Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Жорж дај бе олабај се од тие провинциски комплекси веќе еднаш. Фрази и дијалетки не разликуваш, а знам тачно у нерв да те дирнам пошто трзаш на тоа ко полуден.

И незнам дали имаш приметено стално кога немаш што да одговориш ти се пали тоа комплексчето и бараш правописни грешки, интерпукциски знаци и све остало само да избегнеш полемика. Моравац бе ми рече :icon_lol:
A pogledni gi negovite postovi. Vo 90% od niv, barem ednas ima sodrzano interpukciski znak: navodnici. Turundzieva moze voda da mu nosi.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Фино, ти праќа некој линк со facebook и треба да знаеш дека бил Word. Те молам, бидете добри како што сте мангуп „са Мораве“, да ми кажете каде видовте комплекс? Напротив..
Инаку, многу имам мерак вака да те „подјебавам“, без да го „осетиш“.
[DOUBLEPOST=1491566043][/DOUBLEPOST]
Можеш ли да ми го посочиш делот од законот (или што и да е) каде ова е дефинирано?
Можеш ли ти да ми кажеш кое е мнозинството на вмро во Собрание за да добие мандат? Не пишува како што кажав ама пишува дека претседателот дава мандат на мнозинството, а единствен каков таков доказ за мнозинство се потписите, значи за добивање мандат прво. Вмро тоа го немаше.
08.01.2017, 17:53:00
http://www.mactel.com.au/mobile-news-87255-РЕАКЦИИ_ЗА_АЛБАНСКАТА_ПЛАТФОРМА_-mk

Иако не е одговорено како што ти би сакал, но сепак ако прочиташ убаво ќе видеш дека не се согласуваат.




Оти и се допаднала платформата затоа!
Ти ме заебаваш ли мене? Што е ова бе луд? Дај ми бе соопштение на вмро каде викаат дека ја отфрлаат платформата. Вие сега барате Заев јасно да кажел, дај ми ти мене јасно соопштение, во спротивно се паѓа во вода и значи дека преговарале за платформата а тебе не ти сметаше тоа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.608
Поени од реакции
43.442
Па не преговараа за тоа, очигледно. Со партнерот се разговара... ќе пробаш да го „омекнеш“... Не е тоа проблем. Проблемот е што се појави „петоколонаш“ кој секојдневно не уверува дека единствената мисија му е (покрај приватно в село да се фали дека бил премиер) да протурка акции за расформирање на РМ (како таква).
За капацитетите не правиме ич муабет, сега за опстанокот на Македонија е дојдено да се грижиме.
Па зашто тогаш сега ви сметаат разговорите на сдсм со дуи, каде што за разлика од вмро на пример дур имаа директни преговори за влада со добиен мандат, сдсм излезе во јавност и кажа дека устав нема да се менува, дека точките од декларацијата се противуставни и они нема да ги подржат, и тоа, правиме муабет за разговори БЕЗ ДОБИЕН МАНДАТ ...

Глеаш како вака глатко си се местите на пенали, зашто сте глупи, не за друго, зашто се губите во смислата на зборот, не знаете веќе на што сте, сеа да беше до тебе педерчето илија димовски, bitch slap ќе ти дадеше ради ова што го пиша.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Фино, ти праќа некој линк со facebook и треба да знаеш дека бил Word.

Џорџе ПРОГРАМЕРОТ! Пошто СО facebook бил испратен линкот затоа не си знаел дали е word. Ако бил НА facebook сигурно ќе си знаел за што се работи и ќе си го отворел :pos:

СО и НА, тоа не е програмирање ама во забавиште се учи.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.101
Поени од реакции
3.296
Можеш ли ти да ми кажеш кое е мнозинството на вмро во Собрание за да добие мандат? Не пишува како што кажав ама пишува дека претседателот дава мандат на мнозинството, а единствен каков таков доказ за мнозинство се потписите, значи за добивање мандат прво. Вмро тоа го немаше.

Ти ме заебаваш ли мене? Што е ова бе луд? Дај ми бе соопштение на вмро каде викаат дека ја отфрлаат платформата. Вие сега барате Заев јасно да кажел, дај ми ти мене јасно соопштение, во спротивно се паѓа во вода и значи дека преговарале за платформата а тебе не ти сметаше тоа.
Јас тој период немав многу интернет покриеност, па не ги читав секојдневните соопштенија, ама знам дека секој ден имаше по едно мега интервју, па ова е дел од него,
значи 1 ден по објавата СДСМ немале никаков став, а зошто видовме по 1 месец кога и официјално ја прифатија.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
@Syn Немој да мислиш дека ако поубаво објасниш или дообјасниш ќе те разбере. Таа логика не проаѓа кај зомбијата.
 
A

Avenger99

Гостин
Еве ви едно сиже црномајчари од чика Каљо Масни на фб...

"1000 УЧК-и на Кале праат срања под водство на нивниот коалиционен партнер Груби, при тоа БЕЗ НИКОЈ ДА ЛЕЖИ или барем КРИВИЧНА- не реагира ЕДНО „патриотско“ здружение.
здружение.
1000 УЧК-И палат автобус на Бит Пазар, тепаат невини граѓани - не реагира ЕДНО „патриотско“ здружение. Повторно нивниот најсакан Груби ги вади сите од станица САМ без никаков отпор од МВР.
Груби се дере УЧК УЧК по митинзи - не реагира ЕДНО „патриотско“ здружение.
Нивната партија ја губи власта, пошо никој неќе да праи коалиција со нив, пошо се класични лузери и неспособни говнојадци, загрозувајќи ја нивната бедна плата од 300 еур за неспобњаштво- ТОДОР АЛЕКСОНДРОВ, ЧЕРНОЗЕМСКИ, ТВРДОКОРНИ, АСОЦИЈАЦИЈА МАКЕДОНСКИХ ХАШАШИНА У СУБОТИЦИ, МОТОРЏИИ, ПЕКАРИ ПРОТИВ Албанци, ФЕДЕРАЦИЈА НА СИНХРОНИЗИРАНИ ПЛИВАЧИ НА МИТРАШИНЦИ, абе мал милион „че ја браниме ние“.

ДА ИМАВТЕ МУДА КОГА ТРЕБАШЕ, МОЖДА, АМА МОЖДА, ЌЕ ВЕ ПОШТУЕВ!"

Е така, ај добро утро.
Де нека ти овјаснат сеа небањативе на форумов колку е грда Катица и дебела, јер то е важно во државава. :facepalm:
 
S

silmarillion

Гостин
Де нека ти овјаснат сеа небањативе на форумов колку е грда Катица и дебела, јер то е важно во државава. :facepalm:
Ма баш ме заболе, нека се лажат сами себе дека у нешто веруваат до 101на и назад. Отиде возот наречен Република Македонија, и тоа по нивна кривица директ, иако баш ги заболе.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Јас тој период немав многу интернет покриеност, па не ги читав секојдневните соопштенија, ама знам дека секој ден имаше по едно мега интервју, па ова е дел од него,
значи 1 ден по објавата СДСМ немале никаков став, а зошто видовме по 1 месец кога и официјално ја прифатија.
Ај малку да те потсетам што пиша.
Они ја отфрлија платформата пред време, после се преговараше за влада.
Е така, сега кога се потсетивме дај ми ти мене изјава на вмро пред да преговараат дека ја отфрлаат платформата.
За мега интервјуата знам, едно на Косово беше, не ти сметаше тоа што Грујо отишол на Косово да им лиже гз на Албанците?
Другото беше во Република каде се фалеше дека направил многу за Албанците, и тука во тоа интервју се пофали дека ТОЈ го донел законот за амнестија. Не ти сметаше тоа нели?

Ама да не ти е многу, оди по ред. Прво изјавата за отфрлање па понатака.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Значи од вчера ја мразат и Меркел, а од сабајле и Трамп. Чекај сеа нели трамп ќе го менуваше Бејли? Нели писма нешто се испраќаа? Меркел читам хитлерка била? или станала? :pos:

Циркус без пари :facepalm:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Па зашто тогаш сега ви сметаат разговорите на сдсм со дуи, каде што за разлика од вмро на пример дур имаа директни преговори за влада со добиен мандат, сдсм излезе во јавност и кажа дека устав нема да се менува, дека точките од декларацијата се противуставни и они нема да ги подржат, и тоа, правиме муабет за разговори БЕЗ ДОБИЕН МАНДАТ ...

Глеаш како вака глатко си се местите на пенали, зашто сте глупи, не за друго, зашто се губите во смислата на зборот, не знаете веќе на што сте, сеа да беше до тебе педерчето илија димовски, bitch slap ќе ти дадеше ради ова што го пиша.
А зошто пратија писмени гаранции?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Значи од вчера ја мразат и Меркел, а од сабајле и Трамп. Чекај сеа нели трамп ќе го менуваше Бејли? Нели писма нешто се испраќаа? Меркел читам хитлерка била? или станала? :pos:

Циркус без пари :facepalm:
ЕУ чини само кога дава пари, кога дели шамари тогаш се фашисти. Идиотите никако да сфатат дека со европски пари ги живеат мизерните животи.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ај малку да те потсетам што пиша.


Е така, сега кога се потсетивме дај ми ти мене изјава на вмро пред да преговараат дека ја отфрлаат платформата.
За мега интервјуата знам, едно на Косово беше, не ти сметаше тоа што Грујо отишол на Косово да им лиже гз на Албанците?
Другото беше во Република каде се фалеше дека направил многу за Албанците, и тука во тоа интервју се пофали дека ТОЈ го донел законот за амнестија. Не ти сметаше тоа нели?

Ама да не ти е многу, оди по ред. Прво изјавата за отфрлање па понатака.


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom