Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Си напишал многу реченици, ништо не си кажал. Видиш, Ивона треба да биде кривично гонета за она што го направила, Катица што ако има 120 кг? Она да одговара зашто има толкава килажа? Темава е претворена во тешко срање, ради таквите ко тебе и овај кумановецов, кој веројатно во меѓувреме научил и литературен македоснки, едно време тераше кумановски дијалект овде.
Шо ќе спречиш ти бе жити све еј ?:pos:
Јас, што можам да спречам ? Ништо.... Јас сум само една единка, која тука ви ја кажува за вас суровата вистина која ви удира од глава..... А вие како мали деца ги затварате ушите и очите несакајќи да ја слушнете, иако знаете дека сте изиграни за сите пари....
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
sdsm imaa vo programata 92ra deka kje smenat zname i ime?
Немаа.
dobro e,ne bile samo nebanjatite sto imaat soros za dzoker vo otsustvo na argumenti
pak ne odgovori
ovie sliki od denesnive protesti poglupi se od protestite na sharenata so 40tina dushi i odbrojuvanjeto?
Овие денешни протести се глупи, протестите на шарената револуција не беа глупи. Доволно е?
Инаку чисто онака информативно прашав кои протести се финансирани од Сорос според тебе, дека имаше тоа кажано.
 
L

Löwe

Гостин
Хехе гледам и тебе те зафатила тешка фрустрација, ама ако.... Жими све ептен се осеќам добро, ако оваа слика ти направи да се осеќаш подобро. Не е лесно да знаеш дека си изигран, а да држиш некаков став принудно....
Jaди кур бе, ако мислите дека ќе направите нешто посебно со коливе и багериве гадно се лажете.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Така е еве ја осудувам секаква придавка, изјави и лица кои се за придавки и менување на име на Македонија...
Сега дали ти ја осудуваш платформата?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ти бе очигледно не сфаќаш дека секој Македонец платформата како таква ја осудува. Битно е што е прифатено од неа, а како што можевме да чуеме од Заев на пресот, кога збореше за владината програма, видовме дека ништо од тоа што го трубевте вие и вмровските медиуми не е прифатено.

Е сега, битна работа е што и да добие Заев мандат не значи дека ќе состави Влада. Ете, едно крило од Дуи не сака да ја напушти таа тендер коалиција со Вмро, читај Артан Груби и уште неколкумина цело време трубат дека ќе се држат до платформата, барем на тв така изјавуваат, од Беса не сакаат Талат да им биде спиќер, итн итн... Ако Заев се држи до владината програма можеби Дуи ќе си ги повлече сите потписи и ништо од Владата, можеби истото ќе го сторат и другите албански партии, па ете после фино лепо цивилизирано кога ќе се види дека никој со никој не може да коалицира ќе се оди на избори...

Од друга страна, Заев и да прифати све од платформата џабе му е, прво, не може да ги реализира прашањата кои излегуваат од Уставот, читај нема 2/3 мнозинство, едноставно ништо не може да се направи во тој поглед без Вмро, второ, со прифаќање на прашањата кои задираат во унитарноста ќе ризикува во најмала рака 80% од гласовите добиени на овие избори да ги изгуби инстант...
Така да, доста пењавење за нешто што и вие знаете дека не може да се оствари.

И да, не ми одговори на прашањето, барате јавно отфрлање од Заев а никој од вас јавно не истапи со критика до Милошевски.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Кичевски коли во Гевгелија, а во својот град ги нема нигде на протест.:facepalm: Шо би рекле Фидел Кастро и Џорџ Клуни воѓиве, ЏИЗС
Пази на втората слика дури и од Велес има. Па сега нека се договорат од каде се сликите.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Jaди кур бе, ако мислите дека ќе направите нешто посебно со коливе и багериве гадно се лажете.
Јас нема што да мислам, пред едно 26-7 дена зајо му даде ултиматум од 10 дена на Претседателот Иванов да му го даде мандатот. Ултиматумот помина, поминаа и плус 17 дена и мандат нема.... Значи нема јас што да мислам, тоа го мисли зајо.....
 
A

Avenger99

Гостин
Јас, што можам да спречам ? Ништо.... Јас сум само една единка, која тука ви ја кажува за вас суровата вистина која ви удира од глава..... А вие како мали деца ги затварате ушите и очите несакајќи да ја слушнете, иако знаете дека сте изиграни за сите пари....
Едини изигран во Македонија сте вие, подржувачите на режимот кои мислите дека ако СДСМ дојде на власт ќе ја продаде Македонија.. Јас стварно разбирам дека има луѓе, кои мора да излезат, мислам не мораат али јбг им се закануваат и под принуда излегуваат.. Али овие бабиве и дедовциве по протест, или овие со коливе денеска, кои патем нема ни 50 души во нив вкупни, стварно мислат дека такво нешто ќе се деси, е тие ги жалам.
Друго, зошто се повеќе и повеќе членови се откажуваат од дискусија на темава? Затоа што ја нема. На ништо не личи, се постираат вез везе слики, вреѓање до даска, неаргументирани ставови и све остало.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Мобилност ти се вика тоа,..
Спонтана мобилност, ќе ги чистат деловите на Македонија каде што мнозинството се македонци, ваљда од самите себе, а во другиов дел послабо изгледа, спонтано снемува патриотизам.
 
P

psychostasia

Гостин
Пази на втората слика дури и од Велес има. Па сега нека се договорат од каде се сликите.
Одбележуваат територија изгледа. Само никако да чуеме за Тетово и Гостивар, тоа не е Македонија изгледа.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Немаа.

Овие денешни протести се глупи, протестите на шарената револуција не беа глупи. Доволно е?
Инаку чисто онака информативно прашав кои протести се финансирани од Сорос според тебе, дека имаше тоа кажано.
dobro e,da utvrdime nekakvi kriteriumi.pa makar i dvojni.
rekov deka shaka lugje finansirani od soros ja kidnapiraa sharenata isto kako i denesnive sto se kidnapirani od vrhuskata na dpmne za sopstven spas.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
dobro e,da utvrdime nekakvi kriteriumi.pa makar i dvojni.
rekov deka shaka lugje finansirani od soros ja kidnapiraa sharenata isto kako i denesnive sto se kidnapirani od vrhuskata na dpmne za sopstven spas.
Никој не бил финансиран од Сорос.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Спонтана мобилност, ќе ги чистат деловите на Македонија каде што мнозинството се македонци, ваљда од самите себе, а во другиов дел послабо изгледа, спонтано снемува патриотизам.
Не не, баш е организирана мобилноста. Прво и основно се делува на смени, за да не се изморат луѓето, што значи дека се планира подолг отпор.... па ќе видиме како ќе биде...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom