Солун

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Исто и мене ме интересира паркинг место во Солун каде има, дали без пари дали со пари, и не мора да биде баш во центарот на градот може и на 10-20мин пешки од центар?
И информација дали паркингот кај Икеа/Космос се наплаќа?
Кај 3-те црвени точки имаш неколку наплатни паркинзи, јас паркирам обично на првиот од морето (они ти ја паркираат), цената беше мислам 5 евра првите два часа и секој нареден по 3 евра. Другите позади нешто поевтини се.

За Икеа незнам, во Космос мислам се разликуваат влезовите во цени, јас паркирам на еден ист нон-стоп и таму до еден час е бесплатно, за повеќр мислам беше 2 евра за цел ден.

 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.625
Поени од реакции
14.397
Фатија попустите, се информираме за паркинзи :)))

Него, некој да ми каже ако знае - кој е најголем и најснабден Лидл во Солун? Тоа ГАЛПО чоколадното млеко уште го сонувам купено од Лидл во Лефкада, а и полно други производи имаат многу повкусни од бугарскиот Лидл
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Фатија попустите, се информираме за паркинзи :)))

Него, некој да ми каже ако знае - кој е најголем и најснабден Лидл во Солун? Тоа ГАЛПО чоколадното млеко уште го сонувам купено од Лидл во Лефкада, а и полно други производи имаат многу повкусни од бугарскиот Лидл
Скоро сите Лидл се исто снабдени, Галпо би требало да го има и во AB/Керфор/Масутис - ги има низ центар овие.

Ако најдеш Mars чоколадно млеко, обавезно пробај го!
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Ако сакате гага паркинг во гаража паркирајте во One Salonica и фатете такси до центар или пешачете пола саат.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.625
Поени од реакции
14.397
Ако сакате гага паркинг во гаража паркирајте во One Salonica и фатете такси до центар или пешачете пола саат.
Здравје утре сабајле одам преку Дојран, ќе гледам Марс млекото да најдам што ме советуваше... :D
 
Член од
14 јануари 2017
Мислења
77
Поени од реакции
36
Здравје утре сабајле одам преку Дојран, ќе гледам Марс млекото да најдам што ме советуваше... :D
Само да нема блолади од грчките земјоделци... како и да е, среќен пат

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.625
Поени од реакции
14.397
Епа да споделам импресии.

Се паркирав тука, имаше место во 12 саат на пладне во сабота. Мислам дека платив 5 и пол евра за 3 саата паркинг.

https://www.google.com/maps/@40.6364454,22.9355473,211m/data=!3m1!1e3

Јадев во Brothers in law. Одлични и вкусни сендвичи, само малку „соленки“.

https://www.google.com/maps/place/Brothers in Law Thess./@40.6307997,22.9469777,403m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x14a8390133590cc7:0xafdff0fc30fae269!8m2!3d40.6307672!4d22.9475356

Од шопинг бев до Космос (не си купив ништо) и до Intersport продавницата што е до ИКЕА (си купив одлична маица за вежбање 10 евра). Бев и до Лидл (тој што е спроти ИКЕА) и таму потрошив 30-40 евра. Едноставно Лидл во Грција има многу повкусни работи од тој во Бугарија. Чок. млеко ГАЛПО e врвот, имаат една цаѕики салата (морав да ја сликам) што ми остана у устата од Лефкада минатото лето и која е превкусна

IMG_2588.JPG

Crownfield житариците се исто оргазам (https://www.lidl.de/de/crownfield/b2461 - земав Zimtinos, Choco Shells и Cereal Cookie), Меренда исто ми е супер крем и уште некои други работи.

Бев и до AB големиот (тој до Јуск) и од таму најдов Maltesers (Чоко Стоби Флипс е копирано од ова) и Cadbury чоколади, ама не најдов Mарс чоколадно млеко :( @smole
Пошто на крајот на денот бевме таму и бевме утепани, ќе му посветам повеќе време на маркетов нареден пат, ми изгледаше топ снабден со производи.

Да сумирам - за Лидл фан (како мене) и за наоѓање на некои спефицични западни производи (претежно благи работи) во други маркети - Солун е супер место.
Но за шопинг - Софија врти кругови у широк лак околу Гејциве.....
Koсмос не е ни бледа сенка на Paradise Center. Има интересна надворешност и шмек со околните „украси“, внатре е потоп во избор на продавници. Не дека е лошо, во споредба со Парадајзов е ништо.

Би се вратил пак малку да се стопли, Штип - Дојран - Солун и обратно, плус таму што вртев ме фати некој километар помалце од 400км.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
Преку Штип и Дојран си идел?
Па не се исплати бре таа гњаважа. Боље да си почекал да прекине блокадата.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.625
Поени од реакции
14.397
Преку Штип и Дојран си идел?
Па не се исплати бре таа гњаважа. Боље да си почекал да прекине блокадата.
Од Штип сум јас, мене Дојран ми е поблиску едно добри 50км (преку Велес) од Гевгелија, да не зборам за Битола...
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Некој добар смештај во Солун друштво може и малце подалеку?до 20€ фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom