Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
na 26-10-2017 ke ima lokalni i parlamentarni izbori a do togas Makedonija ke bide protektorat
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
]Покрај сите изјави од Рама,Ахмети,Села,оној шупакон од Дебар,плус другиот шупак од Бујановац итн,и вие уште ли сте оптимисти дека не сакаат да ја делат Македонија?Кога ќе станеме второ Косово никој нема да го заболе кој и зошто крадел.
И што правиме со криминалот на ДУИ?Како да им веруваме на СДСМ И СЈО дека се борат против криминалот кога прикриваат дел од криминалците?
Не се плаши, прекрајање на граници нема да има, ако почнат босански хрвати со хрватска, република српска со србија, санџак и бујановац со косово, западна македонија со албанија.... ќе се создадат премногу главоболки и трошоци на ЕУ.
Шо бидна, бидна во 90 сетите, кој пукна - пукна кој двапати кој ич и толку.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Не се плаши, прекрајање на граници нема да има, ако почнат босански хрвати со хрватска, република српска со србија, санџак и бујановац со косово, западна македонија со албанија.... ќе се создадат премногу главоболки и трошоци на ЕУ.
Шо бидна, бидна во 90 сетите, кој пукна - пукна кој двапати кој ич и толку.
Taka vikase i eden moj drugar
"Koj ukrade vo 90ti,ukrade. Sea vekje nema sto da se krade"
And then mijalkov i gruevski happened.
Nikad ne ja potcenuvaj gluposta na balkanot.[DOUBLEPOST=1493279753][/DOUBLEPOST]Prvo pravilo za politikata vo makedonija
" Ne zboruvaj za kriminalite na albanskite politicari"
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Taka vikase i eden moj drugar
"Koj ukrade vo 90ti,ukrade. Sea vekje nema sto da se krade"
And then mijalkov i gruevski happened.
Nikad ne ja potcenuvaj gluposta na balkanot.[DOUBLEPOST=1493279753][/DOUBLEPOST]Prvo pravilo za politikata vo makedonija
" Ne zboruvaj za kriminalite na albanskite politicari"
To шо сме краделе сме краделе сами од себе, али прекројување на граници на балкан без сериозни компликации не може д има. То го знае и Путин и Меркел и Трамп и Мао це Тунг.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Eh i ti sega, nemoj do tolku krajnosti, debilot se obesil na forum 24/7 ko pijan za stap da se izbori za rabotno mesto, ti sega mu rusis film.
Zarniwoop е дебил.???., јеботе бог ама сум смотан, ја се мислев некое магаре ко мене... :) :) :) Ми беше нешто сумЉив, ама за дебил не ни помислив... :sneaky:[DOUBLEPOST=1493281247][/DOUBLEPOST]
To шо сме краделе сме краделе сами од себе, али прекројување на граници на балкан без сериозни компликации не може д има. То го знае и Путин и Меркел и Трамп и Мао це Тунг.
“I was sitting at the table. We had finished dinner. We’re now having dessert. And we had the most beautiful piece of chocolate cake that you’ve ever seen and President Xi was enjoying it........
So what happens is I said, ‘We’ve just launched 59 missiles heading to Iraq and I wanted you to know this.’ And he was eating his cake. And he was silent.”


If you were the Chinese president sitting opposite a nuclear-armed president who couldn’t tell Iraq from Syria, you too might remain silent and savor every bite of the last chocolate cake you might encounter on this planet.
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Гледам некои ги вреѓаат тие што извадиле бугарски пасош ама мое мислење е дека сите што избегаа го направија вистинскиот чекор ... Патриотизам не се јаде бе патриоти.
Mozebi si vo pravo, a mozebi i ne. Mladite treba da ostanat i da se borat za svojata drzava protiv kvazipatriotite i protiv sekakvo politicki inkarnirano zlo. Idat dobri vreminja.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Zarniwoop е дебил.???., јеботе бог ама сум смотан, ја се мислев некое магаре ко мене... :) :) :) Ми беше нешто сумЉив, ама за дебил не ни помислив... :sneaky:[DOUBLEPOST=1493281247][/DOUBLEPOST]
“I was sitting at the table. We had finished dinner. We’re now having dessert. And we had the most beautiful piece of chocolate cake that you’ve ever seen and President Xi was enjoying it........
So what happens is I said, ‘We’ve just launched 59 missiles heading to Iraq and I wanted you to know this.’ And he was eating his cake. And he was silent.”


If you were the Chinese president sitting opposite a nuclear-armed president who couldn’t tell Iraq from Syria, you too might remain silent and savor every bite of the last chocolate cake you might encounter on this planet.
Tрамп као и сите до сегашни претцедници се само паблик рилејшн особи за контакт со светот.
Тој шо проценил, припремил и лансирал ракетите добро знае каде и зошто се употребени.
Зато е Америка галактичка супер сила зато шо не може секој кловн да се игра со нејзините интереси. Еве земи пример Русија, каков предцетник ќе и западне, таква ќе биде, па ќе дојде горбачов, ќе ја растури државата и фрли назат во феудално доба, ќе го наследи Јелцин, ќе ја направи пијан циркус, ќе дојде Путин - ќе ја подзајакне и подсуреди.... после путин кузнај кој ќе биде и по кој пат ќе ја однесе земјата. Ако дојде некој љубитељ на водка без мезе како Јелцин, можеме пак да им се смееме и ги лажиме.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Tрамп као и сите до сегашни претцедници се само паблик рилејшн особи за контакт со светот.
Тој шо проценил, припремил и лансирал ракетите добро знае каде и зошто се употребени.
Зато е Америка галактичка супер сила зато шо не може секој кловн да се игра со нејзините интереси. Еве земи пример Русија, каков предцетник ќе и западне, таква ќе биде, па ќе дојде горбачов, ќе ја растури државата и фрли назат во феудално доба, ќе го наследи Јелцин, ќе ја направи пијан циркус, ќе дојде Путин - ќе ја подзајакне и подсуреди.... после путин кузнај кој ќе биде и по кој пат ќе ја однесе земјата. Ако дојде некој љубитељ на водка без мезе како Јелцин, можеме пак да им се смееме и ги лажиме.
...нема да можете , ќе бидете зафатени со ловење пацови за месо за зима и играње додоле за да заврне дожд, по можност нерадиоактивен.... :) :) :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
...нема да можете , ќе бидете зафатени со ловење пацови за месо за зима и играње додоле за да заврне дожд, по можност нерадиоактивен.... :) :) :)
то го прочита во некој весник од 1981
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
I povtorno ke ti kazam procitaj sto se pisuvalo pred da se ubacis u konverzacijata.

Ako horhe resi ke si proglasi vonredna sostojba toa sto si imame/nemame i dali ima ili nema spored tebe potreba spored tebe e nebitno. Do sega sekako si se odnesuva ko kauboec u kafana i nikom nisto
Седи, кец!

Вонредна состојба настанува кога ќе настанат големи природни непогоди или епидемии. Постоењето на вонредна состојба на територијата на Република Македонија или нејзин дел го утврдува Собранието по предлог на претседателот на Републиката, Владата или најмалку 30 пратеници. Одлуката со која се утврдува постоењето на вонредна состојба се донесува со двотретинско мнозинство гласови од вкупниот број пратеници и има важност најмногу 30 дена. Ако Собранието не може да се состане, одлука за постоење на вонредна состојба донесува претседателот на Републиката и му ја поднесува на Собранието на потврдување штом тоа ќе е во можност да се состане.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Kolku meseci nemanje vlada se potrebni da se proglasi vonredna sostojba?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Da de posto prethodno so sdsm na celo ne se menuvale ime, zname, opstini... Cela e, ama kakva e i do koga?
Сега не можат и да сакаат.
Покрај сите изјави од Рама,Ахмети,Села,оној шупакон од Дебар,плус другиот шупак од Бујановац итн,и вие уште ли сте оптимисти дека не сакаат да ја делат Македонија?Кога ќе станеме второ Косово никој нема да го заболе кој и зошто крадел.
И што правиме со криминалот на ДУИ?Како да им веруваме на СДСМ И СЈО дека се борат против криминалот кога прикриваат дел од криминалците?
Ако им веруваш за тоа тогаш зошто не им веруваш кога викаат дека вмро први понудиле двојазичност?
Kolku meseci nemanje vlada se potrebni da se proglasi vonredna sostojba?
Исто толку колку што се потребни за вадење Бугарски пасош.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
na 26-10-2017 ke ima lokalni i parlamentarni izbori a do togas Makedonija ke bide protektorat
Денот се паѓа во четврток. Нели во недела гласаме, сем еднаш кога Бранко беше избран за „прецедник’.[DOUBLEPOST=1493286980][/DOUBLEPOST]
..Македонците со Бугарски пасоши се предавници...
А македонците со други пасоши?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom