Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Секаде се дигнати цените. Кај нас се дури меѓу најевтините. Погледај во Србија колку се, држава со сличен стандард, со многу повеќе жители...
Србија беше под ембарга и блокади скоро 15 години, беше бомбардирана и уништени нејзини витални објекти, се вели дека штетата и беше околу 100 милијарди долари.
И се рамниме со таква земја ние кои бевме оаза на мирот?Ако во србија просечна плата е 400 евра кај нас треба да е 800[DOUBLEPOST=1494507054][/DOUBLEPOST]
Седи си и арчи ја пензијата за која ти да ја добиеш други работат и не се жали многу! Ах, да, и сакал-не сакал, моите дела ги гледаш секогаш кога ќе вклучиш телевизор и тоа на повеќе канали ;)
за да уклучиш ТВ во струја треба да имаш некое од моите дела.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Србија беше под ембарга и блокади скоро 15 години, беше бомбардирана и уништени нејзини витални објекти, се вели дека штетата и беше околу 100 милијарди долари.
И се рамниме со таква земја ние кои бевме оаза на мирот?Ако во србија просечна плата е 400 евра кај нас треба да е 800.
Што го вртиш муабетот? Едно исто верглање. Зошто е во Србија многу поскапо горивото? [DOUBLEPOST=1494507286][/DOUBLEPOST]
Edno od prvite prasanja na intervju za rabota
Да, можеби за млади почетници. Јас ако менувам работа, ќе одам на многу повисоки нивоа, без никакви интервјуа од ваков тип.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Што го вртиш муабетот? Едно исто верглање. Зошто е во Србија многу поскапо горивото?
појма немам исто ко шо не знам оти во Америка е многу поефтино, остај тие штапските пропаганди дека сме имале повеќе инвеститори по глава на камелеони од Шведска. Јас овде полнам гориво, не во Србија и овде ми се примањата не во Србија. Секогаш кога сте во шкрипец земате некоја туѓа земја и као “Ами кај нив како е“
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
појма немам исто ко шо не знам оти во Америка е многу поефтино, остај тие штапските пропаганди дека сме имале повеќе инвеститори по глава на камелеони од Шведска. Јас овде полнам гориво, не во Србија и овде ми се примањата не во Србија. Секогаш кога сте во шкрипец земате некоја туѓа земја и као “Ами кај нив како е“
Па и тебе кога не ти е нешто по ќеиф споредуваш со други земји, па дури и непостоечки како СФРЈ на пример :pos:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Па и тебе кога не ти е нешто по ќеиф споредуваш со други земји, па дури и непостоечки како СФРЈ на пример :pos:
Споредувам Македонија во СФРЈ и Македонија денес
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
појма немам исто ко шо не знам оти во Америка е многу поефтино, остај тие штапските пропаганди дека сме имале повеќе инвеститори по глава на камелеони од Шведска. Јас овде полнам гориво, не во Србија и овде ми се примањата не во Србија. Секогаш кога сте во шкрипец земате некоја туѓа земја и као “Ами кај нив како е“
Америка има евтини горива од други причини. И Иран има многу поевтина. Јас споредувам со државите кои се слични на нас, по моќ, локација, .... За Шведска не сум го слушнал муабетот. Јас се сеќавам дека во 1998 г. дизелот беше 24 денари. И Бранко го критикуваше Љубчо кога почнаа да се дигаат цените. Во 2002 г. пак се врати Бранко, а цените на горивата не ги намали. Значи, кревањето било на светско ниво.[DOUBLEPOST=1494508484][/DOUBLEPOST]
Споредувам Македонија во СФРЈ и Македонија денес
Требаше да останеме во СФРЈ. Во држава која не постои. Во мислите само.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Викторија е еден член што мистериозни испари од форумов, а беше скапоцен @глагол
Ист концепт на делување имаат и ист IQ = 0
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Така треба. Тебе ќе вработат, така? :)
Не, туку да ги скратат тие пари кои се даваат без никаква потреба. Исто ќе биде и со тие 1000+ што седат дома и плата земаат. Сите ќе бидат избркани. За 1 година ако добро работи новата влада, од администрација ќе се избркаат 50.000.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Војводата Јане Ченто си го деактивирал профилот на Фејс. :lolzz::lolzz:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не, туку да ги скратат тие пари кои се даваат без никаква потреба. Исто ќе биде и со тие 1000+ што седат дома и плата земаат. Сите ќе бидат избркани. За 1 година ако добро работи новата влада, од администрација ќе се избркаат 50.000.
Да виду да не верују.. Албанците ќе се избркаат, а? „Мало морген.“
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom