Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
63 пратеника кои гласаа амнестија (оние кои наводно го убиле син му) и оние кои сакаа да ја делат Македонија до... Групчин. До Групчин, до Групчин, Македонски народе. Народе !
Абе што не ти е јасно, збориме за дедо у години, а не нинџа. Го гледаш дека едвај одеше, Шекерова сама му падна во рака.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Морон!Не реков дека сум кршел и тепал,реков дека сам по сопствена желба сум испаѓал на протест.
Ок оди сеа издркај си го на интервјуто од грујо и симни ми се од куров смрдеш.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Абе што не ти е јасно, збориме за дедо у години, а не нинџа. Го гледаш дека едвај одеше, Шекерова сама му падна во рака.
Шеќеринска (ботот) не глассаше амнестија, незнам тебе што не ти е јасно.
Џабе го оправдувате чинот/мотивот.

Знаеме многу добро кој е вистнскиот мотив.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Шеќеринска (ботот) не глассаше амнестија, незнам тебе што не ти е јасно.
Па не и дале шанса за тоа.
Затоа вчера се смешкаше со Заев, кога тој куртонот ја пееше албанската химна во собрание.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Па не и дале шанса за тоа.
Затоа вчера се смешкаше со Заев, кога тој куртонот ја пееше албанската химна во собрание.
Ајде бе!

Ја знаеш таа: До Групчин, до Групчин, Македонски народе. Народе ! ?
 
G

Goldie

Гостин
А кога полицаец тепа со пендрак му посакувате Куманово да му се случи.А овој може и пиштол да вади.И да убиеше некој ќе го оправдувавте.
Ајде прекини да јадеш гомна, тоа што една од тие што протестирале рекла “Куманово да ви се случи“ не значи сите дека го мислат тоа.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Чомовски можеби е прв новинар или можеби еден од поретките кој доби шанса да поставува ненарачани прашања на Груевски, само јас мислам дека можеше и пожестоко да е?
Последен пред чом беше Никола Поповски или како беше у емисијата Х/О, после тоа интервју не постоеше Х/О
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Eve vaka 2500 dolari ovde...350 danok na imot, 100 struja 160 priroden gas, 130 internet, TV i telefon, 300 osiguruvanje za avtomobil i imot kukja/ stan, transportni troshoci najmalku 100. ada ne zboruvam ako ti dojde red da menuvash prozori, pokriv ili driveway (pristap do garazha, neshto kako parking do kukjata) i najmalku 500 za zaemot shto si se zadolzhil da ja otplakjash kukjata, i na seto toa 13 % danok za gavramentot pa ti rachunaj koj zhivee vo raskosh a koj gladuva. Se razbira edno prosechno semejstvo pravi okolu 4000 mesechno so dvajca vraboteni. Edinstvena prednost shto ovde ja imame e politichkata stabilnost i nishto poveke.
Овде просечна плата е 23.000 денари. Месечен трошок за основни работи (без менување покриви и кредити за отплаќање) е 30.000
25% се невработени
30% се во категорија на сиромашни
од сите вработени, околу 12% земаат плата над 25.000 денари.
Сиромашниот во Америка е богаташ за Македонија.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Не требаше Чомовски да ја води, воопшто не го напаѓа.

Груевски е феномен, од таквите што ноќе те убиваат а дење те плачат.

Веројатно народот веќе знае како он функсионира, тоа што се случи вчера е само понасилна верзија на атакот во општина Центар и Жерновски ... а во бомбите слушнавме кој нарачуваше шамари.
Слушнавме исто така како се душевно се исполнуваше кога го рушеше Космос.

Како и со Лубе Бошковски што го снимаа легнат на земја и во близина на тоалет.

Сега глуми дека и за вчерашната агресија он нема појма а дека он бил пацифиста, како да не знаеме колку луѓе јадеа ќотек и лежеа затвор.

Финансискиот криминал е друга тема, многу богати станаа, провизии, тендери, плацеви, станови, бизниси...

Правда ? Што е тоа? Да не

И тебе да те прашам, бидејќи гледам јаранот по националност @Beck's одби да одговори.
Ок, веќе и да се знае дека ДМПНЕ се криминалци им се гледа крајот и во затвор ќе одат - и треба!

Дај вака ако може една осуда на некој од твоето племе? Па да му ебам мајката не е ваљда само Македонциве да се криминалци? Викаш никој од ДУИ при толку време делење фотељи со ДМПНЕвците не се огрешил и не "макнал" од медот?

Смеете да прозвете некој од нив или и на форум се плашите дека главата ќе ви летне?

Благодарам
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Охооо...

Јас бев НЕВРАБОТЕН 6 години (и тоа одкога мамето ми се еба дури завршам факултет) така да јас ако незнам што е мака, никој незнае. Тоа што сум успеал да постигнам нешто во животот на финансиски план сум пробал и успеал сам. Ниту некој ми помогнал, ниту ме поттурнал.
Значи никаков аир од досегашната власт не си видел.......
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Епа што не го кубе за коса И овој што им даде амнестија на тие што го извршија масакрот?
Прочитај го претходниот коментар. Не знам што толку ве вознемири обично кубење.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Бам ете ги шамарите. Ги избегна да ги дискутира копилето.
Шамарите според народното творештво спаѓаат во делот на воспитување, не насилство. Ко што слушаш он е народен човек, го чуствува пулсот на народот
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
И на Турција им имаат отворено скоро сите поглавја па чекаат едно 20-30 години.На србите јасно и гласно им кажаа мора косово да го признаат,Плус војска на Косово им дозволија што се коси со Кумановскиот договор,Харадинај им го ослободија...ехее.Ако се лажеме онда ок е.
Војска не му дозволија на Косово, Харадинај и Хаг го ослободи, можеби чоекот е невин по обвиненијата, а признавање на Косово дури и Меркел кажа дека не е услов (а и не може да биде услов за прием)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Ова не може, не е уставно. На пратеник функција му престанува само ако даде оставка, смрт или Собранието се самораспушти. Не може да биде отповикан, сем во случаи кога е сторено соодветно кривично (или слично) дело.
Не е УСТАВНО и да влезегуваме во воени сојузи а никој нема да се праша за влез во НАТО ,еве сега и во Црна Гора собранието реши а народ не сака., а и во Хрватска исто беше...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom