!

Инаку, во 2004 ја казнија баба му на еден другар затоа што илегално продаваше цвеќиња на пазар.
Имаше еден лик со никнејм Фолк и постираше сликички со еден дедо со натпис дека наводно синот му загинал кај Вејце и затоа ја кубел Шеќеринска за коса. Да не го познаваш случајно?
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Имам едно прашање, зашто американциве пратиле воиници во КОСОВО ???????
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Имаше еден лик со никнејм Фолк и постираше сликички со еден дедо со натпис дека наводно синот му загинал кај Вејце и затоа ја кубел Шеќеринска за коса. Да не го познаваш случајно?
Не, а ти?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.491
Поени од реакции
5.994
Скраја да е.
Слушнав дека бил по планини, тренирал со дршка од метла и маскирна заедно со Јамајка, им фалеле уште 9.998 души па да направат штурмабтајлунг :)
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Скраја да е.
Слушнав дека бил по планини, тренирал со дршка од метла и маскирна заедно со Јамајка, им фалеле уште 9.998 души па да направат штурмабтајлунг :)
Епа чим е така, пази да не те види, зошто знаеш што ќе ти направи со дршката од метлата, нели? :icon_lol:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.684
Поени од реакции
11.915
Не викам дека не е.
Левица сум ја коментирал порано, не би се повторувал. Потенцијал има, ама и суети малку повеќе, требаа малку помудро во дадениов момент. Јас паторот во моментов го перцепирам како примарно зло за општествово и сакам да ти кажам дека тој треба да е таргетот. А, трета опција треба час поскоро да се појави, што побрзо и да гради капитал до следните избори, а не на месец дена пред нив, како Левица. Ете во тој контекст - тие се испокараа меѓу себе? Постојат ли уште? Ако сакаат да бидат сериозно сфатени, мора да се цело време активни.
Главната поента ми е дека за тие работи треба во друго време да се збори. Сега имаме проблеми од друг тип, за кои би требало да се збори сега.
Е па, кога се двајца без тројца, а и од тие двајца, едниот сака да им бидат потрчковци на СДСМ, нормално дека ќе се испокараат меѓу себе.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.491
Поени од реакции
5.994
Епа чим е така, пази да не те види, зошто знаеш што ќе ти направи со дршката од метлата, нели? :icon_lol:
Покрај тоа што става сликички со наводни родители на мртви бранители употребува и метли за да се задоволи? Значи сепак го познаваш :) Само да не делите едно исто тело, тоа не е добро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom