Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 март 2012
Мислења
8.499
Поени од реакции
5.037
Дуи требаше да излезат целосно со нови кадри, командантиве да ги архивираше ќе имаше значителна поголема шанса да добие милостина од Заев.

Ама не, мораа командант, мораа да се сликаат и да направат селфиња, морони. Константно потценување на албанскиот електорат, па после се чудат кај одат гласовите.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
pocnaa dudlanjata kaj sdsm
https://www.facebook.com/joci.jocik/posts/10212710145008436?notif_t=notify_me&notif_id=1494011900610695[DOUBLEPOST=1494012293][/DOUBLEPOST]
Дуи требаше да излезат целосно со нови кадри, командантиве да ги архивираше ќе имаше значителна поголема шанса да добие милостина од Заев.

Ама не, мораа командант, мораа да се сликаат и да направат селфиња, морони. Константно потценување на албанскиот електорат, па после се чудат кај одат гласовите.
koi novi kadri? himna i zname ne se jade
http://press24.mk/albanec-od-skopje-otkriva-dodeka-vie-ja-peete-himnata-na-albanija-jas-zaminav-od-drzhavava
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.447
Јас сум еден од тие албанци кој за СДСМ гласаше затоа што ветија:
- Подржување на СЈО и затворање на криминалците (вмро - дуи)
- Подобри услови за самовработување
- Укинување на РДТ
Дуи доволно е казнета од албанците, изгубија 50 % од гласовите. Пак албанците не се глупи, толку знаат математика дека без ДУИ СДСМ не може да формира влада.
Баш последниве избори албанците покажаа дека не гласаат под диктат.
Дури и премногу е казнета според мене.Требаше под казна да имаат премиер а не вака претседател на собрание и коалиционен партенер на власта( како за почеток). Ептен ги казнивме. Заев како им го начука, до кочанка. Не ќе можат да се свестат во следните 4 години што ги снајде. Аман следнот пат да не ги казнуваме толку строго, греота се.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Озбилно почнувам да мислам дека немате здрав разум абе алоо секој албанец дури и во времето на ВМРО ко ги клаваше министри имаше албанско знаме кај бевте тогаш да се буните глуви бевте или не ве интересираше се дури ви го полнеа џебот,шо ќе напрај Талат ќе го мени името самио? знамето химната да не ги смени случајно еех бе народе жално е ова шо се случва со вас,свестете се ќе биди касно.Се буните шо носи Македонско знаме сеа а ви смета и албанскот оодлучетесе
Од каде знаеш дека сум поддржувач на ДПНЕ? Ако гледаш малку подобро ќе видиш дека исто мислење делам и за СДС и ДПНЕ.
Таквите како тебе паметковци еден тон ги има. И тогаш пречел Талат зошто е ТЕРОРИСТ и сега.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.970
Поени од реакции
26.648
Од каде знаеш дека сум поддржувач на ДПНЕ? Ако гледаш малку подобро ќе видиш дека исто мислење делам и за СДС и ДПНЕ.
Таквите како тебе паметковци еден тон ги има. И тогаш пречел Талат зошто е ТЕРОРИСТ и сега.
Неможеш да се скриеш по миризбата.... од кога не си се избањал ?!?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Какви истории какви срања бе луѓе..
На толку проблеми што ги иаме нас историјата треба да ни биде последна тема за дискутирање.
Голем кур дали бил Албанец или Македонец, ако си ги гледа работите како што треба ќе биде добро, ама ќе видиме.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Колку се моментално депласирани и смешни протестиве, грев да те фати.[DOUBLEPOST=1494014409][/DOUBLEPOST]
ah da, famozniot argument`mora da se koalicira so DUI za da se kazi DUI za kriminalite vo minative 11 godini`
prekrasno
btw, dui moze ne e golema.ama e ednakva so dpmne vo kriminalite. samo izglea sve toa se zaboravi posle 11ti dekemvri
Како папагали сте, без никаква смисла за политичка реалност. Како Заев ќе направеше влада без ДУИ, и како Гвујо ќе заминеше во заборав? Понекогаш човек мора да биде реален и прагматичен. Има време бандата околу Аљи да замине по затвори, но прво е ред на Гвујо.
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Брат, ако си избегал, шо бараш тука?
Шо ни солиш памет кога реално не ти е ни гајле?
Не ти гори тебе под нозете.
Тука сум и чјакам.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Колку се моментално депласирани и смешни протестиве, грев да те фати.
Охо посебно по маливе градови,прееска ги видов кај мене,жал ми падна:(тешки гревој,100 луѓе немаше,сите заедно 30 заби немаа:pos:и локални директорчиња и партиски ебачици учителки и слично....
Туку јас друго насекиран сум,црни беретки,андон чосето тодор александров многу интересни работи се изнаслушавме за вака жално да заврши,мислев барем некоја манлихерка ќе фрлат педерашиве,судеќи по сценски реквизити и кореографија али јбг...
Јамајка кажуваше војни граѓански ќе имало,бесот на народот,оружје ками библии,до кај е збирањево оружје патриоти?кога че не колите предавнициве?Тешка педерана излеговте,па сега уште плача по телевизии да ги амнестирале,куров мој шо че ве амнестира ѓорѓе менталниот инвалид :pos:
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Колку се моментално депласирани и смешни протестиве, грев да те фати.[DOUBLEPOST=1494014409][/DOUBLEPOST]

Како папагали сте, без никаква смисла за политичка реалност. Како заев ќе направеше влада без ДУИ, и како Гвујо ќе заминеше во заборав? Понекогаш човек мора да биде реален и прагматичен. Има време бандата околу Аљи да замине по затвори, но прво е ред на Гвујо.
poso ste pragmaticni 27 godini, zatoa e se poloso i poloso. i nemate aber da recete `kraj`.
jedini sto se pragmaticni se politicarite, oni praat sve sto treba da ostanat ili dojdat na vlast. a narod kako tebe se pali deka sve e toa za nekoe idno dobro
ne be,definitvno ne se isti so nebanjatite zhmoroni.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
poso ste pragmaticni 27 godini, zatoa e se poloso i poloso. i nemate aber da recete `kraj`.
jedini sto se pragmaticni se politicarite, oni praat sve sto treba da ostanat ili dojdat na vlast. a narod kako tebe se pali deka sve e toa za nekoe idno dobro
ne be,definitvno ne se isti so nebanjatite zhmoroni.
Полн си флоскули и празни муабети. Мислиш дека делуваш паметен со кажување на најочигледното? Сите знаеме какви се политичарите, и каков е народот, ја откри ти Америка.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Полн си флоскули и празни муабети. Мислиш дека делуваш паметен со кажување на најочигледното? Сите знаеме какви се политичарите, и каков е народот, ја откри ти Америка.
gledam ti poln si so realni izdrzani recenici. mora da se poddrzi dui za da se zatvori dui
da ne te citav od prethodno,kje recev deka si bi-polar ili pa retardiran.
ne, ti samo si racionaliziras siluvanjeto sto ti go praat politicarite. sam sebe se ubeduvas deka ednite kriminalci se podobri za da mislis deka imas izbor. steta sto intelektot go koristis da opravdas kriminalci namesto da gi smenis so normalni lugje.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
poso ste pragmaticni 27 godini, zatoa e se poloso i poloso. i nemate aber da recete `kraj`.
jedini sto se pragmaticni se politicarite, oni praat sve sto treba da ostanat ili dojdat na vlast. a narod kako tebe se pali deka sve e toa za nekoe idno dobro
ne be,definitvno ne se isti so nebanjatite zhmoroni.
Вие богојве на мудроста ми сте најјаки,дојдени на сите нас слепиве да ни објасните дека уствари сите исти се,убо ти објаснува чоеко,не можеш и против дуи и вмро да го турниш и сите,еден по еден че ода "под мач" први се вмроидите како најголема опасност,а после на ред ќе дојдат и учк не се секирај она копитоно муртинско не проштева лесно а богами и на јенкине ко да му е преку тасета дојдено од старата постава кај учкиве така да седете и чекајте како викаа овде пулениве вмровски чекајте полека не бил рим за еден ден напраен:pos:или па можи мудриве ко тебе да ве слушаме пошто сите се исти да го прогласиме груле за император пошто нема нели ефект да ги менуваме исти се,а јода?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
gledam ti poln si so realni izdrzani recenici. mora da se poddrzi dui za da se zatvori dui
da ne te citav od prethodno,kje recev deka si bi-polar ili pa retardiran.
ne, ti samo si racionaliziras siluvanjeto sto ti go praat politicarite. sam sebe se ubeduvas deka ednite kriminalci se podobri za da mislis deka imas izbor. steta sto intelektot go koristis da opravdas kriminalci namesto da gi smenis so normalni lugje.
Ти и Каран сте убедливо најдосадни ликови на темата. Како папагали верглате едно исто. Еве кажи ми конкретно, што ти предлагаш да се направи во Македонија, а да не бидат флоскули од типот мир во светот и спас за китовите?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom