Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Со оглед на ефикасноста на полицијата во вакви случаеви можеше комотно да се случи и некој пратеник да биде претепан до смрт

Затоа е добро кога вакви ликови во обезбедувањето (најчесто со воено или полициско искуство) носат оружје
toa e veke drugo, zborev za normalni uslovi, MKD odamna ne e normalna :D
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Сите се крстевме во Доналд Трамп дека кога ќе стане претседател на САД, Македонија ќе може да здивне и ќе има искрена поддршка од неговата администрација. Колку ли бевме слепи и се лажевме дека на светот му е грижа за Македонија и Македонците. САД како и секогаш си ги тераат нивните интереси, ние сме само колатерална штета. Жална Македонијо, првиот обид да те уништат беше во 2001 год. и иако не успеа никогаш повеќе не беше истата за која сонувавме. Унитарноста и независноста почнаа да згаснуваат уште тогаш, ама досега дишеше на апарати. Од утре ништо повеќе нема да биде исто и нема ни најмалку да наликува на онаа Македонија за која генерации сонуваа и се бореа. Исто како и во 2001 година, ова е срамен ден за политичарите а не за народот. Ова е срамен ден за политичарите кои за нивните криминали уништија држава, вредности, соживот, народ и се помеѓу.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Ни мене не ми се допаѓа воопшто, ама кои се тие двојни стандарди ?
Па ке се тепаме ?

Инаку министер за одбрана (биши УЧК) е каде каде позначајна.
Не би рекол баш.
Претседателот на собранието е заменик на Претседателот на државата и ја превзема неговата улога кога овој е надвор од државата, кога е оневозможен да ја извршува својата функција итн итн.
Така да далеку од тоа дека е иста а не пак позначајна.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ни мене не ми се допаѓа воопшто, ама кои се тие двојни стандарди ?
Па ќе се тепаме ?

Инаку министер за одбрана (бивши УЧК) е каде каде позначајна тоа ако сакаш и на глава застани ништо нема да се смени.
Alo decko pretsedatel na sobranie ti e 2 covek na drzavata posle pretsedatelot na drzavata..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Сите се крстевме во Доналд Трамп дека кога ќе стане претседател на САД, Македонија ќе може да здивне и ќе има искрена поддршка од неговата администрација. Колку ли бевме слепи и се лажевме дека на светот му е грижа за Македонија и Македонците. САД како и секогаш си ги тераат нивните интереси, ние сме само колатерална штета. Жална Македонијо, првиот обид да те уништат беше во 2001 год. и иако не успеа никогаш повеќе не беше истата за која сонувавме. Унитарноста и независноста почнаа да згаснуваат уште тогаш, ама досега дишеше на апарати. Од утре ништо повеќе нема да биде исто и нема ни најмалку да наликува на онаа Македонија за која генерации сонуваа и се бореа. Исто како и во 2001 година, ова е срамен ден за политичарите а не за народот. Ова е срамен ден за политичарите кои за нивните криминали уништија држава, вредности, соживот, народ и се помеѓу.
Велиш дека Сорос се уште организира нереди и протести во македонија??
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Како не се најде некој да го лети цело собрание дури беа и едните и другите, па да не спаси сите. Што добија овие со пуштањето на албанска химна во собрание? Мизерија невидена, едниве се однесуваат како индијанци, другиве провоцираат со глупости, абе ај укурац, помизерен народ од овој не може да се најде на планетава.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Не би рекол баш.
Претседателот на собранието е заменик на Претседателот на државата и ја превзема неговата улога кога овој е надвор од државата, кога е оневозможен да ја извршува својата функција итн итн.
Така да далеку од тоа дека е иста а не пак позначајна.
Министер за одбрана ни беше батка кој бил како прво;

- дезертер
- командант на нашиот непријател - државен непријател

Како министер имал увид во сите воени планови, дефанзивни стратегии, воени тајни, воено разознавање итн.

Немате појма што зборувате.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.824
Поени од реакции
24.880
Кој е Мујово што толку се засекирал за маичките на тепачиве ?
Што е битно? Гледаш твоите идеолошки браќа од други земји доаѓаат во знак на солидарност. Ти што правиш?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Ни мене не ми се допаѓа воопшто, ама кои се тие двојни стандарди ?
Па ке се тепаме ?

Инаку министер за одбрана (биши УЧК) е каде каде позначајна.
Кој да се тепа? Кај барам тепање? Јас зборувам за тоа што моментално не ми се допаѓа, како и претходната одлука за избор да биде министер. Јас мислам дека тука се согласуваме.

И сега е екс член на терористичка партија и плус е спикер. Башка тој има поголема улога од министерот затоа што тој, прво и основно го гласа министерот (негово именување и разрешување) и гласа за законските измени на кои тој министер мора да се приспособи. Башка министерот одговара во собранието на пратенички прашања и може собранието да изгласа недоверба на влада, каде и министерот е дел.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Alo decko pretsedatel na sobranie ti e 2 covek na drzavata posle pretsedatelot na drzavata..
Бивши командант на наш непријател, башка дезертер е милион пати поопасен како министер за одбрана одколку председател на собрание.

Качи се на глава ако сакаш - тоа е.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Пензионери им ебаа мајката хахаха.Пак серете вакви такви хихихи
Плејоф е ова се игра до 4 добиени. Дпмне има една победа со помош на судии, и губи 3-1.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Кој да се тепа? Кај барам тепање? Јас зборувам за тоа што моментално не ми се допаѓа, како и претходната одлука за избор да биде министер. Јас мислам дека тука се согласуваме.

И сега е екс член на терористичка партија и плус е спикер. Башка тој има поголема улога од министерот затоа што тој, прво и основно го гласа министерот (негово именување и разрешување) и гласа за законските измени на кои тој министер мора да се приспособи. Башка министерот одговара во собранието на пратенички прашања и може собранието да изгласа недоверба на влада, каде и министерот е дел.
е па си клецкаат луѓето, ја полнат земјата со свои потомци.
За 20-30 години со тоа темпо ќе бидеме среќни ако ни дадат некое министерско место и тоа од оние за информатичко општество или за екологија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom