Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
T

templar55

Гостин
мрази али не се заканувај.
Мора да научиш да дискутираш културно и смирено, вака неуртичен и под стрес ќе си имаш мака со здравје и може да скинеш конци пред време од срце или рак
Човече пијам пивце, си слушам музика и си дискутирам нормално, не знам кај гледаш нервоза. Напротив, ја пробувам да дискутирам нормално ама ке се појави некоја будала и ти вика у затвор ке идеш пошто немаш исто мислење со мене. Не знам кој е под стрес...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
http://faktor.mk/ivanov-se-popishmani-kje-ima-vreme-za-sredba-so-hojt-ji-koj-doagja-utre


Utre ke pukaat zaushki u Pretsedatelskiot kabinet. Zasluzeno. Nemal vreme fikusot. Posle ovaa poseta, veruvam deka sve ke si dojde na svoe mesto. Idat dobri vreminja, definitivno.
Во интервјуто со грујо на Телма, го прашаа дали контактира со иванов ? Тој одговори зошто би збореле.
На интервјуто, ги пушти низ вода сите т.е се огради од нив демек сите тие на своја рака го правеле тоа, а фикусот изгледа знае дека ќе наебе, па сега ќе се пазари да помине со полесно.
Треба да се види што ќе биде на средбата, пошто ако иванов попушти тоа е баш почетокот на крајот на груевски.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Во интервјуто со грујо на Телма, го прашаа дали контактира со иванов ? Тој одговори зошто би збореле.
На интервјуто, ги пушти низ вода сите т.е се огради од нив демек сите тие на своја рака го правеле тоа, а фикусот изгледа знае дека ќе наебе, па сега ќе се пазари да помине со полесно.
Треба да се види што ќе биде на средбата, пошто ако иванов попушти тоа е баш почетокот на крајот на груевски.
Jas sum ubeden deka na pres posle sredbata ke izleze kako modar patlidzan. Ke bide prifaten novoizbraniot pretsedatel na Sobranieto, a moze ke pobara sredba so noviot premier vo vtornik, za da go predade mandatot.
 
M

mar30

Гостин
:cujte::popce:

Novata istorija napisana za eden i edenstveniot, nezamenliviot Makedonec, Crpko, bez glava (i-secena :drk:)
:boksix::vozbud::oeoeoe:[DOUBLEPOST=1493436439][/DOUBLEPOST]

Imase snimki i za tepackata na kaleto , kade sipurkite tepaa.Ima svedoci i za napadot vo butel koga se osvetuvase krstot ....Silniot i jak selja<k> go jadese najveke, a zosto :toe::uzi:?Makedoncite se na noze i dosta trpea ugnetuvanje i spiuniranje.Posle se da vidime koj ke napravi vlada i kakva lekcija naucil.Srbite da ne ripaat kako zaklan petel, mozat za mandaloto da ni se fatat i da ucat za patriotizam, kako se saka tatkovina.
Албанците се радуваат на такви како тебе,вие им давате џокер во рака.
Жално е што најверојатно албанците ке се осветат и ке наебе некој сосем трет кој нема врска со протестите.
Груевски нема што да изгуби затоа ке иде до крај,се знае дека со формирање влада тој ке остари во затвор и ке му биде земено се што украл,таквите како тебе се само куртон за него.
Прво јавно повика да се брани државата за да пред два дена да изјави дека секој насилник кој ја бранеше државата ке одговара пред законот.
Покуртон од ова здравје,барем да застанеше Груевски во први редови со вас и да ве поддржеше но не тој ко куртон ве искористи... а вие такви ко шо ве дал господ не ви е доволно уште сакате...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Човече пијам пивце, си слушам музика и си дискутирам нормално, не знам кај гледаш нервоза. Напротив, ја пробувам да дискутирам нормално ама ке се појави некоја будала и ти вика у затвор ке идеш пошто немаш исто мислење со мене. Не знам кој е под стрес...
Ти повикуваш и се закануваш со убиства кое лично ќе си ги правел. То можеби кај вас децата е нормално aли повици и закани за убиства и преку интернет се кривични дела со запретени затворски и парични казни. И до сега во Македонија се осудени такви лица
 
И

Име И Презиме

Гостин
Како што убивавте на кале? :pos: една дешавка со шипци и бегавте ко прле пред магаре. Што не удревте некој од дуи или беса? Или немате муда за такво нешто?
Nebitni se ko pesacki u cair.Se znae koj i zosto bese tepan.Kazete eden po greska da e izmlaten.:pos:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Ova vika deka musa i branko ne bile. Moze na ova da go osporat.nema video zapis? Ama zboeam asalen video zapis,a ne snimka od telefon
Spored zborovite na Zaev, ne glasale od Besa, Tachi i Ahmeti ne bile tamu, drugiot od DPA ne glasal. Taka ispadnale 61. Video zapis asalen ne baraj, osven od snimki od bezbednosni kameri.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Spored zborovite na Zaev, ne glasale od Besa, Tachi i Ahmeti ne bile tamu, drugiot od DPA ne glasal. Taka ispadnale 61. Video zapis asalen ne baraj, osven od snimki od bezbednosni kameri.
Eve zaso ne se bira spiker na ovoj nacin. Sea mozat mvro da im go osporat poso nemaat zapisnik i slicno.kje recat deka ne se 61 glas
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom