Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 февруари 2017
Мислења
61
Поени од реакции
57
Ова е оригиналниот документ на Wikileaks објавен во 2012 година, а ова на сликата е истиот тој документ едитиран во фотошоп левел сендвич.

Неписмените едитирале документ од 2012 година

Обрнете внимание на текстот :facepalm:


Прегледај го приврзокот 170556
Абе слушај, немој сега толку да им замеруваш. Чекај кога ќе откријат за инспект елемент, покреативни ќе се.
 
G

Goldie

Гостин
Роднините на загинатите треба да покренат постапка според мене за откривање на ова.
ДПМНЕ и за нив одма после тоа ќе нарача пресуди од судовите да ги вратат парите “што им ги дадоа“ како што беше за бранителите од 2001
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Vlado Georgiev Cernozemski

"SLUSHAJTE VAKA DA VI KAZAM !!!

CLEN SUM NA VMRO DPMNE OD 1990god.
NAJMLAD TEPAN VMRO-vec BEV 1990, SEGA 2017 SUM MEDJU NAJSTARITE !!!
KOMUNJARITE ME PROGONUVAAT ZARADI MOITE RADIKALNO VMRO-vski STAVOVI SKORO 30god.
NE ME SAKAAT NI DOJDENCITE VO PARTIJATA (Padobrancite, Mladoturcite ili kako sakate narecete gi)
MNOGU OD MOITE SOPARTIJCI SE PLASAT OD MOJOT OTVOREN RADIKALIZAM.
NIKOGAS ZA 25god. MOJATA MATICNA PARTIJA NE ZASTANA ZAD MENE DA ME ODBRANI ZA ZLODELATA STO GI TRPEV OD KOMUNJARITE, ME BRANEA I DENES ME BRANAT POEDINCI I VISTINSKI VMRO-vci !!!
DODEKA ME NEMASE ZOSTO ODGOVARAV ZA DELA KOI KOMUNJARITE MI GI NAKALEMIJA SO NIVNOTO "NEZAVISNO" SUDSTVO NIKOJ NA MOITE DECA NE IM ODNESE EDNO COKOLADO I NE PRASA DALI SUM ZIV!
KOGA SIN MI POCINA , NIKOJ OD PARTIJATA ZA 6 mes. NE ISPRATI EDEN BUKET NA GROBOT!
KOGA SE VRATIV BEZ ZBOR PAK KAKO STAR I ISKUSEN OPERATIVEC BEZ ZBOR GI IZVRSUVA SITE PARTISKI ZADACI KAKO VEREN VMRO-vec!
NE ZAPLAKAV KOGA UMREA KUM MI I SIN MI , ZA VMRO I ZA MAKEDONIJA 1000 PATI IMAM PUSTENO SOLZA!
I NA 27-mi POVTORNO MEDJU PRVITE VLEGOV VO SOBRANIETO DA JA BRANAM USTAVNOSTA NA REPUBLIKA MAKEDONIJA, DODEKA PRATENICITE OD MOJATA PARTIJA I KVAZI PATRIOTITE SI KAZUVAA VICEVI I PRAVEA SELFI-ja VO SOBRANISKATA SALA!
POVTORNO BEV PODRZAN SAMO OD VISTINSKTE VMRO-ci , A OSTATOKOT OD PARTIJATA, MENE I MOITE DRUGARI NE NARECE NASILNICI I POBARA DA BIDEME KAZNETI.
SETO OVA STO GO NAVEDOV NEKOI LUDJE I STRUKTURI GI NAVEDE DA POMISLAT DEKA IGOR JUG SE OTKAZUVA OD VMRO I BARA SPAS KAJ DRUGATA STRANA!

E SEGA DA VI KAZE NESTO NA VAS IGOR JUG!!!

JAS SUM VNUK NA MARTIN JUG, TOA E MOJATA NAJGOLEMA GORDOST!!
JAS SUM BE SHAKALI VMRO-vec DO GROB I CE UMRAM ZA IDEALITE NA VMRO!
I TIE STO ME PREDADOA I NA NIV NE SUM IM LUT I CE IM PROSTAM I DO SMRT PAK CE GI BRANAM, KAKO STO 30 god GI BRANAM!!!
NIKAD KOMUNJAR I LEVICAR NEMA DA BIDAM!!!
DA SE PRESECAM VO KRVTA CE MI PISUVA VMRO!!!!!
NIKOGAS NEMA DA NE RAZDELITE SKOTOVI BOLJSEVICKI , JAS NE SE PLASAM DA GI KRITIKUVAM I VO OCI DA IM KAZAM NA MOITE KOGA GRESAT , AMA DA GI PREDADAM NEMA NIKOGAS!!!
JAS ZA BRAT I SESTRA GI SMETAM CHERNOZEMSKI I BUNEVA , A ZA TATKO TODOR ALEKDANDROV I ZA CICKO IVAN MIHAJLOV!!!
NE ZNAETE BE VIE GNASI KOMUNJARSKI STO ZNACI DA SE GINE ZA IDEALI !!!
DA VI SE POSERAM NA JOSIP BROZ , NA TEMPO, NA DOLANC I NA LAZAR KOLISEVSKI !!!

OVA OBJAVETE GO NA VASITE SOROSOIDNI PORTALI !!!!!

Posveteno na moite vistinski prijateli :Sladjan Bliznak , Ana Verovska, Jane Cento, Aco Krsteski, Ljupco Hristovski, Slavica Angelova, Zoran Zafirovski, Dime Hristovski Zabata, Toni Trajkovski Slonce, Toni Vucevski Stariot, Brane Petrusevski, Ljubo Ziska ,Igor Bozinovski, Filip Petrovski, Toni Mihajlovski Sanac, Boban Utkovski, Goran Stojkov, Sinisa i Filip Filipovski, Straso Arsovski , UMS na VMRO DPMNE KUMANOVO, doktor Gile, Oliver Belco , site clenovi na Makedonskite Patriotski Zdruzenija i uste iljadnici moi prijateli koi me podrzuvaat!!!

VIE STE MOJATA SILA!!!

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!!"
Тарзан вака не се лупаше у гради.[DOUBLEPOST=1494431709][/DOUBLEPOST]Наводно ја заболела онаквата. Боледување се знае кога се зема, кога ќе згусти а периодов е одличен за тоа.

http://novatv.mk/smena-vo-sektorot-za-vnatreshna-kontrola-na-mvr-stanchevska-se-razbole/
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Да де проблемот се странците. Секогаш се странците. Ние што гласаме криминалци 30 години уназад, тоа е ок. Па сеа странците се криви.
Кога ќе имаше оваа држава критична маса чија цел ќе беше добробитот на секој граѓанин а не лажен патриотизам, и разни наци срања под чија маска се крадеше безсвесно тогаш ни странец ни шитар ни никој ништо немаше да ни може. Ама не, вака курац од сполотеност. Со ограбен народ не си у игра, извини.
A js mislam deka strancite se zakoraveni kriminalci do koska. Pokriminalci od niv amin. Ama lajnata na EU ubavo mirisaat.[DOUBLEPOST=1494432331][/DOUBLEPOST]
Браво, „народ со ваква младина, не треба да се грижи за својата иднина“. (Ако не знаеш кој го рекол ова, Лет 3 е махер за оваа тема).
Kako shto reche Azra vo istoimeniot film.
Danas smo postali najprogresivnija zemlja na svetu...Pa taka i sharenive...pravna drzhava pa pravna drzhava ke pravele. A nishto spored zakonot ushte vo start.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нека му каже некој на тој ВМРОВЕЦОТ што го цитиравте погоре дека ВМОРО е првично левичарска организација, пошто тврди дека му тече вмровштина од крвта а никад нема да бидел левичар.

Патем, да се посетиме што им се случуваше на оние на кои Бунева и Михајлов им беа идоли, како завршија тие 45-та, да нема после не бев ја не знаев.

Доста веќе се толерира тој ебан врховизам, треба малце друг лист сега да се сврти.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
A js mislam deka strancite se zakoraveni kriminalci do koska. Pokriminalci od niv amin. Ama lajnata na EU ubavo mirisaat.
Што ли ќе праевме да не беа вашиве геополитички совети од удобноста на дијаспората?
Здувал од овде пошо му било многу убаво, јаде леб од нив и тие не чинат, а паторот чини за нас овде.[DOUBLEPOST=1494434343][/DOUBLEPOST]
Наводно ја заболела онаквата. Боледување се знае кога се зема, кога ќе згусти а периодов е одличен за тоа.

http://novatv.mk/smena-vo-sektorot-za-vnatreshna-kontrola-na-mvr-stanchevska-se-razbole/
Многу се зборува меѓу луѓево дали паторот и см ќе одговараат правно после целава криза, дали ќе се испазарат, може и да извадат г'з...лично верувам дека им е ветено дека јако ќе нае**т, најмногу заради отпорот што го даваат и се жилават.

Ама без да одговараат и вакви пи*ки, ко оваа, најниски амеби, подлизурковци и бескичмењаци кои не знаат да кажат "не" и кои се специјално ставени (метастазирани) по клучни позиции за да укочуваат институции, задржуваат време, опструираат правда, тоа нема да им го простам на сдс никогаш. Колку да се кримоси братучедите, да им застанеа како отпор силни, професионални институции со чесни и принципиелни луѓе во нив, немаше 2% од срањава да ги видиме.
Бесилка на плоштад за вакви како оваа, зврле, обвинителите, судиине што одредуваат домашен притвор за тешки криминалци, све ко саудијцине што праат шеријат шоу за да им дојде памет на другите и никогаш да не се повтори ова црно време.
 
Последно уредено:

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.129
Vlado Georgiev Cernozemski

"SLUSHAJTE VAKA DA VI KAZAM !!!

CLEN SUM NA VMRO DPMNE OD 1990god.
NAJMLAD TEPAN VMRO-vec BEV 1990, SEGA 2017 SUM MEDJU NAJSTARITE !!!
KOMUNJARITE ME PROGONUVAAT ZARADI MOITE RADIKALNO VMRO-vski STAVOVI SKORO 30god.
NE ME SAKAAT NI DOJDENCITE VO PARTIJATA (Padobrancite, Mladoturcite ili kako sakate narecete gi)
MNOGU OD MOITE SOPARTIJCI SE PLASAT OD MOJOT OTVOREN RADIKALIZAM.
NIKOGAS ZA 25god. MOJATA MATICNA PARTIJA NE ZASTANA ZAD MENE DA ME ODBRANI ZA ZLODELATA STO GI TRPEV OD KOMUNJARITE, ME BRANEA I DENES ME BRANAT POEDINCI I VISTINSKI VMRO-vci !!!
DODEKA ME NEMASE ZOSTO ODGOVARAV ZA DELA KOI KOMUNJARITE MI GI NAKALEMIJA SO NIVNOTO "NEZAVISNO" SUDSTVO NIKOJ NA MOITE DECA NE IM ODNESE EDNO COKOLADO I NE PRASA DALI SUM ZIV!
KOGA SIN MI POCINA , NIKOJ OD PARTIJATA ZA 6 mes. NE ISPRATI EDEN BUKET NA GROBOT!
KOGA SE VRATIV BEZ ZBOR PAK KAKO STAR I ISKUSEN OPERATIVEC BEZ ZBOR GI IZVRSUVA SITE PARTISKI ZADACI KAKO VEREN VMRO-vec!
NE ZAPLAKAV KOGA UMREA KUM MI I SIN MI , ZA VMRO I ZA MAKEDONIJA 1000 PATI IMAM PUSTENO SOLZA!
I NA 27-mi POVTORNO MEDJU PRVITE VLEGOV VO SOBRANIETO DA JA BRANAM USTAVNOSTA NA REPUBLIKA MAKEDONIJA, DODEKA PRATENICITE OD MOJATA PARTIJA I KVAZI PATRIOTITE SI KAZUVAA VICEVI I PRAVEA SELFI-ja VO SOBRANISKATA SALA!
POVTORNO BEV PODRZAN SAMO OD VISTINSKTE VMRO-ci , A OSTATOKOT OD PARTIJATA, MENE I MOITE DRUGARI NE NARECE NASILNICI I POBARA DA BIDEME KAZNETI.
SETO OVA STO GO NAVEDOV NEKOI LUDJE I STRUKTURI GI NAVEDE DA POMISLAT DEKA IGOR JUG SE OTKAZUVA OD VMRO I BARA SPAS KAJ DRUGATA STRANA!

E SEGA DA VI KAZE NESTO NA VAS IGOR JUG!!!

JAS SUM VNUK NA MARTIN JUG, TOA E MOJATA NAJGOLEMA GORDOST!!
JAS SUM BE SHAKALI VMRO-vec DO GROB I CE UMRAM ZA IDEALITE NA VMRO!
I TIE STO ME PREDADOA I NA NIV NE SUM IM LUT I CE IM PROSTAM I DO SMRT PAK CE GI BRANAM, KAKO STO 30 god GI BRANAM!!!
NIKAD KOMUNJAR I LEVICAR NEMA DA BIDAM!!!
DA SE PRESECAM VO KRVTA CE MI PISUVA VMRO!!!!!
NIKOGAS NEMA DA NE RAZDELITE SKOTOVI BOLJSEVICKI , JAS NE SE PLASAM DA GI KRITIKUVAM I VO OCI DA IM KAZAM NA MOITE KOGA GRESAT , AMA DA GI PREDADAM NEMA NIKOGAS!!!
JAS ZA BRAT I SESTRA GI SMETAM CHERNOZEMSKI I BUNEVA , A ZA TATKO TODOR ALEKDANDROV I ZA CICKO IVAN MIHAJLOV!!!
NE ZNAETE BE VIE GNASI KOMUNJARSKI STO ZNACI DA SE GINE ZA IDEALI !!!
DA VI SE POSERAM NA JOSIP BROZ , NA TEMPO, NA DOLANC I NA LAZAR KOLISEVSKI !!!

OVA OBJAVETE GO NA VASITE SOROSOIDNI PORTALI !!!!!

Posveteno na moite vistinski prijateli :Sladjan Bliznak , Ana Verovska, Jane Cento, Aco Krsteski, Ljupco Hristovski, Slavica Angelova, Zoran Zafirovski, Dime Hristovski Zabata, Toni Trajkovski Slonce, Toni Vucevski Stariot, Brane Petrusevski, Ljubo Ziska ,Igor Bozinovski, Filip Petrovski, Toni Mihajlovski Sanac, Boban Utkovski, Goran Stojkov, Sinisa i Filip Filipovski, Straso Arsovski , UMS na VMRO DPMNE KUMANOVO, doktor Gile, Oliver Belco , site clenovi na Makedonskite Patriotski Zdruzenija i uste iljadnici moi prijateli koi me podrzuvaat!!!

VIE STE MOJATA SILA!!!

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!!"

Дали да се смееш или да плачеш... Не е само овој проблемот, проблемот е што ги има уште 10000 вакви во нашево вуко-јебинче... Само господ памет да не ти земе ништо друго. Против овие неможе да се победи тоа треба јасно да ви биде...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Vlado Georgiev Cernozemski

"SLUSHAJTE VAKA DA VI KAZAM !!!

CLEN SUM NA VMRO DPMNE OD 1990god.
NAJMLAD TEPAN VMRO-vec BEV 1990, SEGA 2017 SUM MEDJU NAJSTARITE !!!
KOMUNJARITE ME PROGONUVAAT ZARADI MOITE RADIKALNO VMRO-vski STAVOVI SKORO 30god.
NE ME SAKAAT NI DOJDENCITE VO PARTIJATA (Padobrancite, Mladoturcite ili kako sakate narecete gi)
MNOGU OD MOITE SOPARTIJCI SE PLASAT OD MOJOT OTVOREN RADIKALIZAM.
NIKOGAS ZA 25god. MOJATA MATICNA PARTIJA NE ZASTANA ZAD MENE DA ME ODBRANI ZA ZLODELATA STO GI TRPEV OD KOMUNJARITE, ME BRANEA I DENES ME BRANAT POEDINCI I VISTINSKI VMRO-vci !!!
DODEKA ME NEMASE ZOSTO ODGOVARAV ZA DELA KOI KOMUNJARITE MI GI NAKALEMIJA SO NIVNOTO "NEZAVISNO" SUDSTVO NIKOJ NA MOITE DECA NE IM ODNESE EDNO COKOLADO I NE PRASA DALI SUM ZIV!
KOGA SIN MI POCINA , NIKOJ OD PARTIJATA ZA 6 mes. NE ISPRATI EDEN BUKET NA GROBOT!
KOGA SE VRATIV BEZ ZBOR PAK KAKO STAR I ISKUSEN OPERATIVEC BEZ ZBOR GI IZVRSUVA SITE PARTISKI ZADACI KAKO VEREN VMRO-vec!
NE ZAPLAKAV KOGA UMREA KUM MI I SIN MI , ZA VMRO I ZA MAKEDONIJA 1000 PATI IMAM PUSTENO SOLZA!
I NA 27-mi POVTORNO MEDJU PRVITE VLEGOV VO SOBRANIETO DA JA BRANAM USTAVNOSTA NA REPUBLIKA MAKEDONIJA, DODEKA PRATENICITE OD MOJATA PARTIJA I KVAZI PATRIOTITE SI KAZUVAA VICEVI I PRAVEA SELFI-ja VO SOBRANISKATA SALA!
POVTORNO BEV PODRZAN SAMO OD VISTINSKTE VMRO-ci , A OSTATOKOT OD PARTIJATA, MENE I MOITE DRUGARI NE NARECE NASILNICI I POBARA DA BIDEME KAZNETI.
SETO OVA STO GO NAVEDOV NEKOI LUDJE I STRUKTURI GI NAVEDE DA POMISLAT DEKA IGOR JUG SE OTKAZUVA OD VMRO I BARA SPAS KAJ DRUGATA STRANA!

E SEGA DA VI KAZE NESTO NA VAS IGOR JUG!!!

JAS SUM VNUK NA MARTIN JUG, TOA E MOJATA NAJGOLEMA GORDOST!!
JAS SUM BE SHAKALI VMRO-vec DO GROB I CE UMRAM ZA IDEALITE NA VMRO!
I TIE STO ME PREDADOA I NA NIV NE SUM IM LUT I CE IM PROSTAM I DO SMRT PAK CE GI BRANAM, KAKO STO 30 god GI BRANAM!!!
NIKAD KOMUNJAR I LEVICAR NEMA DA BIDAM!!!
DA SE PRESECAM VO KRVTA CE MI PISUVA VMRO!!!!!
NIKOGAS NEMA DA NE RAZDELITE SKOTOVI BOLJSEVICKI , JAS NE SE PLASAM DA GI KRITIKUVAM I VO OCI DA IM KAZAM NA MOITE KOGA GRESAT , AMA DA GI PREDADAM NEMA NIKOGAS!!!
JAS ZA BRAT I SESTRA GI SMETAM CHERNOZEMSKI I BUNEVA , A ZA TATKO TODOR ALEKDANDROV I ZA CICKO IVAN MIHAJLOV!!!
NE ZNAETE BE VIE GNASI KOMUNJARSKI STO ZNACI DA SE GINE ZA IDEALI !!!
DA VI SE POSERAM NA JOSIP BROZ , NA TEMPO, NA DOLANC I NA LAZAR KOLISEVSKI !!!

OVA OBJAVETE GO NA VASITE SOROSOIDNI PORTALI !!!!!

Posveteno na moite vistinski prijateli :Sladjan Bliznak , Ana Verovska, Jane Cento, Aco Krsteski, Ljupco Hristovski, Slavica Angelova, Zoran Zafirovski, Dime Hristovski Zabata, Toni Trajkovski Slonce, Toni Vucevski Stariot, Brane Petrusevski, Ljubo Ziska ,Igor Bozinovski, Filip Petrovski, Toni Mihajlovski Sanac, Boban Utkovski, Goran Stojkov, Sinisa i Filip Filipovski, Straso Arsovski , UMS na VMRO DPMNE KUMANOVO, doktor Gile, Oliver Belco , site clenovi na Makedonskite Patriotski Zdruzenija i uste iljadnici moi prijateli koi me podrzuvaat!!!

VIE STE MOJATA SILA!!!

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!!"
Типично размислување на човек кој уште не сфатил дека имаме држава, а тоа значи владеење на закон, право итн.
Уште мисли дека сме племенска заедница, зборува за идеали, па не сме под турско ко пред 100-тина години и затоа многу е тешко ко е вмро на власт, пошто вакви умислени фаци немаат разбирање и цивилизациско однесување, а се ставени на раководни функции т.е ти е исто ко суеверен човек е шеф на фирма што прави лифтови и после се прашуваш зошто нема копче да одиш на 13 кат
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Што ли ќе праевме да не беа вашиве геополитички совети од удобноста на дијаспората?
Здувал од овде пошо му било многу убаво, јаде леб од нив и тие не чинат, а паторот чини за нас овде.[DOUBLEPOST=1494434343][/DOUBLEPOST] Многу се зборува меѓу луѓево дали паторот и см ќе одговараат правно после целава криза, дали ќе се испазарат, може и да извадат г'з...лично верувам дека им е ветено дека јако ќе нае**т, најмногу заради отпорот што го даваат и се жилават.

Ама без да одговараат и вакви пи*ки, ко оваа, најниски амеби, подлизурковци и бескичмењаци кои не знаат да кажат "не" и кои се специјално ставени (метастазирани) по клучни позиции за да укочуваат институции, задржуваат време, опструираат правда, тоа нема да им го простам на сдс никогаш. Колку да се кримоси братучедите, да им застанеа како отпор силни, професионални институции со чесни и принципиелни луѓе во нив, немаше 2% од срањава да ги видиме.
Бесилка на плоштад за вакви како оваа, зврле, обвинителите, судиине што одредуваат домашен притвор за тешки криминалци, све ко саудијцине што праат шеријат шоу за да им дојде памет на другите и никогаш да не се повтори ова црно време.
Со братучедот ќе му ја летнат некаде, како што му ја летнаа Протуѓер и Ставрески, гарант!
Ако не се среди судството НАЈСКОРО, ќе останат само по ситните риби кривично да одговараат.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.827
Поени од реакции
2.694
Vlado Georgiev Cernozemski

"SLUSHAJTE VAKA DA VI KAZAM !!!

CLEN SUM NA VMRO DPMNE OD 1990god.
NAJMLAD TEPAN VMRO-vec BEV 1990, SEGA 2017 SUM MEDJU NAJSTARITE !!!
KOMUNJARITE ME PROGONUVAAT ZARADI MOITE RADIKALNO VMRO-vski STAVOVI SKORO 30god.
NE ME SAKAAT NI DOJDENCITE VO PARTIJATA (Padobrancite, Mladoturcite ili kako sakate narecete gi)
MNOGU OD MOITE SOPARTIJCI SE PLASAT OD MOJOT OTVOREN RADIKALIZAM.
NIKOGAS ZA 25god. MOJATA MATICNA PARTIJA NE ZASTANA ZAD MENE DA ME ODBRANI ZA ZLODELATA STO GI TRPEV OD KOMUNJARITE, ME BRANEA I DENES ME BRANAT POEDINCI I VISTINSKI VMRO-vci !!!
DODEKA ME NEMASE ZOSTO ODGOVARAV ZA DELA KOI KOMUNJARITE MI GI NAKALEMIJA SO NIVNOTO "NEZAVISNO" SUDSTVO NIKOJ NA MOITE DECA NE IM ODNESE EDNO COKOLADO I NE PRASA DALI SUM ZIV!
KOGA SIN MI POCINA , NIKOJ OD PARTIJATA ZA 6 mes. NE ISPRATI EDEN BUKET NA GROBOT!
KOGA SE VRATIV BEZ ZBOR PAK KAKO STAR I ISKUSEN OPERATIVEC BEZ ZBOR GI IZVRSUVA SITE PARTISKI ZADACI KAKO VEREN VMRO-vec!
NE ZAPLAKAV KOGA UMREA KUM MI I SIN MI , ZA VMRO I ZA MAKEDONIJA 1000 PATI IMAM PUSTENO SOLZA!
I NA 27-mi POVTORNO MEDJU PRVITE VLEGOV VO SOBRANIETO DA JA BRANAM USTAVNOSTA NA REPUBLIKA MAKEDONIJA, DODEKA PRATENICITE OD MOJATA PARTIJA I KVAZI PATRIOTITE SI KAZUVAA VICEVI I PRAVEA SELFI-ja VO SOBRANISKATA SALA!
POVTORNO BEV PODRZAN SAMO OD VISTINSKTE VMRO-ci , A OSTATOKOT OD PARTIJATA, MENE I MOITE DRUGARI NE NARECE NASILNICI I POBARA DA BIDEME KAZNETI.
SETO OVA STO GO NAVEDOV NEKOI LUDJE I STRUKTURI GI NAVEDE DA POMISLAT DEKA IGOR JUG SE OTKAZUVA OD VMRO I BARA SPAS KAJ DRUGATA STRANA!

E SEGA DA VI KAZE NESTO NA VAS IGOR JUG!!!

JAS SUM VNUK NA MARTIN JUG, TOA E MOJATA NAJGOLEMA GORDOST!!
JAS SUM BE SHAKALI VMRO-vec DO GROB I CE UMRAM ZA IDEALITE NA VMRO!
I TIE STO ME PREDADOA I NA NIV NE SUM IM LUT I CE IM PROSTAM I DO SMRT PAK CE GI BRANAM, KAKO STO 30 god GI BRANAM!!!
NIKAD KOMUNJAR I LEVICAR NEMA DA BIDAM!!!
DA SE PRESECAM VO KRVTA CE MI PISUVA VMRO!!!!!
NIKOGAS NEMA DA NE RAZDELITE SKOTOVI BOLJSEVICKI , JAS NE SE PLASAM DA GI KRITIKUVAM I VO OCI DA IM KAZAM NA MOITE KOGA GRESAT , AMA DA GI PREDADAM NEMA NIKOGAS!!!
JAS ZA BRAT I SESTRA GI SMETAM CHERNOZEMSKI I BUNEVA , A ZA TATKO TODOR ALEKDANDROV I ZA CICKO IVAN MIHAJLOV!!!
NE ZNAETE BE VIE GNASI KOMUNJARSKI STO ZNACI DA SE GINE ZA IDEALI !!!
DA VI SE POSERAM NA JOSIP BROZ , NA TEMPO, NA DOLANC I NA LAZAR KOLISEVSKI !!!

OVA OBJAVETE GO NA VASITE SOROSOIDNI PORTALI !!!!!

Posveteno na moite vistinski prijateli :Sladjan Bliznak , Ana Verovska, Jane Cento, Aco Krsteski, Ljupco Hristovski, Slavica Angelova, Zoran Zafirovski, Dime Hristovski Zabata, Toni Trajkovski Slonce, Toni Vucevski Stariot, Brane Petrusevski, Ljubo Ziska ,Igor Bozinovski, Filip Petrovski, Toni Mihajlovski Sanac, Boban Utkovski, Goran Stojkov, Sinisa i Filip Filipovski, Straso Arsovski , UMS na VMRO DPMNE KUMANOVO, doktor Gile, Oliver Belco , site clenovi na Makedonskite Patriotski Zdruzenija i uste iljadnici moi prijateli koi me podrzuvaat!!!

VIE STE MOJATA SILA!!!

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!!"
Нек се пресече бар ќе се дигне IQ у државава и светов.

Глеј коментар бе јебем ти бог...
Solza mi otece i mene i toa dalecna solza Slava im na tvojot kum i sin Slava i pocit treba na vakvite kako tebe ...
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Што ли ќе праевме да не беа вашиве геополитички совети од удобноста на дијаспората?
Здувал од овде пошо му било многу убаво, јаде леб од нив и тие не чинат, а паторот чини за нас овде.[DOUBLEPOST=1494434343][/DOUBLEPOST] Многу се зборува меѓу луѓево дали паторот и см ќе одговараат правно после целава криза, дали ќе се испазарат, може и да извадат г'з...лично верувам дека им е ветено дека јако ќе нае**т, најмногу заради отпорот што го даваат и се жилават.

Ама без да одговараат и вакви пи*ки, ко оваа, најниски амеби, подлизурковци и бескичмењаци кои не знаат да кажат "не" и кои се специјално ставени (метастазирани) по клучни позиции за да укочуваат институции, задржуваат време, опструираат правда, тоа нема да им го простам на сдс никогаш. Колку да се кримоси братучедите, да им застанеа како отпор силни, професионални институции со чесни и принципиелни луѓе во нив, немаше 2% од срањава да ги видиме.
Бесилка на плоштад за вакви како оваа, зврле, обвинителите, судиине што одредуваат домашен притвор за тешки криминалци, све ко саудијцине што праат шеријат шоу за да им дојде памет на другите и никогаш да не се повтори ова црно време.
Ne mi e jasno kade vide "геополитички совети" od moja strana. Jas samo komentiram od moja perspektiva kako shto gi gledam Makedonckite Raboti "from outside", potpolno zashtiten od vashata sorosoidna odvratna, bedna i smrdliva propaganda. So vas i tie kako tebe kalemeni slivi poarno mi e ich da ne go delam kislorodot pa duri i kontinentot na koj zhiveam. Koga ke ve zakopame pod armiran beton 20 cm ke razmislam, a i svekja ke vi zapalam kako ponizen Pravoslavec.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.194
Поени од реакции
8.407
„Патриотските“ медиуми гаснат, нема повеќе валкани пари

Медиумската сцена повторно влегува во бурен и непредвидлив период на промени и прекројувања. Згаснуваат двата весника на МПМ – „Утрински“ и „Вест“, а шпекулациите дека и други провладини медиуми, како телевизија Алфа и ТВ НОВА на Сеад Кочан се пред затворање, стануваат сѐ посилни.

Секнуваат парите од буџетот, кои преку владините кампањи власта ги злоупотребуваше за да обезбеди медиумска поддршка, а со тоа полека, но сигурно го снемува и главното гориво за мегафоните на ВМРО-ДПМНЕ.

Истовремено, во кампот на „опозициски“ настроените и професионалните медиуми се случува засилување на кадрите и подобрување на позициите
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Со братучедот ќе му ја летнат некаде, како што му ја летнаа Протуѓер и Ставрески, гарант!
Ако не се среди судството НАЈСКОРО, ќе останат само по ситните риби кривично да одговараат.
Не знаеме СЈО со каков репертоар ќе настапи откако ќе им се тргнат паторовите пијавици, кои опструираат. Во секој случај, да имаше добиено паторот некакво сознание дека ќе се спаси немаше да ги праќа сите армии во напад и вака да се жилави. Дека целава борба му е да ги спаси миле и брколинда - неверојатно, нереално...први у оган ќе ги фрли и мува нема да го лази, не па за некои ниски ешалони, пиончиња. Ова е лична борба, повеќе од очигледно.

Ne mi e jasno kade vide "геополитички совети" od moja strana. Jas samo komentiram od moja perspektiva kako shto gi gledam Makedonckite Raboti "from outside", potpolno zashtiten od vashata sorosoidna odvratna, bedna i smrdliva propaganda. So vas i tie kako tebe kalemeni slivi poarno mi e ich da ne go delam kislorodot pa duri i kontinentot na koj zhiveam. Koga ke ve zakopame pod armiran beton 20 cm ke razmislam, a i svekja ke vi zapalam kako ponizen Pravoslavec.
"Армиран бетон" :facepalm::D Моментално "закопан" ви е до коска и не можете здив да земете. Ти и таквите ко тебе сте посебно глупи и ретардирани затоа што сте отидени у три материне, а нерви си кинете на дневна база за дпне, паторот и фамилијата.
Како радикален атеист и неверник у глупости, со лева се крстам кога ве читам вас од дијаспора. Маргинализирани ради неспособност сте биле овде и таму сте гетоизирани и затупени. Ви ги скинавме и гласовите кои не ни смеевте да ги имате, сега ви останува да лепите 5 dollars на "Бисер балкански" и да се колнете у крст и кандило, примитивци заостанати.
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Нека му каже некој на тој ВМРОВЕЦОТ што го цитиравте погоре дека ВМОРО е првично левичарска организација, пошто тврди дека му тече вмровштина од крвта а никад нема да бидел левичар.
Патем, да се посетиме што им се случуваше на оние на кои Бунева и Михајлов им беа идоли, како завршија тие 45-та, да нема после не бев ја не знаев.

Доста веќе се толерира тој ебан врховизам, треба малце друг лист сега да се сврти.
Организацијата била отворена за секој што се борел за идејата, не знам како лупате вакви глупости у пм.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Ne mi e jasno kade vide "геополитички совети" od moja strana. Jas samo komentiram od moja perspektiva kako shto gi gledam Makedonckite Raboti "from outside", potpolno zashtiten od vashata sorosoidna odvratna, bedna i smrdliva propaganda. So vas i tie kako tebe kalemeni slivi poarno mi e ich da ne go delam kislorodot pa duri i kontinentot na koj zhiveam. Koga ke ve zakopame pod armiran beton 20 cm ke razmislam, a i svekja ke vi zapalam kako ponizen Pravoslavec.
Што ќе закопаш бе ти мрсулко еден,од баџа ура викате којзнае каде си некаде у пизду материну па уште ќе ни се закануваш од таму.Го видовме тоа закопување посебно од дијаспората,2001 пола Шипт арана се врати од Швицарска и од секаде да се борат овде,Хрвати во војната и Срби од америка и од австралија си идеа и гинеа по фронтови,а кај нас еден таков не си окара мајката да си дојде,и сега овде државава да гори нема со к ур да мрдните,ебаве патриотите од 3000км.Треба да фатат тоа владите гнасите вмровски ко тебе да ве депортираат назад овде во Македонија,да ја осетите малце преродбава вмровска малце на вашите кожички предавнички мамето да ви го ебам!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom