Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
...батка оваа спрдња која ја имаме дома е само благо мрешкање на морето во залив далеку од торнадото...треперење на тлото од далечниот земјотрес за кој појма немаме што е всушност, зошто добиваме само испрекинати информации, па си праиме мозаик кој како си сака...:)
Tebe nick-ot ti e perfect match so karakterot, barem ovoj forumski. Zemjotres nema da ima, nitu tornado, ne kaj nas obicnite smrtnici.
Kaj besmrtnite politicari i nivnite poslusni biznismeni koi do sega vladeea i pljackaa ke ima svasta. Od zatvori, progoni, begstva do javni ponizuvanja i obelezuvanja.
Zamisli nekoj "gazda" od tvoj tip kojsto, ke ostane so nisto i ke bide primoran na obicen zivot, kako ke bide prifaten vo opstestvoto koe go eksploatiral, ponizuval i zloupotrebuval.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Заборави да спомниш и дека секој ќе одговара за криминал без разлика на матемаиката и двојните стандарди!?Или тоа не постои во твојата програма?
Двојните стандарди ги имплементираше досегашна власт, пример, министер за здравство е заслужен за секој скалпел набавен во некоја болница, но не е одговорен за смрт на деца и луѓе на кои им беше ускратена лекарска помошѓ или лекови, министерка за култура е лично заслужна за секоја статуетка ископана на локалитетите ширум Македонија но не е одговорна за милијарди евра вредни артефакти украдени од музејите, директор на ДБК е лично заслужен за секоја набавка на некаква опрема али не одговара шо 10 години странски служби прислушкувале влада пратеници новинари граѓани.....
Така и со директори, началници, заменици.... било ш да е добро - одма се сликаат и даваат изјави и прифаќаат заслуги, било шо лошо или криминално во нивни ресори - не е нивна одговорност и тие немале врска со тоа.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
A dali mislite deka novata Vlada na celo so Zoran Zaev treba da ja legalizira rekreativnata upotreba na Cannabis pa i MDMA, sto da ne.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Прееска чув дека Иванов одново одбил да даде мандат на СДСМ....
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Одамна не се зборело у темава за ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА и како СОРОС и БЕЈЛИ преку ЦРПНАТИОТ и НЕУСТАВНОТО СЈО ќе ја разнебитат МАЌЕДОНИА.

18342636_1336362423106980_4719330767813113355_n.png
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.129
Одамна не се зборело у темава за ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА и како СОРОС и БЕЈЛИ преку ЦРПНАТИОТ и НЕУСТАВНОТО СЈО ќе ја разнебитат МАЌЕДОНИА.

Прегледај го приврзокот 170598
Словенија светлосни години пред нас. Ама што да дискутираш... еден у тема за загадување не убедуваше дека Љубљана била по загадена од Скопје зимава...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Словенија светлосни години пред нас. Ама што да дискутираш... еден у тема за загадување не убедуваше дека Љубљана била по загадена од Скопје зимава...
ama ladno e tamoo i italija i austria ti se komsii kaj ke bevme nie do italia i austria da bevme eheee se citas li 6to pisuvas ccc
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.292
Поени од реакции
1.758
Гледам по портали како карат врнат оти биле притворени напаѓачите во Собранието епа мили драги сограѓани секој треба да одговара во ова држава секој треба да е рамноправен неможи да се надевате дека ќе тепате албанци и сте во право оти демек ни ја украле државата,тие се дел од нашето опшество мора да се помириме со то да се спријателваме со нив не да ги разгоруваме тензиите то само ќе ни штети нека прекинат и србите да досадват оти ова не е нивна држава до вчера незнаеа дека постоиме,секој за секое кривично дело без разлика дали бил Албанец,Турчин,Ром,Македонец кој спаѓа во оваа држава да се казни според законите и уставот.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Словенија светлосни години пред нас. Ама што да дискутираш... еден у тема за загадување не убедуваше дека Љубљана била по загадена од Скопје зимава...
Легендата иреал, што у сите теми прди малоумни релативизации у кои ни сам не си веруе.

Ова не го стаив прееска - линк до податоците од еуростат. Не е некоја нарачана спрдачина ко анкетине на божиновски и павел шатев.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.167
Поени од реакции
8.466
Гледам по портали како карат врнат оти биле притворени напаѓачите во Собранието епа мили драги сограѓани секој треба да одговара во ова држава секој треба да е рамноправен неможи да се надевате дека ќе тепате албанци и сте во право оти демек ни ја украле државата,тие се дел од нашето опшество мора да се помириме со то да се спријателваме со нив не да ги разгоруваме тензиите то само ќе ни штети нека прекинат и србите да досадват оти ова не е нивна држава до вчера незнаеа дека постоиме,секој за секое кривично дело без разлика дали бил Албанец,Турчин,Ром,Македонец кој спаѓа во оваа држава да се казни според законите и уставот.
секој да одговара освен шиптаранава + заев,
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.562
Поени од реакции
20.810
Гледам по портали како карат врнат оти биле притворени напаѓачите во Собранието епа мили драги сограѓани секој треба да одговара во ова држава секој треба да е рамноправен неможи да се надевате дека ќе тепате албанци и сте во право оти демек ни ја украле државата,тие се дел од нашето опшество мора да се помириме со то да се спријателваме со нив не да ги разгоруваме тензиите то само ќе ни штети нека прекинат и србите да досадват оти ова не е нивна држава до вчера незнаеа дека постоиме,секој за секое кривично дело без разлика дали бил Албанец,Турчин,Ром,Македонец кој спаѓа во оваа држава да се казни според законите и уставот.
Друже ти во која држава живееше ? Поглупаво мислење во животов немам прочитано, или не живееш во Македонија или пак си на некои тешки дроги.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.167
Поени од реакции
8.466
Друже ти во која држава живееше ? Поглупаво мислење во животов немам прочитано, или не живееш во Македонија или пак си на некои тешки дроги.
прашај го за број од дилерот
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.292
Поени од реакции
1.758
Друже ти во која држава живееше ? Поглупаво мислење во животов немам прочитано, или не живееш во Македонија или пак си на некои тешки дроги.
Живеам во Македонија и не сум на дроги,кажвам како шо треба да биди сите шо маваја во Собранието има да одговарат дебело нема зошто по порталите да ги бранат поточно ВМРО.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.562
Поени од реакции
20.810
Живеам во Македонија и не сум на дроги,кажвам како шо треба да биди сите шо маваја во Собранието има да одговарат дебело нема зошто по порталите да ги бранат поточно ВМРО.
Очигледно си, мене албанец со возило ми прегази близок на пешачки со смртни последици и до ден денес не одговараше за тоа ради врските кои ги има со политички партии блиски до оние кои сега се прават власт. Ти ми збориш за претепување ? Типот не бокс, бомба у форма на дилдо со Ц4 полнење во аносот заслужува, олабави не од твоите демагогии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom