Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
А идната власт да ги реши и ликовите што го веат транспарентот. Знам дека сакаше и тоа да го напишеш ама ете во брзање заборави. Ете колку што гледам немаат ни фантомки. Пичкин дим работава, само дали ке сакаат? Што велиш ти вака по твое?
Od togas pominale 10 godini, zasto me prasuvas toa ili znaes deka ovie 10 godini vladata na vmro ne gi resil. Pa neli oni se patrioti a i spored logikava na kurir tiranskata platforma e aktuelna od 2007
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Да уште сум на ставот дека Заев нема да праи влада. Грујо го одјеба Хојт со тоа што му кажа дека само нови избори прифаќа. Со тоа Хорхе доби нова команда како да пее па нема да има мандати. Ми се чини ќе има многу тепање периодов а може и до најлошото да дојде односно убиства. Јебига сите знаевме дека Наполеонот егејски нема да иде курбан без едно 2-3.000 мртви за негова душа.
Е како те убеди у ова онаа геријатрија од четвртокот? Оној што ја тегнеше Рада ќе праи фрки?
Не викам дека нема да има циркуз, ама се виде капацитетот на бандава.
Сега најреално ми изгледа паралелни институции дека ќе тераат. Ќе кријат даљински од клими министерчињава на дпне - уште тоа им остана.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.874
Незнам , не памтам а и што е битно што се правело порано. За сега гледам јас, а сега по најново ова ни се најдобрите другарчиња. Изборните резултати недвоссмилсено го потврдија тоа. Така да утре кога пак на некој ке му ја скршат глата во некој автобус не заборавај дека тоа е за ум, не ви мислат ништо лошо. Сепак ќотекот е од рајот излезен( така барем велат религиозните ).
Па и сега се тука некаде, не помина ни пола година откако беа министри во владата на ВМРО, Аљи им беше почесен гостин за ручек и вечера и нив.
Ќе ни ја кршат главата ако живееме тука, нажалост ова нема да биде држава, веќе е поделена, а кој и да дојде на власт нема да смее без Албанците да направи Влада, тоа го диригираат од надвор и така ќе биде.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
Да уште сум на ставот дека Заев нема да праи влада. Грујо го одјеба Хојт со тоа што му кажа дека само нови избори прифаќа. Со тоа Хорхе доби нова команда како да пее па нема да има мандати. Ми се чини ќе има многу тепање периодов а може и до најлошото да дојде односно убиства. Јебига сите знаевме дека Наполеонот егејски нема да иде курбан без едно 2-3.000 мртви за негова душа.
Би се кладел со тебе околу ова ама не спаѓаме во иста каста. Ај по еден сендвич, толку можам.
 
A

apidrone

Гостин
Незнам , не памтам а и што е битно што се правело порано. За сега гледам јас, а сега по најново ова ни се најдобрите другарчиња. Изборните резултати недвоссмилсено го потврдија тоа. Така да утре кога пак на некој ке му ја скршат глата во некој автобус не заборавај дека тоа е за ум, не ви мислат ништо лошо. Сепак ќотекот е од рајот излезен( така барем велат религиозните ).
А што као ако македонец ми ја искрши главата тогаш тоа е братски ќотек, од рајот излезен, така?
 
S

silmarillion

Гостин
Е како те убеди у ова онаа геријатрија од четвртокот? Оној што ја тегнеше Рада ќе праи фрки?
Не викам дека нема да има циркуз, ама се виде капацитетот на бандава.
Сега најреално ми изгледа паралелни институции дека ќе тераат. Ќе кријат даљински од клими министерчињава на дпне - уште тоа им остана.
Остај геријатрија имаше таму ликови кои Љубчо им праеше војна за да не им биде досадно, не е тоа тек така. Ќе видиме што ќе биде.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.135
Поени од реакции
11.203
А што као ако македонец ми ја искрши главата тогаш тоа е братски ќотек, од рајот излезен, така?
Се думав одамна да те прашам.Дали ти е тебе во ред тоа што се избра ТАЛАТ ЏАФЕРИ за претседател на собрание ? Ти пречи или не ? да/не одговор само очекувам
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
Od togas pominale 10 godini, zasto me prasuvas toa ili znaes deka ovie 10 godini vladata na vmro ne gi resil. Pa neli oni se patrioti a i spored logikava na kurir tiranskata platforma e aktuelna od 2007
Остави ти ја логиката на курир, плусинфо, либертас итн итн.
Старата власт очигледно беше неспособна тоа да го реши и затоа ја смени народот на избори. Таа е веќе минато свршено време. Мене за новата ме интересира дали ке го реши и што ме интересира уште повеќе Ти дали очекуваш новата влада да ги реши? И бонус прашање дали се согласуваш со транспарентот или онака Ок ти е?
 
A

apidrone

Гостин
Се думав одамна да те прашам.Дали ти е тебе во ред тоа што се избра ТАЛАТ ЏАФЕРИ за претседател на собрание ? Ти пречи или не ? да/не одговор само очекувам
Дали тебе ти е во ред талат џафери за министер за одбрана (многу поосетлива позиција отколку спикер)?
 
B

Beck's

Гостин
Остави ти ја логиката на курир, плусинфо, либертас итн итн.
Старата власт очигледно беше неспособна тоа да го реши и затоа ја смени народот на избори. Таа е веќе минато свршено време. Мене за новата ме интересира дали ке го реши и што ме интересира уште повеќе Ти дали очекуваш новата влада да ги реши? И бонус прашање дали се согласуваш со транспарентот или онака Ок ти е?
Jas se soglasuvam so programata na novata REFORMSKA vlada, rast na ekonomijata, rusenje i zatvor na kriminalcite, vlez vo EU i NATO na drzavata, pa sea napravi analiza i matematika so sto se soglasuvam jas
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.135
Поени од реакции
11.203
Дали тебе ти е во ред талат џафери за министер за одбрана (многу поосетлива позиција отколку спикер)?
Не ми е во ред.Не сум вмровец море, само ако пиши човек нешто против Сдсм одма е Вмровец.Или па обратно.МЕНЕ не ми е во ред ни тоа за министер ни ова.Јас и тогаш сум се карал со хардкор вмровците и сум ги хејтал дека в скут седат,исто како што сеа се хејтам со вас овде.Не одговори ти, проблем ти е или не ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
Па и сега се тука некаде, не помина ни пола година откако беа министри во владата на ВМРО, Аљи им беше почесен гостин за ручек и вечера и нив.
Ќе ни ја кршат главата ако живееме тука, нажалост ова нема да биде држава, веќе е поделена, а кој и да дојде на власт нема да смее без Албанците да направи Влада, тоа го диригираат од надвор и така ќе биде.
Уште се министри ;)
А со ова последното дека диригират од надвор, зарем се сомневаш во ЕУ и САД дека ни мислат лошо. Сите нивни постапки притисоци, заушки, шамари се само за наше добро. Да се испочитува вољата на граѓаните искажана на последните избори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom