Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Sluchajot so Makedonija i "tolpata" shto vleze vo Sobranieto e rezultat na aktivnostite na tajnite sluzhbi na NATO, EU, MOSSAD MI5, i ajde da ne gi redam.
Значи НАТО, ЕУ, МОСАД и Ми5 ги бранат нашите национални интереси ?
Дарвинова награда и за тебе.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.461
Поени од реакции
5.501
Лошо е ова луѓе, лошо ееее... Мислете сега како ќе спијат македонците од западниов дел на државата, и тука во Скопје оние што живеат во Сарај, Чаир, Север и дел од Бутел... Не иде ова на арно :(
Ако е вистина за Села тешко на тие во Струга. Се надевам клошарите на бетмен ќе одат таму да се тепаат.
 
V

viktora

Гостин
Срамота е што вакви резили и гомна ни приредуваат едвај две илјади партијаши пред Собрание.
Ма не се ни толку.

Зборете ми како Заев ја правел кризата а дпмне било фактор на стабилност. Граѓанска и етничка војна сакаат да направат.
Ти немаш проблем што ти пееа албанска химна?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Shto mozhe ede mal narod kako Makedoncite da stori bilo shto za da se odbrani od agendite na gorespomnatite sluzhbi i institucii. Edinstveno oruzhje e osvoi go sobranieto so "tolpa" pa posle ke vidime shto ke pravime. A za gonenje veshterki... i nie si go imame vo likot na SJO...duri nas ne apgrejdaa...ni instaliraa tri veshterki...Republaka Makedonija kako i sekogash e posebna "it is special" go sakale vie toa ili ne.
Ма не ми продавај тука муда за бубрези каде беа кога беша амнестиран (Хашки случаји, 62 пратеника - ЗА) и кога беше министер за одбрана ?

Министер за одбрана е мнооогу полошо од сега ова.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ви го напука Талат со говорот на Албански, пееа химна на туѓа држава во МАКЕДОНСКО собрание, а вие мислите си дека сакаат соживот и дека у питање се милионите шо ги украдоа и плавите и црвените.
....стварно не ми е јасно зошто до сега не гори Собранието , гледам на преносов таму некој хепенинг на народ со пијачка у раце , се шетка наоколу.... :) :) Рајстагот до сеа ќе беше пеплосан... , а оној Села, Вела како ли се викаше се трескал од земја да се раскрвави па да може да се фали после у мемоари...исто и некоја сдсм-овца....
Ова да не го слушнев немаше да верувам ..шипатарска химна насред Собрание, такво нешто нема ни у Београду...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Пеел албанска химна, па ај да влеземе и да кршиме и тепаме што ни дојде пред очи, м?! Која ви е таа ретардирана логика? Си има постапки бе луѓе. ДПМНЕ имаат правен механизам да го оспорат гласањето за претседател на Собрание. Ама не, „ќе тепаме пратеници“.

Па и мене не ми се свиѓаше тоа што он пеел албанска химна, тоа претходно беше прав циркус кога едниве се дерат „гласање, гласање“, а другиве „избори, избори“. И да го решиме сето тоа, ај да ги тепаме...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.020
Лошо е ова луѓе, лошо ееее... Мислете сега како ќе спијат македонците од западниов дел на државата, и тука во Скопје оние што живеат во Сарај, Чаир, Север и дел од Бутел... Не иде ова на арно :(
Само за тоа ми е страв брат 10 години не направија некои промени да имате безбеден живот а и сега не мисли никој на вас.Бог нека ве чува.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
....стварно не ми е јасно зошто до сега не гори Собранието , гледам на преносов таму некој хепенинг на народ со пијачка у раце , се шетка наоколу.... :) :) Рајстагот до сеа ќе беше пеплосан... , а оној Села, Вела како ли се викаше се трескал од земја да се раскрвави па да може да се фали после у мемоари...исто и некоја сдсм-овца....
Ова да не го слушнев немаше да верувам ..шипатарска химна насред Собрание, такво нешто нема ни у Београду...
и мене не ми е јасно, ама и не ми е јасно како може толку глуп народ со подпросечно iQ да има.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.598
Поени од реакции
43.194
Може да биде опасно ако стварно е лоша состојбата со Села. Не дека не заслужи да изеде некој бокс на толку јадење гомна, ама ако стварно е во животна опасност се плашам што можат да направат од другата страна.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Браво за зајчето... Симнувам шапка.

Ама зашто, бе браќа, не почнавте/продолживте на ред со пратениците на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ??
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.065
Лошо е ова луѓе, лошо ееее... Мислете сега како ќе спијат македонците од западниов дел на државата, и тука во Скопје оние што живеат во Сарај, Чаир, Север и дел од Бутел... Не иде ова на арно :(
Љубчо Бугарашот пред 14 год многу добро интервју има дадено баш за ова. Сумирано кажа дека мултикултурализам и мултикултурно општество непостои и дека сите такви држави кога-тогаш ќе се разграничат меѓу себе.
 
А

Алаху Снакбар

Гостин
албанците и сад ни го приредија ова, и вие уште ги браните, никој не е за војна... но нека се освестат тие што го нарушуваат нашето македонско достоинство, какво знаме химна грб или двојазичност, што се замислуваат они ?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Миротворецот од Аустрија се јави, логично беше во неговно отсуство да се дешава ова, како демек он нема врска.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.137
Поени од реакции
11.211
и мене не ми е јасно, ама и не ми е јасно како може толку глуп народ со подпросечно iQ да има.
Ти ги читам постовиве, имаш бе ти 15 години или помал си ? Изгубен случај си во политикава.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
албанците и сад ни го приредија ова, и вие уште ги браните, никој не е за војна... но нека се освестат тие што го нарушуваат нашето македонско достоинство, какво знаме химна грб или двојазичност, што се замислуваат они ?
Да бе, Бејли и Сорос се тие со фантомките.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
албанците и сад ни го приредија ова, и вие уште ги браните, никој не е за војна... но нека се освестат тие што го нарушуваат нашето македонско достоинство, какво знаме химна грб или двојазичност, што се замислуваат они ?
Албанците ли пак ни се криви???
Секогаш некој друг..

Не, криви се крадливите функционери на ДПМНЕ и профитерите од СДСМ.
Единствено тие се криви. Без нив Аљбаците ништо не можат да направат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom