Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.292
Поени од реакции
1.758
секој да одговара освен шиптаранава + заев,
А за шо да одговара Заев?[DOUBLEPOST=1494500016][/DOUBLEPOST]
Очигледно си, мене албанец со возило ми прегази близок на пешачки со смртни последици и до ден денес не одговараше за тоа ради врските кои ги има со политички партии блиски до оние кои сега се прават власт. Ти ми збориш за претепување ? Типот не бокс, бомба у форма на дилдо со Ц4 полнење во аносот заслужува, олабави не од твоите демагогии.
Е мене ВМРО го затворија таткоми дека неплаќал данок 4 години беше таму значи во ПРИТВОР не во затвор без пресуда 4 години,накрајот без да има можност да дај изјава да се одбрани му дадоја 12 години(за убиство од 1 степен 3 години дават) да ги лежи за после на апелација да го ослободат од сите обвиненија јас во тие 4 години бев дете 13-14 години имав ама се то ми остај трајни последици понатаму во животот за то кој треба да одговара?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Очигледно си, мене албанец со возило ми прегази близок на пешачки со смртни последици и до ден денес не одговараше за тоа ради врските кои ги има со политички партии блиски до оние кои сега се прават власт. Ти ми збориш за претепување ? Типот не бокс, бомба у форма на дилдо со Ц4 полнење во аносот заслужува, олабави не од твоите демагогии.
Гледаш и самиот дека требаат промени и реформиу и во администрација и во судсво и здравство. Нема Македонец кој на некој начин не пропиштал од ова власт.
 
Z

zlaki

Гостин
има ли некаков демант за вестта која се појави дека влегло НАТО војска во Македонија?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Добро, не разбирате ли дека се е чиста фарса? И тие лево, и тие десно, и тие поеѓу, соте заедно се во филмот режиран од Големиот Брат од преку Атлантикот. Ова се што го гледате, доживувате, слушате и дискутирате е чиста фарса. Големиот Брат бараше од досегашните да му испорачаат нешто, на почеток испорачуваа па после затрокираа и сега сака да ги постави другите на власт за да му испорачаат ама па овие не се кадарни. Не се залажувајте дека нешто отворено, чесно или пак случајно транспарентно се игра. И граат сите и тоа заедно, во договор.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.292
Поени од реакции
1.758
Добро, не разбирате ли дека се е чиста фарса? И тие лево, и тие десно, и тие поеѓу, соте заедно се во филмот режиран од Големиот Брат од преку Атлантикот. Ова се што го гледате, доживувате, слушате и дискутирате е чиста фарса. Големиот Брат бараше од досегашните да му испорачаат нешто, на почеток испорачуваа па после затрокираа и сега сака да ги постави другите на власт за да му испорачаат ама па овие не се кадарни. Не се залажувајте дека нешто отворено, чесно или пак случајно транспарентно се игра. И граат сите и тоа заедно, во договор.
И ај сега ние ко мисири да седиме оти се било изрежирано.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
има ли некаков демант за вестта која се појави дека влегло НАТО војска во Македонија?
Се работи за Португалски конвој од КФОР кој помина за Солунското пристаниште и се враќа во Португалија.
Имаш за тоа на веб страната на КФОР - НАТО[DOUBLEPOST=1494500928][/DOUBLEPOST]
секој да одговара освен шиптаранава + заев,
Тие шо се виновни ќе одговараат
 
Z

zlaki

Гостин
Се работи за Португалски конвој од КФОР кој помина за Солунското пристаниште и се враќа во Португалија.
Имаш за тоа на веб страната на КФОР - НАТО[DOUBLEPOST=1494500928][/DOUBLEPOST]
Тие шо се виновни ќе одговараат
може ли мала помош за линк од НАТО страната?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Статусов може сте го виделе, од Сашо Тасевски, актерот:

„Вчера. Јас сум, ми вели родум од Новаци, дојдов од Австралија и бев на протестите за одбрана на Македонија од Албанците и предавниците. Груевски за мене е цар македонски.
Го гледам, го гледам, онака искрено зачуден од неговиот патриотизам и го прашав: Добро, само за протестите дојде од Австралија?
А бе имот имам во Пелагонија, па еден албанец од Студеничани прати абер да го купи и дојдов денес в Скопје, си пруживме рака и му го продадов. Убаа пара зедов, бериќатверсн. Ќе има за едно куќиче за синот на море во Порт Артур.
Луѓе немав што да му одговарам. Само го гледав во немоќ. Ваков муабет ти го поразува цел разум и логика.“
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Mene moze dorucek, ama tebe i rucek i vecera i uzinka i sve.
Ај не јади вакви работи. Колку си паметен. Ако сакаш нормална дискусија, така однесувај се. Знам, ти сакаш уличарски стил каде твоите политички миленици ќе се воздигнуваат, а непријателите да се оцрнуваат. Ама така дома, в кафеана.. овде сепак шпекулациите не можеш да ги земаш за вистина.
Ама деца непораснати кога ќе земат да „дискутираат за ситуацијава“.. ќе те помочаат.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.194
Поени од реакции
8.407
Статусов може сте го виделе, од Сашо Тасевски, актерот:

„Вчера. Јас сум, ми вели родум од Новаци, дојдов од Австралија и бев на протестите за одбрана на Македонија од Албанците и предавниците. Груевски за мене е цар македонски.
Го гледам, го гледам, онака искрено зачуден од неговиот патриотизам и го прашав: Добро, само за протестите дојде од Австралија?
А бе имот имам во Пелагонија, па еден албанец од Студеничани прати абер да го купи и дојдов денес в Скопје, си пруживме рака и му го продадов. Убаа пара зедов, бериќатверсн. Ќе има за едно куќиче за синот на море во Порт Артур.
Луѓе немав што да му одговарам. Само го гледав во немоќ. Ваков муабет ти го поразува цел разум и логика.“
aaaa.jpg
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
И ај сега ние ко мисири да седиме оти се било изрежирано.
Секој има право на избор. Ако не забележуваш дека од сите страни нешто смрди, тогаш влези во смрдеата.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
... Сега за сега, кочанот е единствен кој се одметна од криминалнава скупина и со бегството само си ја потврди вината за сите случаи во кои е осомничен (не е ни обвинет уште)..
Кога е будала. Место да закажува разно-разни состаноци (оправдание) со комори и сл. и да не се појавува пред судските „инстанци“.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom