Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
M

makedonecot 1986

Гостин
го спасил сигурно, иако он бил неспособен[DOUBLEPOST=1493135167][/DOUBLEPOST]за разлика од денеска скандинавските луѓе се судени на геноцид
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
го спасил сигурно, иако он бил неспособен[DOUBLEPOST=1493135167][/DOUBLEPOST]за разлика од денеска скандинавските луѓе се судени на геноцид
Ми чуе комшијата од долни спрат за скандинавците, знаеш?
 
M

makedonecot 1986

Гостин
и нас ќе не снема ако дозволиме 1 точка од тиранската платформа помине, и не се доведе јака десна македонска партија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
го спасил сигурно, иако он бил неспособен[DOUBLEPOST=1493135167][/DOUBLEPOST]за разлика од денеска скандинавските луѓе се судени на геноцид
Мајко мила, колку си глуп. Глуп како кур, Глуп како рѓосана шахта. Глуп на начин како што само Македонец може да биде. Ем глуп, ем прост, ем необразуван, ем појма нема, ем памет продава. Од глупаци како тебе сме до ова дереџе дојдени.

Патот на Ердоган бе. ГЛУП.
 
M

makedonecot 1986

Гостин
се надевам дека после сите овие сценарија ќе се реформира дпмне, и ќе сфатат дека вака оди овој народ во бездна.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Од кај идат овие ликови бре, патетика на кило, ердогански пат, викам ја им се крева кога ја читаат сторијата на Фокус за „Јасен“ и пучот.

Али за Сабатон не се слагам, добар бенд се, имаат неколку ептен јаки ствари.
 
M

makedonecot 1986

Гостин
гледам многу паметни сте, сите што размислуваат различно од вас одма се ненормални, очигледно сум алекс џонс на форумов, што ќе правиш судбина
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
очигледно сум алекс џонс на форумов
Сега се ми е јасно.

Инаку, нека се реформира дпмне а да дојде до таа реформа треба некој кривично да одговара а тоа е моменталното раководство.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
гледам многу паметни сте, сите што размислуваат различно од вас одма се ненормални, очигледно сум алекс џонс на форумов, што ќе правиш судбина
Не си Алекс Џонс, глупак си. Неколку векови политичка традиција во Европа со цел да се постигне каква таква слобода на поединецот, да не може секоја религиска или политичка будала да ти кажува што да работиш, што да јадеш и што да ебеш, и ти сакаш патот на Ердоган да го фатиш.

Морон.
 
M

makedonecot 1986

Гостин
јас не сакам да се фати патот на ердоган, туку македонија е втурната да тргне накај исток, оти западот не не почитува, ајде ти најди подобро решение
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Па уште горд е на тоа што се споредува со Алекс Џонс.
Кога сме веќе кај Алекс...

И на тебе да не ти шприцаат некои гени или хлор како кај тие жабите па така геј бендови што слушаш? :)
(озбилно Џоунс тврди дека жабите може да се праат геј хехе)[DOUBLEPOST=1493136046][/DOUBLEPOST]
Клавет нешчо в водана...

Бугарија е крива.
Нека даде пасоши на сите и дим да ги нема ваквите ботови од овде.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
јас само се надевам дека во вмро дпмне ќе се свестат, и ќе тргнат по патот на ердоган, па ќе видиме тогаш каде има македонци а каде нема, кој раѓа а кој не раѓа
јас не сакам да се фати патот на ердоган, туку македонија е втурната да тргне накај исток, оти западот не не почитува, ајде ти најди подобро решение
Идиот.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Трола бе не се нервирај ќе те санкционираат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom