Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
M

makedonecot 1986

Гостин
Еве погледнав во душава и сеуште боли кога ќе ми текне на малечката Тамара (бог да ја прости) и дека НЕ дозволивте за 30.000 еур кои НЕ се ни ваши, да добие втора шанса.
А потрошивте 500.000 еур на мочани палми.
https://www.e-nabavki.gov.mk/PublicAccess/home.aspx#/dossie/c9750494-c82b-4629-a5e1-a748264bb5dd/1

Со вакви македонци НЕма ни да постои националност Македонец а не ни ни требаат непријатели за тоа. Грујо дозволи џамии на секој чекор, Грујо затвара САМО Македонци за марихуана 0.5 грама, Грујо само Македонски фирми казнува и затвара, Грујо дозволува да се тепани македонци во ЈСП а ти го подржуваш значи ти си против Македонецот, неписмен еден :гомце:. Хк ПУ ако тоа е Македонец.
Кај прочита да го спомнам груевски море ашлак, и не го погани македонското име, ова е македонска земја, има да се брани од албанизација и ислам, вашите идеи ненормални никогаш нема да успеат, и не спомнувај некои вести кои ги фрлате за емоции, не се прави некрофил некој... ако си некрофил биди за загинатите на вејце и карпалак, ебате ашлакот, македонија ќе се брани со сите сретства а ти пеј си тралала во твојот лала мозок.[DOUBLEPOST=1493131933][/DOUBLEPOST]ми спомнува мртви деца а ги заборава мртвите бранители што се тепаа по улиците, не спомнува за албанскиот терор во западна македонија врз македонците, ден денеска ! и немој да си го спомнал зборот соживот, тоа не е збор, тоа нема значење, доста се глупирате тука, и гледајте да си одбраните државата и од дпмне и од сдсм, а најмногу од иридентисти и вахабисти, доста јадете и мочате туку национално обединување.[DOUBLEPOST=1493132080][/DOUBLEPOST]и се сложивам за палмите треба едно 100 метарска звезда од кутлеш среде тетово од метал.[DOUBLEPOST=1493132428][/DOUBLEPOST]и се извинувам што те нареков ашлак, поточно е корисен идиот, како потпарол на сдсш ми одговараш, доста изиграваш папагал.
 
Последно уредено од модератор:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Хк ПУ ако тоа е Македонец.
Нареден попис во графата да се додаде нова националност - Квислинзи

Цело време те исите луѓе, те истите групички од турско преку србско и бугарско, главни удбаши за време на комунизмот, транзициски и воени профитери за на крај да биднат "реформатори" и "бранители".

Квислинзите во Р.М. се и те како влијателни, слуги на окупаторот (51 пратеник) така да не би ги исповетувал или ставал на рамниште со македонската етничка група.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Кај прочита да го спомнам груевски море ашлак, и не го погани македонското име, ова е македонска земја, има да се брани од албанизација и ислам, вашите идеи ненормални никогаш нема да успеат, и не спомнувај некои вести кои ги фрлате за емоции, не се прави некрофил некој... ако си некрофил биди за загинатите на вејце и карпалак, ебате ашлакот, македонија ќе се брани со сите сретства а ти пеј си тралала во твојот лала мозок.
Македонија требаше да ја браните во последни 25 години, секое семејство по најмалце 4 деца, да купувате имоти куќи и станови низ западна Македонија да градите цркви и споменици таму.
Сега од ко заминаа 600.000 од овде за никогаш да не се ватат, од ко испродадоа имоти и куќи, сега ќе сме ја бранеле па после државата да ги тужи децата и роднините на загинатте и да им ги бара парите назат.
 
M

makedonecot 1986

Гостин
јас се сложувам дека толеранција е проблем во западната цивилизација, ама потсенување на македонскиот народ е лоша работа, да не има после плачење.[DOUBLEPOST=1493133327][/DOUBLEPOST]кај се иселени 600 000 и ти како потпарол на сдсш си.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Македонија требаше да ја браните во последни 25 години, секое семејство по најмалце 4 деца, да купувате имоти куќи и станови низ западна Македонија да градите цркви и споменици таму.
Сега од ко заминаа 600.000 од овде за никогаш да не се ватат, од ко испродадоа имоти и куќи, сега ќе сме ја бранеле па после државата да ги тужи децата и роднините на загинатте и да им ги бара парите назат.
Масон, скромни момци се они.
Не им требаат толку деци имоти и куќи...

Еден сенвич и задоволни се.
 
M

makedonecot 1986

Гостин
задоволни сме кога македонија ќе биде на македонците, вас не ве плаши грујо, вас ве плаши вековната традиција и идеологија на македонците, и смешно е кога читам тука како го правите грујо ѓавол, смешно е да се гледа дека мислите дека грујо е радикалното крило во вмро
 
B

Bafra

Гостин
Кај прочита да го спомнам груевски море ашлак, и не го погани македонското име, ова е македонска земја, има да се брани од албанизација и ислам, вашите идеи ненормални никогаш нема да успеат, и не спомнувај некои вести кои ги фрлате за емоции, не се прави некрофил некој... ако си некрофил биди за загинатите на вејце и карпалак, ебате ашлакот, македонија ќе се брани со сите сретства а ти пеј си тралала во твојот лала мозок.[DOUBLEPOST=1493131933][/DOUBLEPOST]ми спомнува мртви деца а ги заборава мртвите бранители што се тепаа по улиците, не спомнува за албанскиот терор во западна македонија врз македонците, ден денеска ! и немој да си го спомнал зборот соживот, тоа не е збор, тоа нема значење, доста се глупирате тука, и гледајте да си одбраните државата и од дпмне и од сдсм, а најмногу од иридентисти и вахабисти, доста јадете и мочате туку национално обединување.[DOUBLEPOST=1493132080][/DOUBLEPOST]и се сложивам за палмите треба едно 100 метарска звезда од кутлеш среде тетово од метал.
Decata se idninata. I nitu eden od vas ne go osudi toa.
A branitelite ne se braniteli tuku PLATENICI. Si dobiva sekoj mesec plata, jadenje, besplaten prevoz I eden kup beneficii. Fakaat vrski za da idat vo Avganistan. Na taa prikazna samo glupi se palat I veruvaat.
Dosta Dimovska,Boskovski I Bucko nense se vinovni za smrta na Makedoncite neli, ama ja ashlak sum pa neznam.
Nemas mozok ti za da znaes kako se saka I cuva nacija I zemja.
Od Kembridz programata vo skolite mnogu pametni deca ke proizlezat.
Od ekonomskite politiki naredni 5 generacii nema da mozat da se razdolzat a so toa mora da slusha ako saka pari.
So 200.000 administracija, 300.000 penzioneri, zatvoreni Jegunovce, Feni, I uste nekolku pogolemi izvoznici mnogu bleskava idnina imame.

A metalot vo Tetovo ti e dzabe koga Makedoncite NE pravat I NE ragaat deca a rodenite NE si gi cuvame.

Odete po ulici so toa sharenite zaedno za vo idnina ke vi treba da se naviknete na posledicite od dosegasnoto 25godisno vladeenje, kade vlasta znae sto e najdobro za narodot.

Covek sto 100 godini ceka Bog da mu ja sredi rabotata, sto vika Bog ke ve kazni, mesto toj da zasuka rakavite i ja zavrsi rabotata NE e Makedonec.

Papak za tebe sum G-din Ashlak :P
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
задоволни сме кога македонија ќе биде на македонците, вас не ве плаши грујо, вас ве плаши вековната традиција и идеологија на македонците, и смешно е кога читам тука како го правите грујо ѓавол, смешно е да се гледа дека мислите дека грујо е радикалното крило во вмро
Тие 800.000 Македонци кои се исплашија од Грујо, избегаа од државаа
 
M

makedonecot 1986

Гостин
јас само се надевам дека во вмро дпмне ќе се свестат, и ќе тргнат по патот на ердоган, па ќе видиме тогаш каде има македонци а каде нема, кој раѓа а кој не раѓа[DOUBLEPOST=1493134075][/DOUBLEPOST]no capitulation annihilation
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
јас само се надевам дека во вмро дпмне ќе се свестат, и ќе тргнат по патот на ердоган, па ќе видиме тогаш каде има македонци а каде нема, кој раѓа а кој не раѓа
Квислинзи се дпмне, не се Македонци.
Исто и Ердо е квислингз... уствари он е султан.
Убав пат како и да е.

Ко некој со даунов синдром да седнал на компјутер и да пишува по форуми... патот на Ердо бе ? :pos:
(се извинувам за компрацијата)

P.S. Сабатон?
Кој геј бенд :pos:
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
јас само се надевам дека во вмро дпмне ќе се свестат, и ќе тргнат по патот на ердоган, па ќе видиме тогаш каде има македонци а каде нема, кој раѓа а кој не
Ете шо му прај премногу кантер страјк на децата
 
M

makedonecot 1986

Гостин
Вие ако знаете нешто за историја немало да го користите зборот Квинслинг толку од мене, како да су во некој геј лоби на форумов, веќе не се враќам, да излезам по улица, да направам муабет со нормален народ.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Вие ако знаете нешто за историја немало да го користиш зборот Квинслинг
Знам, и тоа повеќе од доволно.
(и тоа имам признание од оваа држава и влада)[DOUBLEPOST=1493134859][/DOUBLEPOST]
веќе не се враќам, да излезам по улица, да направам муабет со нормален народ.
Аман бе не се љути само дискутираме.
 
M

makedonecot 1986

Гостин
квинслинг не го продал својот народ, коте од руља е подобар пример за нашите политичари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom