Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
По десети пат прво нашите одродени да ги вратиме на прав пат...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Не сме ваши бе. Јас не се осеќам као антикус. Што имаме заедничко јас и ти? Глупи сте ко волови, како можеме да сме наши.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
По десети пат прво нашите одродени да ги вратиме на прав пат...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Му се нема бендисано одговорот затоа пак прашуваат, да не го смениш случајно.
И немој толку во целофан завиткан, кажи му директно.[DOUBLEPOST=1491580955][/DOUBLEPOST]
http://novatv.mk/sanader-osuden-na-4-5-godini-zatvor-treba-da-vrati-i-2-milioni-evra/
Де Владе провери ја и оваа вест.. Иначе ако овај јадел волкава казна, колку треба да јаде паторот и тие околу него?
Прво нека го осудат па колку ке речат толку.
А колку треба Заев да легни според тебе веќе кога лицитираме?
Така е, јас само да те прашам дали да го постирам, и нормално да те прашам дали има логика..
Па во случајот имаше среќа, друг се изглупира наместо тебе. Ама веќе ако си решил да се глупираш што можам јас тука да направам. Слободно глупирај се , немора мене да ме прашуваш.
 
Последно уредено:
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не сме ваши бе. Јас не се осеќам као антикус. Што имаме заедничко јас и ти? Глупи сте ко волови, како можеме да сме наши.
Па тоа ти велам одродени кои не знаат што се Македонец кој прифаќа платформа мора да има фалинка у глава...
Овие другите прикриени од друга националност ми се небитни...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Па тоа ти велам одродени кои не знаат што се Македонец кој прифаќа платформа мора да има фалинка у глава...
Овие другите прикриени од друга националност ми се небитни...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Или кожа од Латекс ;)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Па тоа ти велам одродени кои не знаат што се Македонец кој прифаќа платформа мора да има фалинка у глава...
Овие другите прикриени од друга националност ми се небитни...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Битни му се на твојот газда. Со него 10 години ја е**т државава, а ти и оваа озраченава глуперда од цапари уште му давате фелацио за тоа.
Не сме јас и ти ништо исто. Нема на друго место на планетава толку глупи луѓе ко вас.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па зашто тогаш сега ви сметаат разговорите на сдсм со дуи, каде што за разлика од вмро на пример дур имаа директни преговори за влада со добиен мандат, сдсм излезе во јавност и кажа дека устав нема да се менува, дека точките од декларацијата се противуставни и они нема да ги подржат, и тоа, правиме муабет за разговори БЕЗ ДОБИЕН МАНДАТ ...

Глеаш како вака глатко си се местите на пенали, зашто сте глупи, не за друго, зашто се губите во смислата на зборот, не знаете веќе на што сте, сеа да беше до тебе педерчето илија димовски, bitch slap ќе ти дадеше ради ова што го пиша.
Драго ми е што ми персираш. Илија нема никаква надлежност врз мене, така да...
Не знам за какви пенали мислиш, сам си разви теза.
А за ДУИ, не можам да знам.
Сам одговори, ако нема платформа за влада, зошто ДУИ не формира влада со ВМРО ДПМНЕ како што тоа гобараше до минатите избори. Нема ништо променето во однос на победниците, сем што имаат помалку мандати.[DOUBLEPOST=1491582107][/DOUBLEPOST]
A pogledni gi negovite postovi. Vo 90% od niv, barem ednas ima sodrzano interpukciski znak: navodnici. Turundzieva moze voda da mu nosi.
Многу издржано. Уште да научеше на кирилица да пишуваш, за академик ќе можеше да конкурираш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Битни му се на твојот газда. Со него 10 години ја е**т државава, а ти и оваа озраченава глуперда од цапари уште му давате фелацио за тоа.
Не сме јас и ти ништо исто. Нема на друго место на планетава толку глупи луѓе ко вас.
Да те поправам. Од Ротино сум.
Тебе кај те слезе штркот што си толку паметен? Од која фабричка линија излезе така мазен и тенок :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Фино што се препозна, да не мора да те цитирам. Како и да е, те фаќа радиоактивна прашина од РЕК, а сале вчера пак фатил некој тендер од 5 милиончиња да копа таму.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Битни му се на твојот газда. Со него 10 години ја е**т државава, а ти и оваа озраченава глуперда од цапари уште му давате фелацио за тоа.
Не сме јас и ти ништо исто. Нема на друго место на планетава толку глупи луѓе ко вас.
Грујо е небитен што си се фатил за него ко ќорав за стап..
Да не си заљубен у него?
Битно е секој нормален Македонец без фалинка у глава да ја отфрли платформата...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Даде али ја немаше платформата после излезе...
Мнозинство не се изјаснило...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Се изјаснија за партии и нивни програми.
Може бе и референдум со прашање “Дали сте за 1000 евра месечна плата и бесплатно здравство и школство“ Може и референдум за “Дали сте за обединета Македонија со Пирин и Егеј“ Може и референдум за “Дали сте за бесплатно пиво на работно место...“
Се знае постапка за референдум, се собираат потписи се заверуваат на суд па тоа оди на влада/
Прво треба да се оформи влада со министерства да почне со работа па да одлучува за референду,
Ова е држава со закони.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Се изјаснија за партии и нивни програми.
Може бе и референдум со прашање “Дали сте за 1000 евра месечна плата и бесплатно здравство и школство“ Може и референдум за “Дали сте за обединета Македонија со Пирин и Егеј“ Може и референдум за “Дали сте за бесплатно пиво на работно место...“
Се знае постапка за референдум, се собираат потписи се заверуваат на суд па тоа оди на влада/
Прво треба да се оформи влада со министерства да почне со работа па да одлучува за референду,
Ова е држава со закони.
Нешто си се побркал платформа е после избори со порака ако не прифатиш нема влада..
Може и тоа али првин да се изјасни мнозинство за постизборна платформа..
Нема да ти е тешко да ни дадеш една програма каде се спомнува осуда за геноцид?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Џорџе ПРОГРАМЕРОТ! Пошто СО facebook бил испратен линкот затоа не си знаел дали е word. Ако бил НА facebook сигурно ќе си знаел за што се работи и ќе си го отворел :pos:

СО и НА, тоа не е програмирање ама во забавиште се учи.
Не заебавај. Ако имаш линк кој нонстоп врти и ништо не произведува, во адресата има facebook треба да знаеш што е?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Нешто си се побркал платформа е после избори со порака ако не прифатиш нема влада..
Може и тоа али првин да се изјасни мнозинство за постизборна платформа..
Нема да ти е тешко да ни дадеш една програма каде се спомнува осуда за геноцид?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Точно платформата е после избори а вмро со добиен мандат отидоа во Речица на преговори, ноќта на 29ти спремни за славење. Протестите каде беа тогаш?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не заебавај. Ако имаш линк кој нонстоп врти и ништо не произведува, во адресата има facebook треба да знаеш што е?
Не си се избањал затоа они се отвораат на секое Албанско барање..
Интелектуално....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Точно платформата е после избори а вмро со добиен мандат отидоа во Речица на преговори, ноќта на 29ти спремни за славење. Протестите каде беа тогаш?
Отидоа и не бифна ништо ај сега да се вратиме на овие што прифатија и дадоа писмени гаранции..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom