Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
A

apidrone

Гостин
Не ми е во ред.Не сум вмровец море, само ако пиши човек нешто против Сдсм одма е Вмровец.Или па обратно.МЕНЕ не ми е во ред ни тоа за министер ни ова.Јас и тогаш сум се карал со хардкор вмровците и сум ги хејтал дека в скут седат,исто како што сеа се хејтам со вас овде.Не одговори ти, проблем ти е или не ?
Не ми е во ред. Чак и да нема врска со учк, типот не знае да води дебата (хинт: топ тема со него, милошоски и спасовски). Можеа да најдат поасален човек. Али има посуштински проблеми од тоа дали човекот што ќе дава збор у собрание и ќе отвара претреси е талат или не.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
смрт фашизмус - собода за народот
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Остај геријатрија имаше таму ликови кои Љубчо им праеше војна за да не им биде досадно, не е тоа тек така. Ќе видиме што ќе биде.
Кога почна кризава очекував момент на можен судир со најголем ризик да е апсење на паторот и братучедот. Настаниве за жал добија сосема поинаков тек и мислам дека до некаде им се отвараат можности да си ја тестираат способноста за правење нереди. Ова беше еден од тие моменти. Диво насеље беше исто спроведено од чавката (кој очекувам сериозно да ја загрози брколинда во лапање на затворскиот џекпот), ама таму инсистираа на меѓуетнички судир. Најбитно е дека другата страна не им ги прифаќа провокациите и е свесна дека за тие говна не вреди да се лежи, а уште помалку да се загине.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.869
Jas se soglasuvam so programata na novata REFORMSKA vlada, rast na ekonomijata, rusenje i zatvor na kriminalcite, vlez vo EU i NATO na drzavata, pa sea napravi analiza i matematika so sto se soglasuvam jas
Сето тоа во ред ама друго те прашав. И јас сум за минимална плата од 500 евра и се тоа што Заев што ветуваше без она за јадењето живи луѓе, најповеќе борбата со криминалот.
Или сметаш дека вакви транспаренти не спаѓаат во криминал?
 
W

wicked_1

Гостин
Гледам почнавте со знамиња ова она па си реков и јас едно од вториот државотворен народ да ставам. Старо е ама брка работа. Под старо мислам од времето кога Албанците беа нецивилизрани, небањати и непросветелни.
После шарената револуција се тоа се смени преку ноќ, ама сепак нека си стои.
Не е битно од кога е, битно е да ја заврши работата.
 
B

Beck's

Гостин
Сето тоа во ред ама друго те прашав. И јас сум за минимална плата од 500 евра и се тоа што Заев што ветуваше без она за јадењето живи луѓе, најповеќе борбата со криминалот.
Или сметаш дека вакви транспаренти не спаѓаат во криминал?
Smetam deka so rastot na ekonomijata ke gi snemuva i vakvite transparenti
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.972
Да уште сум на ставот дека Заев нема да праи влада. Грујо го одјеба Хојт со тоа што му кажа дека само нови избори прифаќа. Со тоа Хорхе доби нова команда како да пее па нема да има мандати. Ми се чини ќе има многу тепање периодов а може и до најлошото да дојде односно убиства. Јебига сите знаевме дека Наполеонот егејски нема да иде курбан без едно 2-3.000 мртви за негова душа.
Убао го прашаа Хојт дали Трамп знае дека е во Скопје... требало во Франција да оди...
а да не беше 1 Мај, заедно со Талат и влада ќе составеа набрзинка...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.869
Значи ако ме истепа албанец, да се бунам, а ако ме истепа македонец да прашам дали сакам уште.
Не туку кој и да те истепа во градски превоз за ум те истепал.[DOUBLEPOST=1493672821][/DOUBLEPOST]
Не е битно од кога е, битно е да ја заврши работата.
А таа работа би била која ?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.194
Поени од реакции
8.407

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.869
Smetam deka so rastot na ekonomijata ke gi snemuva i vakvite transparenti
Во ред тоа ако порасни економијата ке бидеме Шведска и кур ке не боли за се, ама пак не ми одгвори дали транспарентот ти пречи и дали ликовите што стојат зад него треба да се гонат?
Сигурно не очекуваш економијата да порасни за неколку месеци или години? Доттогаш треба да се толерираат или новата реформска власт треба брзо енергично и ефикасно да се справи со ваквите појави?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom