Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не постои само у твоја глава забрцај ја повеќе у песок како ној...

http://www.alsat-m.tv/mk/Објавена-е-заедничката-декларација-н/

Ај сега ја осудуваш или не..
Или пак ќе рипкаш како кловн со глупи постови...


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Па не знам кој испаѓа глуп со тоа што одбегнува одговор на прашањето каде бил додека вмро преговарале, а истиот тој викал дека не смее да се преговара. Што мислиш кој е глуп?
Vmro kako pobednik na izborite imase dolznost da sklopi vlada, zatoa i dobi mandat. Pregovaraa ne se dogovorija. Tuka zavrsuva prikaznata. Ti insistiras deka nesto prifatile itn... Jas pak ke kazam, totalno e nebitno se toa sega, faktot ostanuva deka na kraj nemalo dogovor. Koga gi kazaa crvenite linii e nebitno, ako ne bilo taka neka pokazat dui sto bilo dogovoreno, neli imaat pismeno?
Како е небитно? Па ако вмро прифатиле исто што и сдсм а странците им ја расипале коалицијата како е тоа небитно?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Имаш правила на форумов, ако не си ги прочитал, прочитај ги. Можеби и мене не ми се допаѓаат, но мора да се почитуваат.

1. Тоа е програма на влада. Владата ќе ја сочинуваат сите партии во коалицијата, некоја повеќе, некоја помалку. Тоа можеш како сакаш да го прифатиш.
2. Ти поставив прашање и чекам одговор. Вмро е шовинистичка партија, која цело време меле и меле за македонизмот. А видовме во бомбите колку го застапувале македонизмот и како името можело да биде променето. Пред тоа сакаа да го менуваат и државниот грб, нели со бугарски лав, и се договарале со дуи за нов закон за јазиците! Вмро цело време нешто не прави, а тоа тајно го прави, и ако настане грешка ја криви опозицијата! Ти за таква партија си се одлучил!?
3. Како може да очекуваш резултат кога секоја институција ги затвара вратите пред нивните истраги? Имаш идиотски и крајно корумпирани судии кои цело свое семејсво си го пикнале во судството преку партиска линија и прават се’ што може да се направи за СЈО испадне грешно, а паторот и смрадот криминалци околу него, да бидат невини за сите тие злодела кои ги направиле. Немаше да очекуваме ништо, ако ЈО експерсно, после бомбите, одма не започнеше истраги. Зошто така јавно не ја истакнуваш општата незадоволност од работата на ЈО? Или тоа е дел од машинеријата на вмро, па не смее да се чепка!?
4. Знаеме. Од дуи неколку пати рекоа дека главната причина била СЈО. Од вмро, пак рекоа дека не се сложиле околу законот за јазиците, што нормално излезе дека они направиле коалиција, ама еден телефонски разговор таа ја расипал! Смешки.

Ти си тој што врска нема што пишува. Јас реков дека пратформа нема, не дека немало, а сега има само програма за влада. Сакаш верувај, сакаш не, јас не можам со сила знаење да ти дадам. :)
Бугарски лав?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Па не знам кој испаѓа глуп со тоа што одбегнува одговор на прашањето каде бил додека вмро преговарале, а истиот тој викал дека не смее да се преговара. Што мислиш кој е глуп?

Како е небитно? Па ако вмро прифатиле исто што и сдсм а странците им ја расипале коалицијата како е тоа небитно?
Ти...
Ја осудувам секој кој ќе ја прифати платформата ете ти ја погоре прочитај ја пошто викаш не постои..

Ај да видиме дали ти ќе го направиш истото...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.009
Па не знам кој испаѓа глуп со тоа што одбегнува одговор на прашањето каде бил додека вмро преговарале, а истиот тој викал дека не смее да се преговара. Што мислиш кој е глуп?

Како е небитно? Па ако вмро прифатиле исто што и сдсм а странците им ја расипале коалицијата како е тоа небитно?

Se vrtis u krug. Ne prifatile isto. Amerite ja rasipaa koalicijata zasto znaea sto zaev ke dade unapred, odnosto sto treba da odraboti za cela poddrska sto ja imase od niv
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Se vrtis u krug. Ne prifatile isto. Amerite ja rasipaa koalicijata zasto znaea sto zaev ke dade unapred, odnosto sto treba da odraboti za cela poddrska sto ja imase od niv
Значи не било заради криминалот на вмро расипан договорот туку заради Заев?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Значи не било заради криминалот на вмро расипан договорот туку заради Заев?
Ја прочита ли платформата?

Ја осудуваш или не?

Го осудуваш ли секој што ке ја прифати?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Silent hitman e resenie. Narodot nema da bide involviran.
Ајде тоа, ама што со овие празноглавците на темава на кои им е добро, и убаво, и врв во животот да бидат нечии магариња??!
Утре пак ќе ги јавнат.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.009
Значи не било заради криминалот на вмро расипан договорот туку заради Заев?
Ti seriozno mislis niv im e gajle za kriminalot? Pa tie zaedno biznisi imaa, pd tie pari neli i han lapal... Tie provizii i krediti za eu firmi da dobivaat tenderi da ne mislis taka se slucuvaa? Mislis deka na strancite ne im odgovaraat korumpirani lokalni banditi za politicari?

Dogovorot e rasipan radi visi interesi a zaev se toa fino sega ke odraboti za niv, ne se sekiraj i sega ke najdat nacin
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ја прочита ли платформата?

Ја осудуваш или не?

Го осудуваш ли секој што ке ја прифати?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Го осудувам само Заев. Другите од типот на Грујо и фамилијата можат слободно се да прифаќаат.. нив нема да ги караме :)
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Го осудувам само Заев. Другите од типот на Грујо и фамилијата можат слободно се да прифаќаат.. нив нема да ги караме :)
И тие ако прифатат исто на клоци...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ја прочита ли платформата?

Ја осудуваш или не?

Го осудуваш ли секој што ке ја прифати?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
Го осудуваш тој што преговарал за платформата?
Ti seriozno mislis niv im e gajle za kriminalot? Pa tie zaedno biznisi imaa, pd tie pari neli i han lapal... Tie provizii i krediti za eu firmi da dobivaat tenderi da ne mislis taka se slucuvaa? Mislis deka na strancite ne im odgovaraat korumpirani lokalni banditi za politicari?

Dogovorot e rasipan radi visi interesi a zaev se toa fino sega ke odraboti za niv, ne se sekiraj i sega ke najdat nacin
Сериозно мислам дека им е гајле за криминалот, бидејќи паторот земал пари што не се за него и сега ќе го јаде.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.958
Поени од реакции
35.885
http://www.dokazm.mk/ptser-postoi-video-snimka-od-maskrot-kaj-smilkovskoto-ezero-naskoro-ke-se-objavi/
http://www.dokazm.mk/boshko-josimovski-tsrven-ke-ja-kazham-vistinata-za-divo-nasele-soberete-petitsija-bezbedno-da-se-vratam/

Не ги знам кои се фациве, али мислам дека е смешно ова, има снимка, нема снимка, ќе кажеме, не кажуваме, чекајте бе, има луѓе загинати во двата случаеви, ако навистина има снимка давај снимката и да оди сургун тој што ја наместил работата или да го стреламе, а ако не ви држи да ги објавите не се курчете, вака јас би ги тужел за прикривање на докази. Истото беше и со Зајко, истото и со овие, имам докази за смилковски и ќе објавам, па затишје....собирање на поени, мамење, шо е муабетов, се заебаваат со сериозни теми.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.009
Го осудуваш тој што преговарал за платформата?

Сериозно мислам дека им е гајле за криминалот, бидејќи паторот земал пари што не се за него и сега ќе го јаде.

Za kogo bile tie pari i od kogo?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Кој си бе ти да кажуваш чиј глас е битен а чиј не е... Си има закони, се знае кој може а кој не може да гласа. Од што толку сте паметни еве кај сте. На крај крајева секој избори има илјадници македонци што живеат во МКД а гласаат баш на АУС избори зашто законот го дозволува тоа, има пола милјон такви гласачи само во Лондон на пример и да секој глас е битен и се чека да се избори ама глуп си ти да сфатиш така да не ми досаѓај повеќе
Чудно како не му пречат гласовите на албанците шо живеат во Швајцарија?:cautious:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
..тоа вика Рама , а Рама е познат говнојадец, друг респектабилен независен извор тоа никаде не го потврдил. Од друга страна Зајко Заев ачик-ашкере го стаи тоа се ..... постизборно... во програма на влада. Затоа и бега од вонредни избори како ѓавол од крст.., зошто многу добро знае што ќе го снајде. А американците ко американци притискаат надевајќи се дека ќе поминат како во случајот со територијалната поделба , т.е под черга. Но очигледно го превидоа Иванов, тој им го зачука до балчак, а да се надеваме дека до крај ќе му остане тврд...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom