Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
ti koga kje si priznaes deka branis luzer i deka si pogolem luzer od luzerot??
Брат не сум ти јас крив што сакате да глумите трета опција баш сега, дигнати толку ќе освојувале пратеници тие. Ви беше подадена рака вие решивте сами, кој ти е крив сега?
Да иначе, Македонците со Бугарски пасоши се предавници. За било што да е, за работа за што и да е, тоа се предавници и лажни патриоти. Жал ми е ама тоа е.
Кој ќе се отцепува? Значи ти си толку влезен во тоа филмот за отцепување и немаш намера да го уклучиш мозокот. Така е тоа откако ќе направат влада готово, поделена ќе е Македонија. Ниту ти било некогаш гајле за криминалот, ниту ќе ти биде, не глуми барем. Ете надевај се на нови избори каде вмро ќе освои плус 2-3 пратеника и ќе прават влада со Левица која ќе освои 11.
 
A

Avenger99

Гостин
ideme pojako
site mkd so bg pasos se lazni patrioti
site mkd so albanski pasos sto ti vikaat vo parlament deka kje se otcepuvaat ako ne e po nivno... se shto?
shtama.
prvo pravilo za makedoncite so albanski pasosi- ne zborime za niv.
vtoro pravilo-vidi prvo pravilo
i zivotot e mnogu poubav i zivotniot standard odma se kacuva
Ќе биде.. Кога ти го добиваш пасошот? Ќе се селиш од овде или стварно се осеќаш бугарин?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Брат не сум ти јас крив што сакате да глумите трета опција баш сега, дигнати толку ќе освојувале пратеници тие. Ви беше подадена рака вие решивте сами, кој ти е крив сега?
Да иначе, Македонците со Бугарски пасоши се предавници. За било што да е, за работа за што и да е, тоа се предавници и лажни патриоти. Жал ми е ама тоа е.
Кој ќе се отцепува? Значи ти си толку влезен во тоа филмот за отцепување и немаш намера да го уклучиш мозокот. Така е тоа откако ќе направат влада готово, поделена ќе е Македонија. Ниту ти било некогаш гајле за криминалот, ниту ќе ти биде, не глуми барем. Ете надевај се на нови избори каде вмро ќе освои плус 2-3 пратеника и ќе прават влада со Левица која ќе освои 11.
jedini sto glumi e zaev deka kje napravi vlada
denes e koj den kako zaev izjavuva deka `samo sto ne se oformila vlada`
a vie zeleni cekate i cekate i cekate....
a taka,povtorno ni zbor za makedoncite so albanski pasosi...kako sto zhmoronite ne smeat da pisnat za mijalkov i gruevski,taka i vie evropejskite demokrati ne smeete da pisnete za `rozeviot slon` vo sobata
bez gajle,use malce kjutenje za makedoncite so albanski pasosi i zivotniot standard odma kje ripne na site vo drzavata
btw, ne znam dali procita. donesena e presuda za Ali sto vie se krstite vo nego deka kje ja opravi rabotata.
lud,zbunet...
ako nekoj treba da vkluci mozok, toa si ti. sledis luzer so iluzija deka kje napravi nesto. mislam wtf?
od bihakjka mislat deka ako sekoj den povtoruvaaat` vlada samo sto ne sme oformile` deka taka i kje bide?
ne se znae koj e po pateticen, zaev i shekerinska ili lugjeto sto im veruvaat
agen, levica e kriva?
znaci da rezimirame
makedoncite so bugarski pasosi i levica se odgovorni za momentalnava situaccija. ajde sea site na spienje.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Иронија е кога...
Анационални буљаши му замеруваат на некого зошто земал ваков или онаков пасош.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ау кое релативизирање

Не е чудно, да поминеш покрај Собрание едно попладне и да им бркнеш у џебовите на тие гревовите што „протестираат“ сигурно кај 50% ќе го најдеш фамозниот „пасапорт“.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Toa de, namesto da zborime za shvajcarecot sto e osuden za mito od amerikanski sud a se prodava kako spasitel iako 17 godini gi urnisuva albacite vo makedonija, kje relativirzirame za makedoncite so bg pasosi.
Taa e taa sdsm logika "ne go sitni otporot"
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
jedini sto glumi e zaev deka kje napravi vlada
denes e koj den kako zaev izjavuva deka `samo sto ne se oformila vlada`
a vie zeleni cekate i cekate i cekate....
a taka,povtorno ni zbor za makedoncite so albanski pasosi...kako sto zhmoronite ne smeat da pisnat za mijalkov i gruevski,taka i vie evropejskite demokrati ne smeete da pisnete za `rozeviot slon` vo sobata
bez gajle,use malce kjutenje za makedoncite so albanski pasosi i zivotniot standard odma kje ripne na site vo drzavata
btw, ne znam dali procita. donesena e presuda za Ali sto vie se krstite vo nego deka kje ja opravi rabotata.
lud,zbunet...
ako nekoj treba da vkluci mozok, toa si ti. sledis luzer so iluzija deka kje napravi nesto. mislam wtf?
od bihakjka mislat deka ako sekoj den povtoruvaaat` vlada samo sto ne sme oformile` deka taka i kje bide?
ne se znae koj e po pateticen, zaev i shekerinska ili lugjeto sto im veruvaat
agen, levica e kriva?
znaci da rezimirame
makedoncite so bugarski pasosi i levica se odgovorni za momentalnava situaccija. ajde sea site na spienje.
Што да кажам за Дуи? Да им го осудам криминалот? Милион пати сум го направил тоа. Ниту ми се мили ниту сакам да се менува некаков симбол, ама еј и да сакам пак не може да се смени, ниту сакам Али да се спаси. Значи мора да се разбере дека нема ништо да се смени кога ќе има нова влада, а влада нема заради лудаците кои ќе направат војна само за да се спасат, заради фикусот нема влада. Али ќе го јаде кога тогаш, и Грујо беше недопирлив па еве го кај е, сендвичарскиот народ кој не собра храброст да гласа сега ќе кажува како Али немало да го судат, ќе го судат биди сигурен.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.312
Што да кажам за Дуи? Да им го осудам криминалот? Милион пати сум го направил тоа. Ниту ми се мили ниту сакам да се менува некаков симбол, ама еј и да сакам пак не може да се смени, ниту сакам Али да се спаси. Значи мора да се разбере дека нема ништо да се смени кога ќе има нова влада, а влада нема заради лудаците кои ќе направат војна само за да се спасат, заради фикусот нема влада. Али ќе го јаде кога тогаш, и Грујо беше недопирлив па еве го кај е, сендвичарскиот народ кој не собра храброст да гласа сега ќе кажува како Али немало да го судат, ќе го судат биди сигурен.
U Makedonija nikogo ne sudat, i nikoj ne odgovara za nisto bidi siguren. Da imase nekoj zakon mnogumina ke bea zad resetki ama ne se, tie pa sto ne mozat toa da go izbegnat se na sluzben pat mnogu godini veke.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Гледам некои ги вреѓаат тие што извадиле бугарски пасош ама мое мислење е дека сите што избегаа го направија вистинскиот чекор ... Патриотизам не се јаде бе патриоти.
 
V

viktora

Гостин
Брат не сум ти јас крив што сакате да глумите трета опција баш сега, дигнати толку ќе освојувале пратеници тие. Ви беше подадена рака вие решивте сами, кој ти е крив сега?
Да иначе, Македонците со Бугарски пасоши се предавници. За било што да е, за работа за што и да е, тоа се предавници и лажни патриоти. Жал ми е ама тоа е.
Кој ќе се отцепува? Значи ти си толку влезен во тоа филмот за отцепување и немаш намера да го уклучиш мозокот. Така е тоа откако ќе направат влада готово, поделена ќе е Македонија. Ниту ти било некогаш гајле за криминалот, ниту ќе ти биде, не глуми барем. Ете надевај се на нови избори каде вмро ќе освои плус 2-3 пратеника и ќе прават влада со Левица која ќе освои 11.
Покрај сите изјави од Рама,Ахмети,Села,оној шупакон од Дебар,плус другиот шупак од Бујановац итн,и вие уште ли сте оптимисти дека не сакаат да ја делат Македонија?Кога ќе станеме второ Косово никој нема да го заболе кој и зошто крадел.
И што правиме со криминалот на ДУИ?Како да им веруваме на СДСМ И СЈО дека се борат против криминалот кога прикриваат дел од криминалците?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Брат не сум ти јас крив што сакате да глумите трета опција баш сега, дигнати толку ќе освојувале пратеници тие. Ви беше подадена рака вие решивте сами, кој ти е крив сега?
Да иначе, Македонците со Бугарски пасоши се предавници. За било што да е, за работа за што и да е, тоа се предавници и лажни патриоти. Жал ми е ама тоа е.
Кој ќе се отцепува? Значи ти си толку влезен во тоа филмот за отцепување и немаш намера да го уклучиш мозокот. Така е тоа откако ќе направат влада готово, поделена ќе е Македонија. Ниту ти било некогаш гајле за криминалот, ниту ќе ти биде, не глуми барем. Ете надевај се на нови избори каде вмро ќе освои плус 2-3 пратеника и ќе прават влада со Левица која ќе освои 11.
Види господине Zarniwoop глупоќата е дар од Бога , а простаклукот е секако личен избор. Прво вашата квислиншка партија нема шанса некому да подава рака, таа може само да чека да ја прими пресудата на историјата.Не дај боже вие да фатите некого за прст, сигурно му кинете рака од рамо, што и демонстриравте у неколку наврати.
А второ, што праиме со македонците кои имаат американски,австралиски, новозеландски, разни други европски пасоши.....и тие ли се предавници на родот свој??? Како да ги есапиме нив..,според Вашиот соросоиден критериум за предавство??
Инаку Македонија нема да биде поделена кога твоиве квислинзи и шипатарските иредентисти ќе ја приграбат власта, тоа е секако процес со фазен помак. Од охридската капитулација требеа 10 и кусур години да се дојде до Пржино, така да сметај некаде 2030-2040 , ако иде по нивните планови да бидеш у мегало шќиприја :) :) :) Нормално , ако во меѓувреме не ги удавиме у Синиот Јадран:):):)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom