Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тоа што САД и ЕУ го признаа Џафери само по себе и не ми е така битно, но самото тоа што Џафери стана престедател на собранието. Како беше онаа реклама за MasterCard
.
Ако ти дадам слики од протестот на 1ви март 2013та година, ќе можеш да се покажеш со прст или да се заокружиш, (веќе) опозиционерски кажано?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Мене не ми е јасно зошто изборот не се направи во предпладневните часови, туку се чекаше цела таа маса народ да се собере пред собрание и да им се потпали фитилот!?
Ако не друго, барем немаше да има инциденти.
Затоа што Трајко не го дозволуваше тоа, но по деловникот после 18 можат без Трајко да ја прескокнат точката која Трајко ја развлекуваше до бескрај и да изберат спикер.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Пензионери?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Точно имаше и пензионери (под очигледно дејство на алкохол), но имаше и возрасни мажи од 30-50 години. Што е битно колку години имаат кога нанесените повреди по главите се со предмети.
Ги тепаа стари и изнемоштени лица. Не сакаш да ги тепаат прави мажи.
Еве и тебе да те цитирам. Стари и изнемоштени лица со фантомки а? Абе ај не сери.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.744
Поени од реакции
1.496
Грешиш, шпоновите беа мирни и не бараа ништо се додека зајко не се појави во швицарска за да проси гласови .Виде дека од бомби и СЈОк ништо не бива .Ова е војна и нека си признаат сите . Се решава некако , кога веке ги отворија картите пред народот , нека седнат на маса машки сите нека направат кој што како , или избори или се по старо .
Другар ако размислиш ќе видиш дека зад се ова стои надворешниот фактор ЕУ и САД го признаа Талат за нов претседател на собранието според нив е легитимен. Еу има забелешка дека кога шарените фарбаа и кршеа полицијата ги упси и ги судеа дел од демократските граѓани кои си ги бараа правата во режимот и диктаторството од страна на ДПМНЕ. Сега се додека протестантите на дивјачката и партиски послушници на заедничка Македнија не бил уапсен ниту осуден некој. Во случајов сега СДС ќе глуми жртва , а меѓународниот фактор ќе направи трета албанска држава на балканот. Никој не верува во тоа , па и на Милошевиќ никој не му веруваше дека ќе се отцепи КОсово ...
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Зошто не дојдовте заедно да ги тепаме пратениците кога беше протестот против Талат?
Ти навиваше пред монитор ти а напишеш нешто лажеш дај доказ дека си бил...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Ако ти дадам слики од протестот на 1ви март 2013та година, ќе можеш да се покажеш со прст или да се заокружиш, (веќе) опозиционерски кажано?
Со сигурност не. Немам јас одено досега нити на митинг, нити на протест било насилен или мирен. Многу пати досега имам напишано дека не поддржувам улична демократија. Не ги поддржав нити шарените, нити овие, нити пленумците ни курци ни палци.
Ама добро и што ме цитира.
Го памтиш муабетот што го правевме пред незнам месец, месец и пол ?
 
T

templar55

Гостин
Точно имаше и пензионери (под очигледно дејство на алкохол), но имаше и возрасни мажи од 30-50 години. Што е битно колку години имаат кога нанесените повреди по главите се со предмети.

Еве и тебе да те цитирам. Стари и изнемоштени лица со фантомки а? Абе ај не сери.
Епа тоа де. Како можеш да докажеш дека е млад ако има фантомка на глава. Може е тазе пензионер. Ја викам пензионер со фантомка дека е, ај ти докажи дека не е.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Точно имаше и пензионери (под очигледно дејство на алкохол), но имаше и возрасни мажи од 30-50 години. Што е битно колку години имаат кога нанесените повреди по главите се со предмети.

Еве и тебе да те цитирам. Стари и изнемоштени лица со фантомки а? Абе ај не сери.
Ти ги тестираше дека се под алкохол или?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Со сигурност не. Немам јас одено досега нити на митинг, нити на протест било насилен или мирен. Многу пати досега имам напишано дека не поддржувам улична демократија. Не ги поддржав нити шарените, нити овие, нити пленумците ни курци ни палци.
Ама добро и што ме цитира.
Го памтиш муабетот што го правевме пред незнам месец, месец и пол ?
Да кажеш дека нешто не ти се допаѓа во време на владеење на одредена партија не е улична демократија, едноставно демократија. Не сум ни јас за уништување на приватни и/или јавни институции, не затоа што можеби не заслужиле, туку затоа што од парите на граѓаните ќе се санираат штетите за истите.

Иначе не, потсети ме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom