Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
М

Мала Госпоѓица

Гостин
Па прави стаж, кој ти брани.
Затоа велам,од некаде треба да се почне..[DOUBLEPOST=1491614077][/DOUBLEPOST]Дечки,политиката не ми е добра страна али со што да се занимавам во 4 по полноќ кога не ми се спие ?:)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
за што ти се праи муабет госпоѓице ?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
И 27 години е уште поконтинуирано![DOUBLEPOST=1491612915][/DOUBLEPOST]
Претходно беше богата?
..не бе претходно била јајна ќелија, а пред тоа ароматична молекула во една мушмула. Збориме за органската фаза.Другото пред тоа е завиено во црна вечна темница..., се додека еден цуг на осмоза не ја разбудил и просветлил :sneaky:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Од некаде треба да се почне,така?не можеме сите да имаме стаж 10000 год на форумов
Ич да не се секираш. Овие ликови што ти се нафрлиле и со 100000 напишани постови ќе останат ретардирани волови.

Не знам од кога излезе тоа правило дека не смее да се отвараат account-и на форумов и да се критикува предавничката фараонска шатка, а на постоечки кловнови како копитото од Цапари им е дозволено да навредуваат и шерифуваат у тема.
Каква врска има аргументот (ако е воопшто аргумент) "види кога го отворил акаунтот"? Може да објасните, смрдокорни?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Ич да не се секираш. Овие ликови што ти се нафрлиле и со 100000 напишани постови ќе останат ретардирани волови.

Не знам од кога излезе тоа правило дека не смее да се отвараат account-и на форумов и да се критикува предавничката фараонска шатка, а на постоечки кловнови како копитото од Цапари им е дозволено да навредуваат и шерифуваат у тема.
Каква врска има аргументот (ако е воопшто аргумент) "види кога го отворил акаунтот"? Може да објасните, смрдокорни?
Чему нервоза дечко? Не е убаво толку да се нервираш за без потреба. Па животот е краток, не е поента да го потрошиш во ваков очај и нервоза.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Химната ваква треба да биде,
Гоце Делчев, Питу Гули, Џемо Хаса, Ататурк,
http://www.mkd.mk/55718/makedonija/gostivar-bulevar-dzemo-hasa-sovet

Си пукаш у колено со глупостиве што ги тресеш. Види ја датава и погоди кој беше на власт у 2012. Каде бевте тогаш бе тврди корки да протестирате и да идете у Гостивар? Кај беше ленин шупакот и оние здруженија од по три будали да се курчат? Шо не напраивте тогаш патриотско друштво „Чеде Филиповски Даме“ или тој бил одроден „како мене“, г***а едни безвредни?
А, да, забораив - па вие и сега не протестирате таму у Гостивар, пи*иња.
Западна Македонија била машка цицка на државава, рече маде мкд, исфрустрираното дете без полов орган. Вие ли сте „Македонци“ бе, изроди?

Да ја барам темата за „пучот“ во Турција, кога со маде, бачето и остала дпне-багра на форумов му давате фелацио на султанот ердоган или сам ќе се фрлиш од повисоко?

Само смајлиња се соодветни за твоиве реплики :ROFLMAO::pos::lolzz::D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Oстај весници и стрипови, побарај кое беше првото законско и официјално знаме на македонија па напиши во неколку збора кој кога и како го смени[DOUBLEPOST=1491640592][/DOUBLEPOST]
drzavata i ustavot bea gragjanski do 2001.posle toa se simnaa gragjanite od planina i se izborija za procenti i brojki
Многу ми иди вака жал и како грев ко ќе видам колку има голем процент на неуки и необразовани деца кои не се ни трудат да во 21 век кога се достапни информациите да побараат тоа за шо дискутираат

Ова е устав пишан во 1991 година:

Тргнувајќи од историското културно, духовно и државно наследство на македонскиот народ и од неговата вековна борба за национална и социјална слобода и за создавање своја држава, а посебно од државно-правните традиции на Крушевската република и историските одлуки на АСНОМ и уставно-правниот континуитет на македонската држава како суверена република во Федеративна Југославија, од слободно изразената волја на граѓаните на Република Македонија на референдумот од 8 септември 1991 година, како и од историскиот факт дека Македонија е конституирана како национална држава на македонскиот народ во која се обезбедува.....[DOUBLEPOST=1491640704][/DOUBLEPOST]
кажи бе чаре зошто химната ти била неграџанска?
Што е решението, а?
решението е сега во собранието во рацете на пратеници избрани на фер и демократски избори
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
http://www.mkd.mk/55718/makedonija/gostivar-bulevar-dzemo-hasa-sovet

Си пукаш у колено со глупостиве што ги тресеш. Види ја датава и погоди кој беше на власт у 2012. Каде бевте тогаш бе тврди корки да протестирате и да идете у Гостивар? Кај беше ленин шупакот и оние здруженија од по три будали да се курчат? Шо не напраивте тогаш патриотско друштво „Чеде Филиповски Даме“ или тој бил одроден „како мене“, г***а едни безвредни?
А, да, забораив - па вие и сега не протестирате таму у Гостивар, пи*иња.
Западна Македонија била машка цицка на државава, рече маде мкд, исфрустрираното дете без полов орган. Вие ли сте „Македонци“ бе, изроди?

Да ја барам темата за „пучот“ во Турција, кога со маде, бачето и остала дпне-багра на форумов му давате фелацио на султанот ердоган или сам ќе се фрлиш од повисоко?
Жал ме фаќа кога ќе видам вака млад човек од толку очај да прибира волкав гнев во себе.

Само смајлиња се соодветни за твоиве реплики :ROFLMAO::pos::lolzz::D
Ако мислиш ти така и ако ти е полесно, слободно, не се устручавај ставај смајлиња.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Oстај весници и стрипови, побарај кое беше првото законско и официјално знаме на македонија па напиши во неколку збора кој кога и како го смени[DOUBLEPOST=1491640592][/DOUBLEPOST]
Многу ми иди вака жал и како грев ко ќе видам колку има голем процент на неуки и необразовани деца кои не се ни трудат да во 21 век кога се достапни информациите да побараат тоа за шо дискутираат

Ова е устав пишан во 1991 година:

Тргнувајќи од историското културно, духовно и државно наследство на македонскиот народ и од неговата вековна борба за национална и социјална слобода и за создавање своја држава, а посебно од државно-правните традиции на Крушевската република и историските одлуки на АСНОМ и уставно-правниот континуитет на македонската држава како суверена република во Федеративна Југославија, од слободно изразената волја на граѓаните на Република Македонија на референдумот од 8 септември 1991 година, како и од историскиот факт дека Македонија е конституирана како национална држава на македонскиот народ во која се обезбедува.....[DOUBLEPOST=1491640704][/DOUBLEPOST]
решението е сега во собранието во рацете на пратеници избрани на фер и демократски избори
mene mi e uste povekje zal sto pismen ne razbiras sto citas.
pisuva vo ustavot do 2001 deka makedoncite imaat pravo na zagarantirana rabota samo deka se makedonci? poso vo ustavot posle 2001 bas toa go pisuva,deka vrz osnova na toa kako kje se pises na popis,imas ili nemas zagarantirana rabota.
toa za tebe gragjanski ustav e?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
mene mi e uste povekje zal sto pismen ne razbiras sto citas.
pisuva vo ustavot do 2001 deka makedoncite imaat pravo na zagarantirana rabota samo deka se makedonci? poso vo ustavot posle 2001 bas toa go pisuva,deka vrz osnova na toa kako kje se pises na popis,imas ili nemas zagarantirana rabota.
toa za tebe gragjanski ustav e?
дај ми во устав каде пиши за загарантирана работа спрема изјаснување на попис
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom