Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
I

IBIZA SOUND

Гостин
naredeno e od golemite drzavi da ima golema albanija i ke ja ima za nekoja godina site go znaeme toa
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Батка, тој беше во АРМ и дезертираше. (тоа е куршум point blank)

Качи се не на глава - на Маркс ако сакаш.
Ај малку смири се. Прво генерално се согласуваме. Единсвената точка каде не се согласуваме е поважноста на функцијата министер за одбрана и/ли претседател на Собрание, во овој случај. Зар мислиш дека ако стават заменик министер од таа партија и во тој ресор, нема да ги има истите привилегии достапни како и оние на министерот? Ќе ги има. Само работата е во тоа што сега од оваа позиција ќе има поголема моќ и можноста да го менува претседателот кога тој нема да биде во можност да ја обавува својата функција. Плус останатите функции кои одат со пратеничката функција и плус привилегиите како спикер.

Пушти го Маркс да почива на мир, сега зборуваме за Талат.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Ова беше очекувано. И така првично можам да изразам задоволство. Меѓутоа има еден проблем, а тоа е што не ја завршија работата до крај.
Како??
Па требаше да рокне една бомба, онака братски, за сите, као што сакат да ја раскрчмуваат Македонија. А после у хаосот еден со друг да се докрајчат.
Туку нејсе. И нешто е подобро од ништо.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.402
Поени од реакции
36.336

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Пак се си измешал, аман бе владе...


Иначе, како акцијата на вмро денес? Со дечките во црно, дефинитивно во историја влагате. :cool:
Што тоа сум измешал бе чуден?
И незнам дали ке влезат во историјата или не, каква врска јас имам со тоа. Колку што се сеќавам досега нити еднаш не подржав насилство на улици ни за шарените ни за овие.
Ти можеш за тебе да го речеш истото ?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ај малку смири се. Прво генерално се согласуваме. Единсвената точка каде не се согласуваме е поважноста на функцијата министер за одбрана и/ли претседател на Собрание, во овој случај.
Во овој случај, министер за одбрана (аболициран? како се вика? злосторник против човештвото) кој дезертирал и бил бивши државен непријател на веома опасног организацију ако се тиче целих региона.

Незнам што не ти е јасно?

Ајде ќе се тепаме јас и ти ама ти да ми кажуваш мене каде ќе маваш?
Глупости.

Плус овој Талат е нелегално избран за спикер.
Нека се они сега маченици, на која финта еј.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Па требаше да рокне една бомба, онака братски, за сите, као што сакат да ја раскрчмуваат Македонија. А после у хаосот еден со друг да се докрајчат.
.
Богами тоа ќе беше идеално! Сите овие да им рокне бомба и да ги снема. Нормално, да остане само најбитниот, оној кој не сплотува и кој при секое срање во државата е надвор од неа, моментално во Австрија!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Дај сега не мешај Сорос и не ти знам какви други глупости. Ситуацијата излегува од контрола а ние секогаш вината ја наоѓаме во другите наместо во себе. Ако сме малце попаметни нема да може никој ниту од внатре ниту од надвор да ни организира нешто. Моментално не ми е битно дали Сорос, Грујо, Заев или не знам кој организира нешто. Битно е ситуацијата да се смири за да не се случи најлошото, а после тоа секој што правел криминал или организирал нешто незаконско нека си одговара за тоа.
Битно е да се знае кој седи зад овие крвави сценарија, ова е дело на Сорос!
Тој има доволно моќ и пари да организира протести со денови и да исценира напади на државни институции!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.065
Што е битно? Гледаш твоите идеолошки браќа од други земји доаѓаат во знак на солидарност. Ти што правиш?
Ја моментално сум у Украина со Десен Сектор (лажните анархисти) , Азов и усташиве и ги чекаме натовциве да дојдат да ни кажат како да се спремаме за летнава офанзива ама зафатени се со Македонија моментално. Нешто друго ?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.402
Поени од реакции
36.336
што вика законот за пеење друга химна у државна институција знае некој
Пратеник не може да сноси одговорност за што било кажано или ви овој случај испеано, од собраниска говорница.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Нема потреба да се инаетиме, може да ги видиме неговите ингеренции слободно - срамота е.
Плус тој чин беше голем срам не само за нашата армија туку и на цела Македонија.

Е сега, ти ако не знаеш како функционира војската - тоа е друго.

Неможе никој да докаже дека бивши непријател да биде поставен како МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА е по неопасно од спикер.

Втор човек бил... појма да се немало.
Како што реков, нема потреба да се инаетиме. Така е во право си.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.828
Поени од реакции
2.694
Пензионери им ебаа мајката хахаха.Пак серете вакви такви хихихи
Дај боже ваквите издркотини ко тебе да исчезнат ко диносаурси. Небањат, ако на мајка ти и е секојдневие од тебе или татко или што и да е , у нормални држави е крајно забрането и може да го јадеш кривично, а успут и да удираш жена е крајно пичкарски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom