Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
Прегледај го приврзокот 169888

Демек од Тетово е сликава од денес, да проверат во мерџото гратис пакет кока има.
Е ова е што не ебава нас во здрав мозок у курац да се носат и ВМРО и СДСМ, не доведоа до ситуација како Колумбија во време на Ексобар, гарантирам дека нема никој да преземе ништо и да изврши претрес и тужби за неовластено носење на автоматско оружје кај идиотиве, полицијата не смее да помисли да им направи претрес.
Ова е од порано, ко ве тепаја по автобуси и во глобала каде ке стигнеја, ко беа лоши и небањати, да не речам ко беа племе. Сега ни се најдобри другарчиња. Добро бе кај живејш ти?
 
S

silmarillion

Гостин
Титови леви сили...тоа е тој подем на крајната десница. ебаве десницата шитна идеали за буткана со макробиотика што ни куче не ја јаде.

А постоиве на фб дека ВМРО не застанало против апсењата на протестиве и дека толку им било на Грујо и компанија демек немало да ги гласаат нивните више :))) Абе муда немате да заокружите друга бројка од што имате страв у коски.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.641
Поени од реакции
36.307
... сега ми текна за еден интелектуалец, никој сега не ни го спомнува не знам ни зошто, а баш би било актуелно двојниот аршин на насилство кон преставници на Собранието, како пример...
човеков кој не е баш млад, што во политичкиот живот влегол како независен пратеник при независна Македонија....итн...итн...претедент за највисока функција на државата Преседател на Македонија, се прашувам кој му го смени личниот опис? дали некој одговараше, дали некој му помогна во незавидниот напад на ем побројни ем помлади ? сведоци ? присутни ? дали некој направили нешто да не го скршат човеков при бел ден, без разлика од кај е и што е? а вчера ми се собираат за некое мртво куче? овде ми зборувате за насилство? а ова што е ? уметнички перфоманс? се собра некој за петиција што го скршија човеков?
е сега кога ќе видам дека тешко повредените од скорешните ,,ненаместени настани,, , веднаш скокнаа со интервијуа на разни ТВ со укажување на прес конференции со завои и фластери на себе укажувајќи дека народот е стока која силува и тепа (народ сум и јас и сите мои роднини и пријатели мене ли ме вреѓаат??) (наместо да бидат во кревет на домашно лекување и да се смират и тие и нивното семејство за претрпениот немил настан ? кој бил во постела ? само еден изгледа кој и бил повреден што не давал ТОЈ изјави? )..
друго што ми остана неразјаснето, зарем во таква ситуација во Собрание кога во таков мал простор има толку луѓе, паника, врисоци чие ехо уште пострашно го прави -некој во тој момент може да направи идеални фотографии кога сите се тресаат од лошата состојба некој може да фотографира и снима ? ако не му е таа улога тоа да го стори колку може подобро, а да не му се тресе раката ?
кој овде глуми?
-Изгледа овој легнатиов глуми !!!!



лека ноќ Македонијо, каде и да си ! :oeoeoe:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
Ами Грујо им отвори универзитети и сеа се учени, Бранко само ги тепаше.
Ето видиш, Бранко е крив.
Туку не ми одговори на прашањето.[DOUBLEPOST=1493669765][/DOUBLEPOST]
Титови леви сили...тоа е тој подем на крајната десница. ебаве десницата шитна идеали за буткана со макробиотика што ни куче не ја јаде.

А постоиве на фб дека ВМРО не застанало против апсењата на протестиве и дека толку им било на Грујо и компанија демек немало да ги гласаат нивните више :))) Абе муда немате да заокружите друга бројка од што имате страв у коски.
Уште си на ставот дека Заев нема да направи влада или маж рекол маж одрекол ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
... сега ми текна за еден интелектуалец, никој сега не ни го спомнува не знам ни зошто, а баш би било актуелно двојниот аршин на насилство кон преставници на Собранието, како пример...
човеков кој не е баш млад, што во политичкиот живот влегол како независен пратеник при независна Македонија....итн...итн...претедент за највисока функција на државата Преседател на Македонија, се прашувам кој му го смени личниот опис? дали некој одговараше, дали некој му помогна во незавидниот напад на ем побројни ем помлади ? сведоци ? присутни ? дали некој направили нешто да не го скршат човеков при бел ден, без разлика од кај е и што е? а вчера ми се собираат за некое мртво куче? овде ми зборувате за насилство? а ова што е ? уметнички перфоманс? се собра некој за петиција што го скршија човеков?
е сега кога ќе видам дека тешко повредените од скорешните ,,ненаместени настани,, , веднаш скокнаа со интервијуа на разни ТВ со укажување на прес конференции со завои и фластери на себе укажувајќи дека народот е стока која силува и тепа (народ сум и јас и сите мои роднини и пријатели мене ли ме вреѓаат??) (наместо да бидат во кревет на домашно лекување и да се смират и тие и нивното семејство за претрпениот немил настан ? кој бил во постела ? само еден изгледа кој и бил повреден што не давал ТОЈ изјави? )..
друго што ми остана неразјаснето, зарем во таква ситуација во Собрание кога во таков мал простор има толку луѓе, паника, врисоци чије ехо уште пострашно го прави -некој во тој момент може да направи идеални фотографии кога сите се тресаат од лошата состојба некој може да фотографира и снима ? ако не му е таа улога тоа да го стори колку може подобро, а да не му се тресе раката ?
кој овде глуми?
-Изгледа овој легнатиов глуми !!!!



лека ноќ Македонијо, каде и да си ! :oeoeoe:
Глуматор.
 
B

Beck's

Гостин
Име, прочитај на Курир што напишале кога е развеено знамево. Таму долу негде пред крајот на текстот.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/zaev-pochna-so-tiranskata-platforma-ne-me-vikaj-firom-vikaj-me-ilirida-makedonija-pred-raspad-foto/

-Не ме викај ФИРОМ, викај ме Илирида, гласи порака на огромниот транспарент кој денеска во Тетово го развеаја поддржувачите на Заев.
Dobro zar e mozno do tolku idioti da bidat.
Slikata e od 2007 ama dobro motiv plus za idnata vlast da resi i vakvi avtori.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
тодор петров, ментолот што цел живот гнете од пари од глупа дијаспора е интелектуалец само по параметри на дпне :facepalm:

Врвови во интелектуалната кариера на дотичниот:
1. крс (и кандило) пред џеваир кулите у Лисиче (со џамија у најава) и
2. ќотек заради неуспешно поставен крс у Бутел (територија врз која дпне нема надлежност и интерес да има надлежност врз истата).

Дај у МАНУ да го стаиме побрзо!
 
S

silmarillion

Гостин
Уште си на ставот дека Заев нема да направи влада или маж рекол маж одрекол ?
Да уште сум на ставот дека Заев нема да праи влада. Грујо го одјеба Хојт со тоа што му кажа дека само нови избори прифаќа. Со тоа Хорхе доби нова команда како да пее па нема да има мандати. Ми се чини ќе има многу тепање периодов а може и до најлошото да дојде односно убиства. Јебига сите знаевме дека Наполеонот егејски нема да иде курбан без едно 2-3.000 мртви за негова душа.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Прегледај го приврзокот 169888

Демек од Тетово е сликава од денес, да проверат во мерџото гратис пакет кока има.
Е ова е што не ебава нас во здрав мозок у курац да се носат и ВМРО и СДСМ, не доведоа до ситуација како Колумбија во време на Ексобар, гарантирам дека нема никој да преземе ништо и да изврши претрес и тужби за неовластено носење на автоматско оружје кај идиотиве, полицијата не смее да помисли да им направи претрес.
Не горната фотографија, куќите со гаражи не ми личат како да се од македонија, некако амерички ми изгледаат...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.872
Ова е од порано, ко ве тепаја по автобуси и во глобала каде ке стигнеја, ко беа лоши и небањати, да не речам ко беа племе. Сега ни се најдобри другарчиња. Добро бе кај живејш ти?
Вакви идиоти ниту македонци ниту албанци би имал за „најдобри другарчиња“, овие ти се нажалост родени како луѓе, единствено може да служат како сапун или кастрирани и како робови, камшикот и нека крши камења.
Што мислиш ти ВМРО не ги сака ваквите, само СДСМ си ги почитува и ни ги наметнува?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.872
Не горната фотографија, куќите со гаражи не ми личат како да се од македонија, некако амерички ми изгледаат...
Не знам каде е, налетав на фб беше објавена и напишано имаа дека е во Тетово, нажалост не се гледа добро таблицата на мерџото дали е наша или странска.
Ако има некој од Тетово, би можел да каже дали ја препознава, не го знамдо толку добро Тетово.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
Dobro zar e mozno do tolku idioti da bidat.
Slikata e od 2007 ama dobro motiv plus za idnata vlast da resi i vakvi avtori.
А идната власт да ги реши и ликовите што го веат транспарентот. Знам дека сакаше и тоа да го напишеш ама ете во брзање заборави. Ете колку што гледам немаат ни фантомки. Пичкин дим работава, само дали ке сакаат? Што велиш ти вака по твое?
 
A

apidrone

Гостин
... сега ми текна за еден интелектуалец, никој сега не ни го спомнува не знам ни зошто, а баш би било актуелно двојниот аршин на насилство кон преставници на Собранието, како пример...
човеков кој не е баш млад, што во политичкиот живот влегол како независен пратеник при независна Македонија....итн...итн...претедент за највисока функција на државата Преседател на Македонија, се прашувам кој му го смени личниот опис? дали некој одговараше, дали некој му помогна во незавидниот напад на ем побројни ем помлади ? сведоци ? присутни ? дали некој направили нешто да не го скршат човеков при бел ден, без разлика од кај е и што е? а вчера ми се собираат за некое мртво куче? овде ми зборувате за насилство? а ова што е ? уметнички перфоманс? се собра некој за петиција што го скршија човеков?
е сега кога ќе видам дека тешко повредените од скорешните ,,ненаместени настани,, , веднаш скокнаа со интервијуа на разни ТВ со укажување на прес конференции со завои и фластери на себе укажувајќи дека народот е стока која силува и тепа (народ сум и јас и сите мои роднини и пријатели мене ли ме вреѓаат??) (наместо да бидат во кревет на домашно лекување и да се смират и тие и нивното семејство за претрпениот немил настан ? кој бил во постела ? само еден изгледа кој и бил повреден што не давал ТОЈ изјави? )..
друго што ми остана неразјаснето, зарем во таква ситуација во Собрание кога во таков мал простор има толку луѓе, паника, врисоци чие ехо уште пострашно го прави -некој во тој момент може да направи идеални фотографии кога сите се тресаат од лошата состојба некој може да фотографира и снима ? ако не му е таа улога тоа да го стори колку може подобро, а да не му се тресе раката ?
кој овде глуми?
-Изгледа овој легнатиов глуми !!!!



лека ноќ Македонијо, каде и да си ! :oeoeoe:
Па ништо не му е, си лежи на кревет, добил модринка од некој што го удрил несакајќи...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.868
Вакви идиоти ниту македонци ниту албанци би имал за „најдобри другарчиња“, овие ти се нажалост родени како луѓе, единствено може да служат како сапун или кастрирани и како робови, камшикот и нека крши камења.
Што мислиш ти ВМРО не ги сака ваквите, само СДСМ си ги почитува и ни ги наметнува?
Незнам , не памтам а и што е битно што се правело порано. За сега гледам јас, а сега по најново ова ни се најдобрите другарчиња. Изборните резултати недвоссмилсено го потврдија тоа. Така да утре кога пак на некој ке му ја скршат глата во некој автобус не заборавај дека тоа е за ум, не ви мислат ништо лошо. Сепак ќотекот е од рајот излезен( така барем велат религиозните ).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom