Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Епа ете, пошто после изборите излегоа некои платформи и дополнителни работи кои ја усложнија политичката ситуација во Македонија, а беа креирани во туѓа држава и ја продлабочија политичката криза и сега е повеќе од релевантно да се бараат нови предвремени избори, за да гласачите се произнесат по новонастанатата политичка реалност во Македонија, која настана после изборите на 11 Декември 2016 година.
избори распишува влада и собрание
то е демократија[DOUBLEPOST=1491601900][/DOUBLEPOST]
ti na sto mislis potocno?
на женски цицки
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Nema potreba jas da te defokusiram, preku postovite gledam deka nekoj drug odlicno ja zavrsil taa rabota kaj tebe.
Privatnicite, vistinskite kapitalisti se vinovni a ne politicarite I nivnite oligarsi, da zivee Tito (y)

Toa e, koga ne ucime od istorijata, ke si povtoruvame,ke si patime I ke si jademe leb, sol I nekoja piperka.
tokmu taka, sto vika istorijata za sdsm?
ili da im dademe pak shansa?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
избори распишува влада и собрание
то е демократија
Епа ете има некаква техничка влада, нека распише избори, нека гласаат пратениците за избори, и ќе излеземе конечно од криза.
 
V

viktora

Гостин
ни еден закон не е над устав.
тоа би требало да го знаеш барем од општа култура.
А влада формираат пратеници избрани на фер и демократски избори со воља на народот.
Кажи каде е тука насилството?
Многу добро го знам.Него кажи ми.Дали пишува во уставот дека е казниво според закон насилно мењавање на национални симболи?Ај кажи како СДСМ го смени знамето притоа го заобиколи уставот,но и народот кој не го ни праша дали сака или не промена на име или на знаме?
На иста фора не паѓаме повеќе,затоа народот е на улица.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Епа ете има некаква техничка влада, нека распише избори, нека гласаат пратениците за избори, и ќе излеземе конечно од криза.
треба собранието да се состани и самораспушти. Собранието е тука главно.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
предвремени избори се прават (во нормален свет) во услови на политичка криза.
Мене не ми е јасно зошто до сега се правени предвремени избори.
Ти знаеш?
...сакаш да кажеш дека децениското владеење кое му се посреќи на Грујо со секоја втора година реизборче тој сам си го стокми??? Туку така му текнуеше, па си распишуваше избори...па кампањи , кампањички, дебели книги на програми , пари ваму, пари таму :) :) Сдсм седеше и плачеше НЕВИНО у ќуше?? Така беше или не баш ???
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Многу добро го знам.Него кажи ми.Дали пишува во уставот дека е казниво според закон насилно мењавање на национални симболи?Ај кажи како СДСМ го смени знамето притоа го заобиколи уставот,но и народот кој не го ни праша дали сака или не промена на име или на знаме?
На иста фора не паѓаме повеќе,затоа народот е на улица.
кога го смени СДСМ знамето??[DOUBLEPOST=1491602150][/DOUBLEPOST]
...сакаш да кажеш дека децениското владеење кое му се посреќи на Грујо со секоја втора година реизборче тој сам си го стокми??? Туку така му текнуеше, па си распишуваше избори...па кампањи , кампањички, дебели книги на програми , пари ваму, пари таму :) :) Сдсм седеше и плачеше НЕВИНО у ќуше?? Така беше или не баш ???
појма немам знам дека се кажуваше дека сме среќна мирна стабилна богата земја лидер во се можно во светот и пошироко, но сепак секој 3 недели моравме да одиме на избори.
Али не е то сега толку битно, така сакаа така си правеа.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
кога го смени СДСМ знамето??[DOUBLEPOST=1491602150][/DOUBLEPOST]
појма немам знам дека се кажуваше дека сме среќна мирна стабилна богата земја лидер во се можно во светот и пошироко, но сепак секој 3 недели моравме да одиме на избори.
Али не е то сега толку битно, така сакаа така си правеа.
кој???
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
evropejcite od pred nedela dena otprilika(koga ja izgubija inicijativata)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
...не бе lans нив никогаш не им било гајле, тие само гледаат како со најмали трошоци да го севисираат геризот да не им засмрди од американските срања. Ние сме само некои домородци таму на југ кој за ефтина пара ги држат за таа работа, а на кои дури ни ракавици за тоа не им требаат, научени се така од навек.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
aludirav na infantilnite momenti`na cicki mislam` i dopolnitelnite prasanja za pojasnuvanje koj go smenil znameto...
kako i vo sekoja vojna, imas ofanziva i defanziva. momentalno evropejcite se vo defanziva, posebno posle momentot od EU
`prajte sto kje praite, pa javete se koga kje imate pobednik`
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom