Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Човеку, дали ти разбираш дека Талатот е заљубен во вмро? Нели е така? Уште се палат на национализам и мислат дека ќе ќарат нешто така. Еве кај тебе им успева, а да ставеше Талат и бугарско знаме тогаш ќе ќутевте.

Не плачи програмеру, немаш гајле ти не си зависен од власта, олку како тебе плачат само тие што не зависат. Сендвич.

Дали само Македонци гласаа бе о програмеру? Земал ми праи филмови, кажи дали само Македонци гласале, ако не гласале тогаш оди еби се сендвичу не е таа репрезент на Македонците.
ako talat nesto uspeal, toa e da go ubedi zaev a i vas preku nego deka talat e faktor vo demokratizacijata i borba protiv kriminalot. pa zatoa bese staven za pretsedatel.
zboruvaj mi za zabludi
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Само за тоа што претседателот на собранието постави знаме во својот кабинет?!?
gggggg.jpg

Уште една од Вилипчо ... Онака ПАТРИОТСКА...

фдгдгдгф.jpg

Или пак дека сеуште после 2 години не се објавени бомбите за Смилковци?!?
Се сложувам за Смилковци. Туку со останатите бомби што правиме? Со криминалот во нив де ...

Аболиции, опрема во отпад, уништување еден куп доказни материјали ... Со тоа што правиме? Значи гледаш, пак се се врти околу сендвичот :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.962
Поени од реакции
26.637
Прегледај го приврзокот 170185



Се сложувам за Смилковци. Туку со останатите бомби што правиме? Со криминалот во нив де ...

Аболиции, опрема во отпад, уништување еден куп доказни материјали ... Со тоа што правиме? Значи гледаш, пак се се врти околу сендвичот :)
Што се врти бе грев.... како до сеа така и од сеа ?!?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Прегледај го приврзокот 170185

Уште една од Вилипчо ... Онака ПАТРИОТСКА...

Прегледај го приврзокот 170188



Се сложувам за Смилковци. Туку со останатите бомби што правиме? Со криминалот во нив де ...

Аболиции, опрема во отпад, уништување еден куп доказни материјали ... Со тоа што правиме? Значи гледаш, пак се се врти околу сендвичот :)
so opasnost da se protolkuva kako branenje na soncogledot filipce
se tvrdi deka slikata e od nastan vo albanija kade sto bilo istaknato makedonskoto i albanskoto zname kako zemja domakjin.
ili ne e in da se bara vistinata koga e sdsm na vlast?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
so opasnost da se protolkuva kako branenje na soncogledot filipce
se tvrdi deka slikata e od nastan vo albanija kade sto bilo istaknato makedonskoto i albanskoto zname kako zemja domakjin.
ili ne e in da se bara vistinata koga e sdsm na vlast?
Има уште една слика таму, или таа не ја виде ? :pos:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.962
Поени од реакции
26.637
Како да ти кажам, за мене е ИСТИ КУР! Ти имаш мака :)

Него остај тоа, не кажа ништо за сликите :)
Чудно е да немаш мака и едните и другите да ги ја поганат татковината....Што си ти ?!? Тафтабита ?!?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Има уште една слика таму, или таа не ја виде ? :pos:
ja vidov, ti ja vide slikata od posetata na vilipce na albanskata nacionalna arhiva?
http://ina-online.net/petrovski-ja-pse-dola-para-flamurit-kombetar-shqiptarfoto/
kazi si bre,sdsm e na vlast.nema vekje rezim,nema vekje potraga po vistinata. sve e ok, samo gutaj sto serviraat od bihakja.
toa e kade kade bolje od toa sto im serviraa na zhmoronive od beliot dvorec.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Чудно е да немаш мака и едните и другите да ги ја поганат татковината....Што си ти ?!? Тафтабита ?!?
Ај уште еднаш да те прашам, може не ја виде и ти, може скролот не ти е во ред :pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1493944599][/DOUBLEPOST]
ja vidov, ti ja vide slikata od posetata na vilipce na albanskata nacionalna arhiva?
http://ina-online.net/petrovski-ja-pse-dola-para-flamurit-kombetar-shqiptarfoto/
kazi si bre,sdsm e na vlast.nema vekje rezim,nema vekje potraga po vistinata. sve e ok, samo gutaj sto serviraat od bihakja.
toa e kade kade bolje od toa sto im serviraa na zhmoronive od beliot dvorec.
Колку си ти загревота :pos::pos:
 

Attachments

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.962
Поени од реакции
26.637
Ај уште еднаш да те прашам, може не ја виде и ти, може скролот не ти е во ред :pos::pos::pos:

Прегледај го приврзокот 170196
За сликите ме прашуваш ?!? Зарем искрено мислиш дека јас некогаш сум оправдувал користење на знаме на туѓа држава во Република Македонија ?!? Тоа твое прашање е непотебно и самото прашање е навреда за мене.... А да не зборам за одговорноста на тие како тебе што цело време го подголтнуваат тоа....
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ај уште еднаш да те прашам, може не ја виде и ти, може скролот не ти е во ред :pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1493944599][/DOUBLEPOST]

Колку си ти загревота :pos::pos:
rece slepceto.nesto ne ti ide okceto nakaj konstrukcijata na demokratite od sdsm a?
jbg,nauci se da kjutis na sve sto kje dojde od bihakja. poso kje ima bajagi vo naredniov period.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
За сликите ме прашуваш ?!? Зарем искрено мислиш дека јас некогаш сум оправдувал користење на знаме на туѓа држава во Република Македонија ?!? Тоа твое прашање е непотебно и самото прашање е навреда за мене.... А да не зборам за одговорноста на тие како тебе што цело време го подголтнуваат тоа....
Во ред.

Зошто тогаш го осудуваш СДС а ДПМНЕ НЕ кога и двете партии не го спречиле поставувањето на албанските знамиња?

Што е разликата во знамињата тогаш и сега?[DOUBLEPOST=1493945184][/DOUBLEPOST]
rece slepceto.nesto ne ti ide okceto nakaj konstrukcijata na demokratite od sdsm a?
jbg,nauci se da kjutis na sve sto kje dojde od bihakja. poso kje ima bajagi vo naredniov period.
Уште еднаш специјално за тебе :pos::pos:

gggggg.jpg
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Во ред.

Зошто тогаш го осудуваш СДС а ДПМНЕ НЕ кога и двете партии не го спречиле поставувањето на албанските знамиња?

Што е разликата во знамињата тогаш и сега?[DOUBLEPOST=1493945184][/DOUBLEPOST]

Уште еднаш специјално за тебе :pos::pos:

Прегледај го приврзокот 170199
edinstveno nesto specijalno si ti,so specijalni potrebi
ako ne si primetil.imase izbori,padnaa vmro i dui bas radi vakvi nacionalisticki finti
srekja novata vlada na sdsm i dui ne pravi vakvi nacionalisticki gluposti i se fati so rabota od prv den
isto taka sdsm ne pravi konstrukcii i lazni vesti kako vmro poso sega e sloboda i demokratija
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.962
Поени од реакции
26.637
Во ред.

Зошто тогаш го осудуваш СДС а ДПМНЕ НЕ кога и двете партии не го спречиле поставувањето на албанските знамиња?

Што е разликата во знамињата тогаш и сега?
Посебна осуда треба да дпмне ?!? Ај пиши тука темплејт за осуда на дпмне по твој терк, треба да се потпише нешто ?!?... Или пошто ги осудувам сдсм, автоматски значи дека ги бранам дпмне, пошто радарот од тој момент натака престанува да работи?!?[DOUBLEPOST=1493945844][/DOUBLEPOST]Шлагот....
Заев: За доброто на Македонија подготвен сум да му подадам рака на Иванов
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Посебна осуда треба да дпмне ?!? Ај пиши тука темплејт за осуда на дпмне по твој терк, треба да се потпише нешто ?!?... Или пошто ги осудувам сдсм, автоматски значи дека ги бранам дпмне, пошто радарот од тој момент натака престанува да работи?!?
Не, не треба посебна осуда таман работа :). Онака прашав јас пошто секој втор пост ти е како сме ја изгубиле државата затоа што сдс дозволил да стои албанско знаме во Собранието. Па реков да прашам, дали и кога дуи беше во коалиција со дпмне и во секој ебан министерски кабинет имаше албанско знаме државата беше изгубена или тогаш расипаната салама поинаку делуваше? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom