Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 април 2008
Мислења
10.684
Поени од реакции
11.916
‘Исти се‘ - ренген за препознавање Вмровци.
Оф кутра душичка ти, продолжи да си го кажуваш тоа на себеси, па можеби еден ден ќе веруваш откако ќе си ја повториш истата лага 100 и повеќе пати. :tapp:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Амнестија барале. :lolzz::lolzz::lolzz:
За што амнестија, што тепаа криминалци во собрание? :)
Треба воопшто да не се покренат обвиненија за нив.

Амнестија даваат на криминалци шо прават пљачки од милиони евра и на терористи...
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.684
Поени од реакции
11.916
Немаат сите лукзус ко тебе шизофреници да глумат со јутуб видеа за теории на заговор, и да тропкаат дефиниции за политика и правни поими за кои немаат 2 книги прочитано.

Твоево сите се исти & се е у рет, редовна пракса јбг, можеш у гз да си го набуташ.
Наративов на Филипчо од ДД кој едно време ќе буташе режим, веќе си го истера мандатот и намената.
Ако реалноста за тебе е луксуз, тоа е твој проблем, за мене реалноста е секојдневна појава.

Па сега ако ти сакаш да веруваш дека едниве се лошите, а другиве се добрите, наспроти реалноста дека едните се бетер, а другите се уште побетер, тоа е твој проблем.

Мој совет ти е да си го набуташ твоето лично мислење за добрите наспроти лошите во оној отвор кој ни на нудистичка плажа нема да види сончева светлина, а реалноста да ја прифатиш онаква каква што е, а не како луксуз.

Верувај ми, полесно ќе спиеш навечер и нема да се плашиш од едните криминалци наспроти другите криминалци. ;)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.684
Поени од реакции
11.916
Може да имаш некоја субституирана реалност, па затоа пола свет не ти се совпаѓа и е ти е по ќејф.
Секаде гледаш формула, позадина & јутуб сторија, класичен јутуб дебил.

Може ти е од недостаток на светлина, може требало повеќе да те пуштаат да си играш надвор како мал, а може и требало на факултет да те запишат...

Вака ти Декстер дебилот кој има стравови од корпоративна контрола, илуминати, сорос и фетула ѓулен, да коментира што треба некој друг да прави е апсурд.
Сигурен си дека говориш за мене, а не за себеси ?

Бидејќи јас не помнам било каде да сум објавувал коментари за овие кои ги спомнуваш, поправи ме ако грешам.

Патем, овие кои ти ги поддржуваш, а за кои велиш дека се народни претставници на 600.000 народ, беа на власт од 1992 до 1994, од 1994 до 1998, и од 2002 до 2006, а во тоа време немаше YouTube, кој почна со работа дури во февруари 2005, но сепак и без YouTube реалноста се гледаше на улиците во луѓето кои преку ноќ станаа стечајци, загубари, невработени, не дека и пвеводбениците беа нешто поарни кога беа на власт од 1998 до 2002 и од кога се дојдени на власт од 2006 година па наваму, но сепак реалноста и без YouTube е забележлива и ептен знае да боли.

Е сега, не знам на кој факултет те школувале тебе твоите, ако те школувале на факултет за идиотизам, разбирливо е да ја перцепираш реалноста како субституирана реалност, но за тоа ќе мораш да ги обвинуваш твоите, а не мене.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
За што амнестија, што тепаа криминалци во собрание? :)
Треба воопшто да не се покренат обвиненија за нив.

Амнестија даваат на криминалци шо прават пљачки од милиони евра и на терористи...
Како на пример дпмне кога ги амнестираше учк така? На таков пример мислиш нели? :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Џабе е ако бидат обвинети само за учество во толпа, наместо за тероризам и обид за убиство.
обид за убиство треба на тој што пукаше во плафон и куршумот во рикошет погоди еден дечко...Што праеме ако куршумот погодеше некоја важна фаца, како Заев или Али ?
Тепање без оружје може да се оквалификува како обид за убиство ако жртвата има тешки повреди, опасни во живот, со коматозна состојба... ете тој алпинистот во предизборие 2016-а беше во кома 5 дена па ништо, ѓоа не ги најдоа рекетарите и Спасовски се забошоти..
А обично тепање имаше и порано во Собранието наше и е нормална пракса во доста држави, но воглавном меѓу самите пратеници...
..
Талат и Орхан се фатија за гуша

а има и други тепачки..
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Хахах фикусот пак си ги изеде гомната што ги испосра за недавањето мандат. Каков лик, не срами по светот ко демек не ни е доста па уште тој фалеше.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
обид за убиство треба на тој што пукаше во плафон и куршумот во рикошет погоди еден дечко...Што праеме ако куршумот погодеше некоја важна фаца, како Заев или Али ?
Тепање без оружје може да се оквалификува како обид за убиство ако жртвата има тешки повреди, опасни во живот, со коматозна состојба... ете тој алпинистот во предизборие 2016-а беше во кома 5 дена па ништо, ѓоа не ги најдоа рекетарите и Спасовски се забошоти..
А обично тепање имаше и порано во Собранието наше и е нормална пракса во доста држави, но воглавном меѓу самите пратеници...
..
И јас мислам дека тие неранимајковци не треба да се теретат за убиство. Тие треба да се гонат за нанесување на физички повреди, за неовластен упад во службени простории, спречување на службени лица во извршување на нивни задачи, уништување на државен имот, закани и навреди, учество во толпа, кражба, закани по живот и здравје.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
@Ireal prvo tipot e sluzbeno lice od MVR so dozvola za poseduvanje oruzje. Imas krajno zagrozena bezbednost, pa duri vo momentite i zagrozuvanje na zhivotot na lugje.
Ti zboruvas za tepachka ko mislis ovie bagabontive im rekle "sakate li ferka 5na5"?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Како на пример дпмне кога ги амнестираше учк така? На таков пример мислиш нели? :)
Така де, дпмне учк, сдс Зоран Заев итн...

Значи во оваа вукојебина нормално е да се амнестираат терористи и криминалци и тие истите да бидат заштитени од полицијата, а народот шо им удри по некоја воспитна да биде тепан и обвинет... :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Џабе бе, не им иде памет и пак продолжуваат со истите методи со кои губат. Прави психопати.

http://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/ulitsata-na-kej-nabrzina-poplochena-ne-go-docheka-zhernovski-da-ja-stopira-gradbata/

УЛИЦАТА НА КЕЈ НАБРЗИНА ПОПЛОЧЕНА, НЕ ГО ДОЧЕКА ЖЕРНОВСКИ ДА ЈА СТОПИРА ГРАДБАТА

На еден ден пред Денот на трудот, вчера среде продолжениот празничен викенд, ударнички педесет работници ангажирани од фирмата „Аполо инженеринг“ ја изградија спорната улица на Кеј 13 Ноември по целата нејзина должина. Од хотелот „Холидеј Ин“ до рампата за подземниот паркинг за зградата во која е сместен „Телеком“, во близина на каруселот, ги вадеа старите плочки и поставуваа нови. Стигнаа на улицата в зори, во 04.30 часот и не престанаа со работа дури не стигнаа на другиот крај на шеталиштето, кај каруселот. Работеа дури и кога се стемни.
бев пред 10 дена по кеј, катастрофа... не е проблем што се прави улица или ќе се направи, туку тамо фрчат разни комбиња а и коли, а 3-4 кучиња трчаат и лаат по комбињата. Која демагогија на кафанџиите, па нив како им доставуваат пијалоци и друго, со колички на рака ???
Таму си имало порано улица, па и џафте корзо таму беше...работата е да има рампа и да се контролира само камионот за смет да влегува... ако нема контрола возила ќе влегуваат...
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.684
Поени од реакции
11.916
Дебил остај ја филозофијата, одговори ми на ова.

Од каде земаат легитимитет пратениците што ги нападнавте во собрание и во колкава бројка е тој?

Оставија историјата од која си исфрустриран на било каков начин, пробај низ некоја поконкретна призма да ми одговориш?
Значи на факултет за дебилизам те запишале твоите, па добро, ако до толку ти функционирала црпката, на здравје нека ти е.

Не знам кој кого нападнал, јас во животот само два пати сум присуствувал на протести, и тоа на средношколски протести, на почеток од учебна година и никогаш повторно. И видов на дело колку твоите народни претставници не` послушаа мене и моите соученици = исто колку што и пвеводбениците ги послушаа студентите и средношколците во 2014 кога протестираа против екстерното тестирање.

Ако ме прашуваш мене, единствено ми е жал бидејќи не сите 123 таканаречени народни претставници - како што ти ги нарекуваш - не си ја добиле заслужената доза од бакшишот, и онака се платени со народни пари - бидејќи се народни претставници, како што ти ги нарекуваш - па и со народни пари се лекуваат, извадија живи глави и ќе продолжат да им ја цицаат крвта на граѓаните како и досега.

За разлика од нив, имаш деца и стари луѓе кои боледуваат и молат за помош, но за нив нема пари, ама затоа ќе има пари за барокот на пвеводбениците и за двојазичните преведувачи на овие твоиве народни претставници на 600.000 народ, блазеси ти, ептен убаво те научиле на твојот факултет за дебилизам, само продолжи така.

600 иљади!!!
попопо то е импресивна бројка!
Така вели @wicked_1 во пост #25257, уште да знае кај беа тие 600.000 народ да му ги бранат неговите народни избраници на топол четврток, па можеби ќе напредува на интелектуално ниво од дебил на морон.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom