Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
:pos: животе имаш ли милост?!
Којзнае колку е лесно кога имаш фан база на која што и да и пуштиш ќе ти поверува. Си имаш генератор на кривци, од комунистите во 1920 за кои збореше конкретниот до Могерини, кој и да го одбереш знаеш дека ќе пројде :ROFLMAO:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.828
Поени од реакции
2.694
Којзнае колку е лесно кога имаш фан база на која што и да и пуштиш ќе ти поверува. Си имаш генератор на кривци, од комунистите во 1920 за кои збореше конкретниот до Могерини, кој и да го одбереш знаеш дека ќе пројде :ROFLMAO:
Ќути, thug life at its best, рачунај ќе им кажеш на ордине, од денеска земјата е плоча, Миленко објавува, здравиот разум на човекот вели, ликов не е нормален, и ти враќаат коментари: ilumiunatide sekrivi zase i tito bil mason i ubifal sfoj lujge odstrav danego otrkijat. Ама тоа не е се, доаѓа Мирка, Латас, Јанко, ти викаат дека се е сценарио, и тоа пази најголемите демо(н)христијани, семејни вредности енд стаф лајк дет( Латас..). Ти им викаш абе луѓе 10 години сте на власт ни е*авте мајката ни Сорос ни морос ви е крив, ти враќаат, abee 4eletaat glavii komujnariii edniii, sorospiii, 200 evra plata neto zemaat u sfedska. И таман викаш фак ит, ќе се селам, ти доаѓа госпоѓа Пирана.. младите се отселуваат поради невозвратена љубов.. и така се у круг, народот ќе одлучи, а тој народ масовно опресиран од владата и така...

Него, истово би го правел да сум власт, ќе ми текнат 300 глупости и имам следбеници, ко ЏИЗС како што милува да каже нашиот Џорџ КЛУНИ ДАМОВСКИ!!1111
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
http://a1on.mk/archives/737428

ВИДЕО: Државата на бранител од 2001 година му бара да врати над милион денари

Еве ви ги патриотите на дело. Дури и камата му пресметале :pos:
Истиот случај е и со Куманово. На некои им се одземени парите што ги добиле, а на некои воопшто и не им се дадени. Лично познавам полицаец, кој нема земено денар за 2001-ва и Куманово. Важно секретарката на Мијалков лапнала некој процент, сигурно заради стресовите додека пред точно две години седела дома и си ја прчела.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ти реплицираше прв и ти го започна разговорот прв, што значи се е твоја вина. Па извини што морам повторно да ти реплицирам (и врати кога нема да бидеш мутав и глуп), но она што СЈО го работи се вика SELEKTIVNA правда. Јас се надевам дека, ако има потреба да се оформи ново СЈО за активностите кои во иднина ќе ги превзема новата влада, нека биде. Зошто па да не? :)

И кога спомнуваш “американски преварантски џукели“, дали мислиш на она кога Груевски се радуваше како дете во слаткарница, кога се отвори некаква можност да се сретне со Бајден? Тоа е неговата неостварена желба. Потоа сакаше средба и со Килари, но и тоа е еден неостварен сон. Знам дека врските на Заев со американската амбасада се доста големи, патем тие врски ги користеше и за финансирање на капитални проекти во Струмица, додека останатите општини немаа пари ниту за задоволување на најосновните работи на граѓаните, па така сите проекти се влечкаа со години. Но и Груевски имаше минато со таа амбасада и со тој амбасадор, па така кога СЈО започна да ги чешла, а тие се однесуваа како класичен давеник, сите ги напуштија, освен Орбан и Николиќ-Вучиќ. Дпне имаше и светли моменти и добри проекти, но се’ падна во вода по отварањето на пандорината кутија во која конечно се појавија докази за криминалните активности на дпне и луѓето околу неа. Сега не гледам што е проблемот кога СЈО отвара случај и законски, со докази и сведоци, ги води постапките пред вмровски судии! Нема да биде крај на светот ако некој лежи во затвор, нели? :)
there, fixed.
okolu vrskite vo americka ambasada. gruevski sekoja nedela igra basket so vtoriot covek vo taa ambasada, tatkoto na jana burcheska. (ova kolku da vi stane jasno zaso sega koga dojde demokratijata, kjerka mu bese izbrana vo zatvorena prostorija da bide pretstavnik na evrovizija)
zborete mi kako amerite go mrzele gruevski ili sho ti ja znam.
niti gruevski niti mijalkov kje odgovaraat, a nema ni dui. poso za dui treba vtoro SJO, a toa nema da se desi.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.828
Поени од реакции
2.694
Истиот случај е и со Куманово. На некои им се одземени парите што ги добиле, а на некои воопшто и не им се дадени. Лично познавам полицаец, кој нема земено денар за 2001-ва и Куманово. Важно секретарката на Мијалков лапнала некој процент, сигурно заради стресовите додека пред точно две години седела дома и си ја прчела.
Mалку им е тоа што живеат во државава, па уште пари да не треба да им се даде? Не им се работи бе, тој што сака да работи наоѓа работа, странски инвестиции колку сакаш има.[DOUBLEPOST=1494355092][/DOUBLEPOST]Од рубриката Keseotepam:


зошто побогу би зборувал со куче?,



<- ја пренесувам без промена од Твитер.

ФОТО: Се венчаа ВМРО и СДСМ Press24



Се враќаме после Јувентус - Монако
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Онаа на Макрон на 65 години е авион ( исто не верувам дека креаторот на канцер сликана би ја одбил) за разлика од Силванева Хали Бери Бонева но секој со своето.
 
V

viktora

Гостин
Јас еве ти верувам дека си немал намера и упатства од штаб да го шириш тој текст за да шириш дезинформации, туку едноставно си глуп и веруваш во секакви глупости што ќе ги најдеш на интернет.
Многу ми се интересни коментарите од типот "од штаб" итн зошто од старт дознаваш со каква интелегенција располага црпнатиот што ти реплицира.Второ,затоа и имав напоменато во постот дека НЕ ЗНАМ КОЛКУ Е ВИСТИНА...
Е сега третото,ај ја што верувам во сешто на интернет,него никако не можам да ги разберам идиотине кои се крстат во заев и сдсм.И да ве чипуваа со сила па немаше толку глупави да испаднете,ко во фабрички погон на лента да ве пуштале и тоа лимитед едишн.
Пич.а му материна па човек ако искажи спротивно мислење од вашето па небањат бил,сендвич...а бе не сте нормални.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.828
Поени од реакции
2.694
Онаа на Макрон на 65 години е авион ( исто не верувам дека креаторот на канцер сликана би ја одбил) за разлика од Силванева Хали Бери Бонева но секој со своето.
кривом к*цу и длаке сметају
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
poso e sega demokratija, a ne rezim
imate pravo da znaete deka celata fama okolu Makron i segasnata zena e sto
ja pocnale vrskata koga on bil 16 godini a ona bila 40 godini + negova ucitelka/profesorka
hate to brust your democratic freeminded bubble
http://www.independent.co.uk/news/world/europe/brigitte-macron-french-election-emmanuel-macron-schoolteacher-24-years-older-presidential-campaign-a7699356.html
`An outspoken 5-foot-4 inch former high school French literature and Latin teacher, Brigitte comes from a bourgeois family, named Trogneux, renowned for its chocolate factory in the Northern French town of Amiens. She was a drama coach at the private Jesuit school in the town in 1992 when she met 15-year-old Macron. He acted in her theatre pieces, with their association slowly developing into a romance that pushed her to divorce her husband and the father of her three children. `
`
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Многу ми се интересни коментарите од типот "од штаб" итн зошто од старт дознаваш со каква интелегенција располага црпнатиот што ти реплицира.Второ,затоа и имав напоменато во постот дека НЕ ЗНАМ КОЛКУ Е ВИСТИНА...
Па да постираше секоја вест со напомена “НЕ ЗНАМ КОЛКУ Е ОВА ВИСТИНА“ и да ти поверува чоек, али некако клаваш вести само во корист на ВМРО штабовите.
Значи ем не си сигурен дали е вистина, ем ја шириш веста а од друга страна ете не пренесуваш вести блиски и позитивни за СДСМ па и таму да напишиш “НЕ ЗНАМ КОЛУ Е ОВА ВИСТИНА“
Ете зато овде имаш аура на штабски пискарало.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Многу ми се интересни коментарите од типот "од штаб" итн зошто од старт дознаваш со каква интелегенција располага црпнатиот што ти реплицира.Второ,затоа и имав напоменато во постот дека НЕ ЗНАМ КОЛКУ Е ВИСТИНА...
Е сега третото,ај ја што верувам во сешто на интернет,него никако не можам да ги разберам идиотине кои се крстат во заев и сдсм.И да ве чипуваа со сила па немаше толку глупави да испаднете,ко во фабрички погон на лента да ве пуштале и тоа лимитед едишн.
Пич.а му материна па човек ако искажи спротивно мислење од вашето па небањат бил,сендвич...а бе не сте нормални.
И мене ми непријатно кога вака те навредуваат и те нарекуваат штапси пацов. Не си ти тоа, ти едноставно си глуп. Од штаб можеш некогаш и да излезеш, од глупоста твоја никогаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom