Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Појди да видиш:D
Има 2 работи, што да видам?[DOUBLEPOST=1491916131][/DOUBLEPOST]
Во Благоевград матичарот го завел како Љубпчо
И ти изгледа имаш информации за сé? Љубчо никаде не потврдил дали има БГ државјанство. Иако, мене не ми пречи ако некој има, како што луѓе имаат разни државјанства... секаде каде што има македонци.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
немогуќе......имам тапија од ВМА дека немам услови за нервни бази, саде хидразиран цемент и вода сум бил...
Ти докторе на која унивезитетска клиника дипломираше????
Од ВМА и Шљиванчанин и Туѓман и Тус и Шпегељ и Младиќ имаа уверенија дека немаат услови за на нервна база па еден куп срања правеа[DOUBLEPOST=1491916688][/DOUBLEPOST]
во фотошоп се бришани луѓето на сликите[DOUBLEPOST=1491916762][/DOUBLEPOST]
И ти изгледа имаш информации за сé? Љубчо никаде не потврдил дали има БГ државјанство. Иако, мене не ми пречи ако некој има, како што луѓе имаат разни државјанства... секаде каде што има македонци.
Тебе не ти пречеше ни бугарската окупација на македонија, она шо најмногу те погоди е народноослободителната борба против бугарските ѕверски фашистички злотвори
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Протести мислам дека ВМРО ДПМНЕ треба да организира против ДУИ... да не прифаќа владино коалицирање со партија (СДСМ) која го нема најголемиот легитимитет кај македонскиот народ. Односно, да го почитува своето правило кое го наметна на државно ниво, да коалицираат оние кои имаат најголем легитимитет.[DOUBLEPOST=1491917411][/DOUBLEPOST]Скандалозен календар на Државниот архив на Македонија

Толку сме со испрани мозоци за својата историја од времето на „комунизмот“ и СФРЈ, да и сопствените борци ги сметаме за скандалозни. [DOUBLEPOST=1491917973][/DOUBLEPOST]
Тебе не ти пречеше ни бугарската окупација на македонија, она шо најмногу те погоди е народноослободителната борба против бугарските ѕверски фашистички злотвори
Да не си ме заменил со некој друг?
1. Јас сум роден многу подоцна од бугарската окупација ’41-’44
2. каде сум рекол дека не ми пречело, каде воопшто сум дискутирал за тоа
3. каде воопшто сум рекол дека НОБ ми пречела, напротив, имам членови во семејството кои учествувале или биле блиски до НОБ
4. каде сум се изјаснил за нешто различно од македонец?

Единствено сум зборувал за грабежот на легален приватен, со мака, чесно заработен имот, национализација.
Не чини да клеветиш, особено невистинито, лажно.
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Врховниов суд пак у служба на фамилијата :) Сега и на Кочан ќе му се укине притворот.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
I dvete najgolemi Makedonski partii manipuliraat i lazat-susat so brojkite ...
SDSM tropaa 2-3 godini prvo deka bile 30 000 fantomi, pa za dva-tri dena ke recea deka bile 50 000, pa posle nekolku dena ke recea 150 000 fantomi bile, more ne 300 000 bile, za da na kraj nekoj Zajko ili Rada tropna brojka od 500 000 fantomski glasaci koi na poslednite izbori od 11.12.2016 se dokaza deka e laga i manipulacija proizvedena od kujnata na SDSM !
Sega pa gledam deka i VMRO epten so matematikive utnaa, eden den ke kazat 50 000, drug den 150 000 narod, tret den 250 000 narod, utre nekoj ke kaze milion gragjani deka izlegle sto e apsolutno netocno pa duri i nevozmozno, 1 milion narod izleguva na ulica vo drzavi so po 50 milioni ziteli, a nie sme 2 miliona maksimum.
Realno na protestite za zaednicka Makedonija mislam deka nema poveke od 10 000 izlezen narod i toa vo onie denovi koga e po-turbo izleznosta, dodeka vo poveketo denovi brojkata e daleku pomala !
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Изјавава на германскава амбасадорка е несфатлива за легачи, буџетски пацови, пензионери и слични паразити - читај меѓу редови гласачкото тело на паторот. Дур трпи приватен сектор, за нив ќе се најдат кредитчиња, еврообврзници, позајмици и слични извори на пара без работа. Затоа и на паторот му одговара бескрајно да се одолговлекува кризава. Цел живот научен на туѓа пара. Од задолжувања ги градеше оние кулиси, гипсани срања, од народни пари си го финансираше пиарот, пропагандата и сега си купува ден по ден слобода, пак со туѓа пара. Зошто конечно не ни ги стаат тие санкции, па да осетат малку и овие идиоти што значи мака за пара.
?

„Предвремените парламентарни избори се одржаа пред четири месеци. Сите анализи покажуваат дека кризата негативно се одразува врз стопанството, забележан е пад на порастот на БДП, зголемен е фискалниот притисок, расте несигурноста и неизвесноста во приватниот сектор, се намалуваат инвестициите, а негативен е и порастот на одобрување на кредитите“, посочи амбасадорката Алтхаузер.

Таа смета дека треба што побрзо да се избере претседател на Собранието, и како што наведе, убедена е дека тоа ќе се случи.

Лошо ни мислеле странците - лошо дека треба да се фати и да се работи, багра неспособна и мрзлива.
 
Член од
28 декември 2012
Мислења
119
Поени од реакции
67
што барале младите во стан кај трајко вељаноски ден пред да се убиени.?
Неговата перверзна ќерка после скадалот со голи слики по фб заедно со брат и имат и инцестно видео а овие деца кои се убиени ја дупеле дента нимфоманката и да не излезе бруката јавна се убиени а разговор постои и многу го знаат а убијците се луѓе на мијалков и се разбира договорот на мендух тачи и вељановски а кога немате поим што е причината почекај да се напрсви влада и сјо работи пa ќе слушнеш убаво мотив
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Изјавава на германскава амбасадорка е несфатлива за легачи, буџетски пацови, пензионери и слични паразити - читај меѓу редови гласачкото тело на паторот. Дур трпи приватен сектор, за нив ќе се најдат кредитчиња, еврообврзници, позајмици и слични извори на пара без работа. Затоа и на паторот му одговара бескрајно да се одолговлекува кризава. Цел живот научен на туѓа пара. Од задолжувања ги градеше оние кулиси, гипсани срања, од народни пари си го финансираше пиарот, пропагандата и сега си купува ден по ден слобода, пак со туѓа пара. Зошто конечно не ни ги стаат тие санкции, па да осетат малку и овие идиоти што значи мака за пара.
?

„Предвремените парламентарни избори се одржаа пред четири месеци. Сите анализи покажуваат дека кризата негативно се одразува врз стопанството, забележан е пад на порастот на БДП, зголемен е фискалниот притисок, расте несигурноста и неизвесноста во приватниот сектор, се намалуваат инвестициите, а негативен е и порастот на одобрување на кредитите“, посочи амбасадорката Алтхаузер.

Таа смета дека треба што побрзо да се избере претседател на Собранието, и како што наведе, убедена е дека тоа ќе се случи.

Лошо ни мислеле странците - лошо дека треба да се фати и да се работи, багра неспособна и мрзлива.
Кога 3 години економијата не пропадна кога шарени куртони се фрлаа и фарбаа кај им текне ке издржи уште малку...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Напротив, јас мислам дека СЈО ќе го земе случајот и ќе се откаже од гонењето.[DOUBLEPOST=1491915949][/DOUBLEPOST]
Ви се восхитувам колку се знаете. Често пати работите се сосема поинакви од она што „знаат сите“. Лесното квалифукување го потврдува аматеризмот со кој се настапува на форумов.
Така е бе Ѓорѓија, ама кога ти ќе пишеш дека Бранко дал 150 илјади пасоши на албанците, тогаш ти си оној што се знае.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.009
Oj durexu daj ne go tupi... Pa ti si toj sto ceka rabota vo administracija, napravi profil da propoveda ovde, ebate podrzuvacot na partija cii pratenici zimaa plata so meseci bez da se pojavat na rabotno mesto. Komedija
 
A

Avenger99

Гостин
Има 2 работи, што да видам?[DOUBLEPOST=1491916131][/DOUBLEPOST]
И ти изгледа имаш информации за сé? Љубчо никаде не потврдил дали има БГ државјанство. Иако, мене не ми пречи ако некој има, како што луѓе имаат разни државјанства... секаде каде што има македонци.
Шала беше постот за Делчево, не туку скокај. Шала беше бидејќи, нит има луге во Делчево, а и тие што се има доста со бугарски пасоши.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.009
што барале младите во стан кај трајко вељаноски ден пред да се убиени.?
Неговата перверзна ќерка после скадалот со голи слики по фб заедно со брат и имат и инцестно видео а овие деца кои се убиени ја дупеле дента нимфоманката и да не излезе бруката јавна се убиени а разговор постои и многу го знаат а убијците се луѓе на мијалков и се разбира договорот на мендух тачи и вељановски а кога немате поим што е причината почекај да се напрсви влада и сјо работи пa ќе слушнеш убаво мотив

lol... take me to your dealer
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
lol... take me to your dealer
куроглав, кажи нешто ново бе мамлаз неписмен. Ко расипана лента си „направи профил“ - па напраив и што? Да прашуваме куроглави чистачи на клозети у дијаспора дали да пишуваме на форум? До кога мислиш да ми ги дуеш за тоа, а?[DOUBLEPOST=1491925407][/DOUBLEPOST]
Кога 3 години економијата не пропадна кога шарени куртони се фрлаа и фарбаа кај им текне ке издржи уште малку...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Од тоа ли ти пропадна или од цела партиска армија што се напикавте у администрација? Или од кредитите за палми и карузели?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom