Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Е баш ти најде за жени да збориш. Вие дома у шамии ги чувате и ги ебете од најмладо до најстаро. Немој само ти за жени да збориш.
Врска немаш,прост човеку!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Што слават? Што спасиле гз? Ке му се придружат на Села деновиве...Коалиција снова од одделение за интензивна нега.
Од кај да знам што слават. Си знаат да си слават СДСМ и без некоја посебна причина, сега најверојатно дека избраа спикер.[DOUBLEPOST=1493335404][/DOUBLEPOST]
Мое мислење ?
- Кој ве ебе, сите криминалци треба да одговараат.
Абе и јас сум на мислење дека треба да се води љубов а не војни ама какво фајде од тоа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Јас заклетва не давам.
Кој ве онадува сите.
Ќе даваш , ќе даваш. И ке навиваш под тоа знаме, и ке го вееш за свадби и други фамилијарни веселби. Како ке ти легни на срце, како цел живот под тоа знаме да си растен :P
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
(1) Тој што ќе учествува во толпа што со заедничко дејствување ќе стори насилства спрема луѓе или ќе оштети или ќе уништи имот од поголема вредност, ќе се казни со парична казна или со затвор до три години.
(3) Водачот на толпата, ќе се казни со затвор од една до десет години

betmenco i skleroticnion ...
ke go jadat ko cigan mrsul.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ќе даваш , ќе даваш. И ке навиваш под тоа знаме, и ке го вееш за свадби и други фамилијарни веселби. Како ке ти легни на срце, како цел живот под тоа знаме да си растен :P
Не сум јас глава што се наведнува - сабја не ја сече тип, тоа си е индивидуално.

Денска индивидуализмот е двигател а не средновековни толпи народ а кога веќе зборуваме за тоа кој ќе навивал или кој ќе веел знаме - тоа може да е само таа средновековната толпа која го слави Михајлов, Александров (и останатите врховисти - јавно, гордо истакнати), негира фашистичка окупација, потчинета на библии и курани, тврди дека земјата е плоча...

Убаво се сеќавам јас, таа истата толпа кога некој ќе ја прашаше; абе, овој лидеров ви е од оние комшиите од исток - сакал да не пише сите такви а кога истите тие одговараа - ми ако треба ќе се пишеме... а ако ја делиме мајка Македонија (до Групчин) ? Ми... ќе ја делиме.

Меморија имам страшна - до најситен детаљ со име и презиме, дата - се.

Ти најде мене да ми зборуваш за кој на кое знаме ќе кланјал или ќе веел будало една.
Сами се продадовме и доста со овој лажен патриотизам.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.167
Поени од реакции
8.467
Iskreno bez nikakva dvolicnost, se nadevam deka Sela ke skini konci, nekako nanogu se jacese izminatiov period, pa najdobro e prvo da oseti na svoja koza pred da se zakanuva.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
3.641
Strancite na toa rabotat sea, da go ubedat makedonskiot narod deka se e ok i opravdano samo za da se izbrisat od postoenje vmro. Nabivaat tolku mnogu lagi i nevistini, koristat nasilna i agresivma retorika prema vmro, za da se izbilda do tolku gnevot kaj makedoncite od sds i plus na nacionalna i etnicka osnova kaj albancite deka neli vmro im e preckata za ostvaruvanje na nivniot son za golema albanija, sto pogolemiot del ke nema niso protiv bilo kakvi sredstva i posledici, samo za da si otidat od vlast 'kriminalcite'.

Ova denes e dokaz. Ti pravi pred cela javnost neso sto e apsolutno ocigledno eklatantno nadvor od zakoni ustavi pravila delovnici, baska sto ti intonira albanska himna u sobranie. Klasicna provokacija, klasicen presedan.

I sea vecerva analiziraat kako se odnesuval narodot (sekoj normalen narod sto ja saka svojata tatkovina ke postapi isto), a nema nikakva osuda za ova pogore.

I oni, ko so gleam po net, gledaat deka dobar del go opravduva antizakonskoto i antiustavno postapuvanje.
 
T

templar55

Гостин
Iskreno bez nikakva dvolicnost, se nadevam deka Sela ke skini konci, nekako nanogu se jacese izminatiov period, pa najdobro e prvo da oseti na svoja koza pred da se zakanuva.
Да сме вакви 365 дена во годината, немаше ни П од платформи да има...Сака платформа скидај го од ќутек. Сака да дели туѓа земја, раздели му ја главата на две.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Iskreno bez nikakva dvolicnost, se nadevam deka Sela ke skini konci, nekako nanogu se jacese izminatiov period, pa najdobro e prvo da oseti na svoja koza pred da se zakanuva.
И што ако цркне ?
Ако се дигнат овие на етничка база као демек нема да избегат сите "патриоти" у Бугарија ?

Децо, не се заебавајте - граѓански војни се многу лоши работи.

Прашање е; кој комшија мој од долога спратум (се мисли на фалус) не бил навремено цензуриран или санкциониран (овде мислам на Села или како и да е)?

Имаше време од 2006 до сега. Повеќе од доволно.
 
Последно уредено:
T

templar55

Гостин
И што ако цркне ?
Ако се дигнат овие на етничка база као демек нема да избегат сите у Бугарија ?
Па што ако се дигнат? Од тоа да си седиме мирни да не се дигнат, поради тоа до тука дојдовме.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Па што ако се дигнат? Од тоа да си седиме мирни да не се дигнат, поради тоа до тука дојдовме.
Као демек ти ќе земеш пушка и ќе ја браниш Македонија ?
("Македонија" = криминална структура, довчерашен им нивни тендер партнер ќе биде противничката страна)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.167
Поени од реакции
8.467
И што ако цркне ?
Ако се дигнат овие на етничка база као демек нема да избегат сите "патриоти" у Бугарија ?

Децо, не се заебавајте - граѓански војни се многу лоши работи.

Прашање е; кој комшија мој од долога спратум (се мисли на фалус) не бил навремено цензуриран или санкциониран?

Имаше време од 2006 до сега. Повеќе од доволно.
Ako crkne nema poveke da go gledam, posto mi se gadi od negovite postojani zakani, tie sto ke begaat vo Bg neka begaat, bitno vie vistinskite patrioti tuka ke bidete.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom