Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ako crkne nema poveke da go gledam, posto mi se gadi od negovite postojani zakani, tie sto ke begaat vo Bg neka begaat, bitno vie vistinskite patrioti tuka ke bidete.
Аман бе!
Ти па што си го загледал до толку, да не ти е симпатија ?

Па да, ние ќе останеме овде - не сме дунди.
 
T

templar55

Гостин
Као демек ти ќе земеш пушка и ќе ја браниш Македонија ?
("Македонија" = криминална структура, довчерашен им нивни тендер партнер ќе биде противничката страна)
Абе од "демек она демек ова" глеј што излезе. Демек ке протестираат-протестираа, демек ке влезат у собрание-влегоа, демек ке тепаат-тепаа(бајаги). Па ке биде и "демек ке се земе оружје во рака."
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
I oni, ko so gleam po net, gledaat deka dobar del go opravduva antizakonskoto i antiustavno postapuvanje.
antizakonski i antiustavno e toa sto go pravat vmro i veljanovski, odnosno pravea, go krsea delovnikot, za ova so albanskava himna se soglasuvam, e dno, iako na toa prethodese teatar vo sobranieto koj bese zapocnat od vmro.
Inace ova odamna se nadzirase i se znaese deka ke se desi, ama ne im pomina ko sto mislea deka ke im pomine, prvo, odzivot bese slab, i vtoro, uste tolku se zakopaa pred Zapadot, a bez niv i definitivno vmro se nisto momentalno, nularica, veke gi izgubija albanskite politicki faktori, veke Nikogas oni so niv nema da zastanat vo vlada, a situacijata e takva vo politicka Makedonija da ednostavno si prinuden so niv da koaliciras, i sea, posle ova denes, i definitivno i Zapadot ke se otkaze od niv so sto pred narodot ti se servira edna opcija vo momentov, a toa ne e vmro dpmne, bidejki so niv imas totalna izolacija, sto ke dovede do novi krizi i ekonomski kolaps na zemjava.

Ne si pravat vmro usluga samite na sebe so ovoj odnos, naprotiv, izgubija mnogu, namesto odma posle gubenjeto vlast da frcat ostavki u partija i da pocnat zdravo da se reformiraat, da ponesat odgovornost odredeni nivni clenovi, a del od niv i da se soocat so zakonot, oni se resija do kraj da branat par kriminalci, koristejki gi side sredstva koi im se na raspolaganje, zatoa i denes nitu eden policaec ne krena raka na niv, a bese napadnato sobranieto ( oni se pod komanda na chavkov ), sve ova si bese dobro iskalkulirano, ali epilogot, ko i niza drugi epilozi u zadnji godina 2, za niv e p-o-r-a-z-i-t-e-l-e-n.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.140
Поени од реакции
2.047
Абе од "демек она демек ова" глеј што излезе. Демек ке протестираат-протестираа, демек ке влезат у собрание-влегоа, демек ке тепаат-тепаа(бајаги). Па ке биде и "демек ке се земе оружје во рака."
Демек тогаш мајката ќе ви се ебе!!!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Абе од "демек она демек ова" глеј што излезе. Демек ке протестираат-протестираа, демек ке влезат у собрание-влегоа, демек ке тепаат-тепаа(бајаги). Па ке биде и "демек ке се земе оружје во рака."
Баш обратно е;
Самите тие тврдеа демек мирно ќе протестираат, демек нема да влезат во собрание, демек нема да нападнат никој доколку не се нападнати.

Е сега кога некој вели демек ќе земат оружје или ќе ја бранел маќедонија....
Има некој патерн, некоја низа.
Шема...

Македонија треба да се брани, да.
Од сопствените ни изроди - криминалци.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
891
Поени од реакции
1.419
Несакам погрешно да ме сватат луѓето , ама денес Зајко и пичкине од неговата партија нетребаше да бидат повредени.Требаше насилно и нив и нивните колеги од ВМРО да се однесат у некоја дупка и да се фрлат таму пошто ни ја испија крвта.А Зијадин Села , Талат Џафери и нивните сопартијци и сонародници требаше да се убијат од ќутек и да се преминеше од другата страна на Вардар за да биде појасна пораката.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.140
Поени од реакции
2.047
Села како е, слушам во Шооок соба бил? Да ми го поздравиш многу ако се разбуди.
Познати кучуња сте 100 на 1. Ама Заев ќе ви ги ебе мајките на дечиња како тебе. И да , живи луѓе ќе јаде, а ние ќе уживаме од страна.
 
T

templar55

Гостин
Баш обратно е;
Самите тие тврдеа демек мирно ќе протестираат, демек нема да влезат во собрание, демек нема да нападнат никој доколку не се нападнати.

Е сега кога некој вели демек ќе земат оружје или ќе ја бранел маќедонија....
Има некој патерн, некоја низа.
Шема...

Македонија треба да се брани, да.
Од сопствените ни изроди - криминалци
.
Само од криминалци ли треба да се брани?
 
T

templar55

Гостин
Познати кучуња сте 100 на 1. Ама Заев ќе ви ги ебе мајките на дечиња како тебе. И да , живи луѓе ќе јаде, а ние ќе уживаме од страна.
100 на 1 мислам дека беше вашата стратегија. Позната автобуска стратегија каде се крвнички тепани деца и мали девојчиња. Плус ние не тепаме шииптари на бајрам, имаме малце човечност. Али тоа ти е, кога си слаб удираш по деца.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Само од криминалци ли треба да се брани?
Да. Истите криминалци кои го назначија Талат како министер за одбрана, амнестираа Хашки случаји, правеа секаков криминал, согласни за промена на име, радикално ја исламизираа западна македонија, тргуваа со културното наследство (артефакти) и историја, оние кои предизвикаа воен конфликт (2001), оние кои иселија 500 илијади + од мкд, оние кои ги оставја на слобода транзициските профитери (од 91ва навака) меѓудругото правејќи зделки со нив... има список ептен долг е ме мрзи сега.[DOUBLEPOST=1493338831][/DOUBLEPOST]
He will be your worst nightmare :gjavol:
Комшија ми е, немам проблем.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.140
Поени од реакции
2.047
100 на 1 мислам дека беше вашата стратегија. Позната автобуска стратегија каде се крвнички тепани деца и мали девојчиња. Плус ние не тепаме шииптари на бајрам, имаме малце човечност. Али тоа ти е, кога си слаб удираш по деца.
Не , вие 1000 на 62.. бтв, 14 -15 години имаш??? Пази ги родителите од Заев хехе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom