ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Колку тебе ми е'' јасен''муабетов.. Ама нз вака зашто ми дофрли и ми замина. Да бе има некој сеа што подигнал па да знае поточно што е како е?!?
Другар/ке ја иам земено уверение и ти кажувам оригиналот не се заверува на нотар, едино ако правиш копија ќе одиш копијата да ја завериш на нотар.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Nekoj dali znae koga kje pocnat kolokviumite za Junskata sesija?
I zoshto vebsajtot na fakultetot se ushte ne e napraven?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Па имаш на страната, не е како порано али колку толку функционална е.
Jas i onaka mislev vo Septemvriska sesija da si polagam,ama me interesirashe kako e planirano za Junskata.A stranata so meseci koceshe,zafrkavashe,pa ne raboteshe.Sega vidov deka ja pushtile,no delumno,so shturi informacii i e dosta konfuzna.Na Dragi ic ne mu e gajle.Nikoj ne ne prashuva nas.Tie gledaat samo da ni gi zemat parite.
 
Член од
28 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
3
Сега ако не положиш колоквиум поправен, кога би била следна шанса? И дали се плаќа исто како за испит, 1000 ден?
 
Член од
5 август 2011
Мислења
42
Поени од реакции
8
Дали некој знае кога е закажан испитот Трудово Право во јунска сесија? :)
 
Последно уредено:

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Дали некој знае кога е закажан испитот Трудово Право во јунска сесија? :)
Vidi si na stranata na Praven,vo delot "Oglasna Tabla".Tamu ima objaven raspored za polaganje zavrshni ispiti.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Сега ако не положиш колоквиум поправен, кога би била следна шанса? И дали се плаќа исто како за испит, 1000 ден?
Ако не ги положиш колоквиумите за во јунска сесија, наредна сесија ти е август-септември, редовна сесија ти е тоа и тогаш не се плаќа ништо.

Дали некој знае кога е закажан испитот Трудово Право во јунска сесија? :)
Имаш и на фб страната за трудово право и таму објавуваат термини за испит.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Сега ако не положиш колоквиум поправен, кога би била следна шанса? И дали се плаќа исто како за испит, 1000 ден?
Za kolokviumi i ispiti se plakja po 1000 denari vo kaznena sesija.Za sekoj predmet ima 3 redovni sesii(togash za kolokvium ne se plakja,tuku se plakja samo za ispit(mala suma)) i dva ili tri pati godishno pushtaat kazneni sesii,znaci studentite imaat nekolku shansi.Koga kje mozesh povtorno da polagash kolokvium,zavisi od tvojata situacija(od toa koja godina si na studii, kolku pati imash polagano kolokvium i dali se raboti za predmet koj treba da go polagash po 1,2,3 pat ili za prezapishan).So ogled na toa shto nikoj ovde ne ja znae tvojata situacija kako ti,a i deka ne e isto kaj site,najdobro kje bide da go odnesesh indeksot na Studentski Prashanja i da go dadesh na nekoj od tie vrabotenite za da ti objasni dali i kolku pati mozesh da polagash.
 
Член од
4 ноември 2015
Мислења
29
Поени од реакции
3
Kolegi,pisete iskustvo trgovsko pravo i KPP ispit....od knigata li treba cel materijal da se uci spored silabusot ili nekoi vikaat imalo skripti skrateni i prasanja sto postojano se povtoruvale...
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, четврта година сум и сакам да се запишам на правни студии. Може некој од вас да ми каже како е да се студира на Правниот факултет? Дали има премногу за учење како што зборат... некоја информација што би служела како вовед за факултетов. Фала многу.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Здраво, четврта година сум и сакам да се запишам на правни студии. Може некој од вас да ми каже како е да се студира на Правниот факултет? Дали има премногу за учење како што зборат... некоја информација што би служела како вовед за факултетов. Фала многу.
Никаде не одиш со прашањево дали има многу за учење.. ако го сакаш и те интересира правото и општеството запиши се на правен, ако не не си го губи времето, ионака има правници за извоз.
Бтв на ниту еден факултет во Македонија нема многу за учење. Смешка од држава сме со еден од најлошите образовни системи во Европа. Така што не се препотувај многу многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom